Mesyas

Jste nově zaregistrováni, chováte Betta splendens nebo jste stejnými nadšenci jako my? Představte se nám a pochlubte se, jaké formy splendensek chováte ;-)

Mesyas

Příspěvekod mesyas » pát říj 21, 2016 3:28 pm

Zdravím všechny,

k bettám se vracím asi po 5 letech, prostě stará láska nikdy neomrzí! Na foru se pohybuji od roku 09, kde ta stránka vypadala ještě jinak, bohužel po těch letecgjsem si na heslo od starého účtu už nevzpomněl :D

Aktuálně mám jem 4 rybky

black dragon.png

20161021_144113.jpg

a ještě mám červeného "dráčka" ale ten nějak zlobí a tak bydlí ve velkém akváriu, kde je velké množství rostlin, nepodařilo se mi ho kloudně vyfotit, ale je prakticky stejný jako ten "černoch".

Stanovil jsem si cíl, že něco odchovám, tak snad se mi to podaří, budu průběžně informovat :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
mesyas
Kolemjdoucí

Poslední návštěva: stř lis 16, 2016 8:37 pm
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0
Pohlaví: Muž

Příspěvekod Pavel.J » pát říj 21, 2016 7:33 pm

Vítáme Tě zpět, držíme palce a těšíme se na spawn-logy :)

Rybky vypadají parádně, kdepak jsi draky splašil? Hned bych takový pár taky bral :bravo:
Pavel.J
Chovatel bojovnic junior

Obrázky: 507
Poslední návštěva: pát kvě 25, 2018 2:41 pm
Poděkoval: 6
Získal poděkování: 35
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod mesyas » sob říj 22, 2016 7:32 pm

ty černé jsou z importu, hecnuli jsme se s pár lidma a udělali import od Jana Sassmana, docela zajímavé, že doprava je pomalinku dražší než za dvojici ryb :D až se do toho zase dostanu tak budou i jiné mladé, objednávali jsme si různé varianty "fancy" a draků.

jinak ty červené dráčci jsou potomci mých ryb, když jsem končil a daroval je kamarádovi. Tenkrát jsem pro toho samce jel až do Mělníku :best:

do 14dnů bych chtěl začít se třením, jen se rozhoduju jestli dát červené k červeným nebo to smíchat
mesyas
Kolemjdoucí

Příspěvekod karo2702 » ned říj 23, 2016 7:07 pm

Držím palce,
pokud se něco povede odchovat, doufám že budou k mání. Já nedávno chytla nějaký chnus do akvárek a z dragonů mi zůstala jen černá samička a za boha nemůžu sehnat nové.
Tak ať se daří, jsou opravdu nádherní. :best:
karo2702
Pravidelný návštěvník

Obrázky: 18
Poslední návštěva: čtv kvě 17, 2018 6:38 pm
Poděkoval: 3
Získal poděkování: 5
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Žena

Příspěvekod mesyas » pon říj 24, 2016 8:33 pm

Tak z prvního pokusu nakonec nic není. červený drak postavil velké, nádherné hnízdo, ale černé samičce se do toho asi nějak nechtělo. Dost ji tam naháněl a trošku ji potrhal ploutve, musel jsem ji dát pryč. Odpoledne, když jsem to sledoval tak se už "objali", ale samička vypadla, od té doby byl samec víc agresivní. Počkám tak měsíc až se dá do kupy a zkusím to znovu, pravděpodobně nebyla připravena na tření, mám ji snad jen týden z importu. Moje chyba. Nedočkavost se nevyplatila :oops: :?
mesyas
Kolemjdoucí

Příspěvekod Frida » stř říj 26, 2016 9:41 pm

Jeeee,parada,konecne někdo kdo má velmi pěkné dragony :D.Shanim je už nějaký čas a nic,takze až bude odchov taky se hlásím :) jinak držím pec a víc trpělivosti ;)
Frida
Pravidelný návštěvník

