Kroucení paprsků v ploutvích

Šlechtění, genetika všeobecně a její základy.

Kroucení paprsků v ploutvích

Příspěvekod Pavel.J » čtv srp 20, 2015 7:10 pm

Mám otázku, která mi vrtá hlavou už poměrně dlouho, ale nedohledal jsem nikde pořádnou odpověď. Proto se ptám zkušenějších.
Zajímalo by mě, zda je kroucení paprsků v ploutvích některých bojovnic pouze otázkou genetiky, nebo zde hraje roli kvalita vody či jiné faktory? Věnoval se někdo téhle problematice?
Jestli jsou na vině pouze genetické předpoklady, není o čem diskutovat a zkrátka se člověk musí takovým rybám vyhýbat v dalším množení. Pokud by hrála roli voda, potom nevím, jak je možné, že kudrnatí např. 1 ryba z 10. Že by tam byla různá vnímavost? Asi vymýšlím blbosti, ale vážně by mě to zajímalo :)
Pavel.J
Chovatel bojovnic junior

Obrázky: 507
Poslední návštěva: pát črc 