Obrázky: 0
Poslední návštěva: stř dub 04, 2018 10:38 pm
Poděkoval: 2
Získal poděkování: 3
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod mesyas » stř lis 16, 2016 12:30 pm

Tak jsem to po cca 24 dnech zkusil znova, Dal jsem černý pár dohromady. Samec staví/postavil krásně velké hnízdo, akorát samička se asi ke tření moc nemá. Vypadá jako kdyby měla co nejdříve umřít :D Samec krouží pod hnízdem(pravděpodobně pořád staví, neustále plive další bubliny), občas nahání samičku, "naparuje se" a znovu ji oškubal. Přitom samička vypadala velmi vitálně, když jsem ji do nádrže dával. Vytíračka o velikosti 40l, rostliny tam jsou, nastaveno na 28C.

Nechám ji tam ještě chvilku a uvidím jestli z toho něco bude. Přitom jsem je těch 24 dnů krmil prakticky denně mraženými koretry(nic jiného taky nejí). Možná mám vadnou samičku :lol: a přitom jsem ji měl v 30l, rostliny nebo topítko nechybělo.

Kdybyste měli nějakou radu, nebo co jsem možná zapomněl a nevzpomněl si na to, velmi rád uvítám každou radu.
mesyas
Kolemjdoucí

Příspěvekod Frida » stř lis 16, 2016 12:57 pm

Výborně,uz se těším :D.Ja používán při výletech petku.Vzdycky!! petku oriznes jak potřebuješ na výšku z obou stran,vyriznes na ni dírky,aby tak oroudila voda.Prvniho dávám samce,pak samici,ale tu pustim hned do petky(komínku).Samec na ni čumí,predvadi se a staví.Ona na ně taky čumi a podle nálady nahodí pruhy na tření,ale přitom ji nemůže oskubat.Az je hnízdo aspoň pár cm,tak komínek odendam a průběžně chodim kontrolovat..když se za 24 h nevytrou a samici se nechce,pouziju zase komín.Sa.ec pak většinou postaví větší hnízdo a pak je k sobě zase pustím.Kdyz se to zase nepovede,vyberu jinou samici a postup opakuju.
Frida
Pravidelný návštěvník

Obrázky: 0
Poslední návštěva: stř dub 04, 2018 10:38 pm
Poděkoval: 2
Získal poděkování: 3
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod karo2702 » čtv lis 17, 2016 2:55 pm

mesyas píše:Tak jsem to po cca 24 dnech zkusil znova, Dal jsem černý pár dohromady. Samec staví/postavil krásně velké hnízdo, akorát samička se asi ke tření moc nemá. Vypadá jako kdyby měla co nejdříve umřít :D Samec krouží pod hnízdem(pravděpodobně pořád staví, neustále plive další bubliny), občas nahání samičku, "naparuje se" a znovu ji oškubal. Přitom samička vypadala velmi vitálně, když jsem ji do nádrže dával. Vytíračka o velikosti 40l, rostliny tam jsou, nastaveno na 28C.

Nechám ji tam ještě chvilku a uvidím jestli z toho něco bude. Přitom jsem je těch 24 dnů krmil prakticky denně mraženými koretry(nic jiného taky nejí). Možná mám vadnou samičku :lol: a přitom jsem ji měl v 30l, rostliny nebo topítko nechybělo.

Kdybyste měli nějakou radu, nebo co jsem možná zapomněl a nevzpomněl si na to, velmi rád uvítám každou radu.

JJ. Stejný problém s mojí black dragon samičkou jsem taky měla. Byla u mě půl roku, pořád dokola jsem to s ní zkoušela. Nakonec mi umřela, protože nezvládla sama pustit jikry. :(
karo2702
Pravidelný návštěvník

Obrázky: 18
Poslední návštěva: čtv kvě 17, 2018 6:38 pm
Poděkoval: 3
Získal poděkování: 5
Národní vlajka:
Czech Republic

Zpět na Prezentace nových členů fóra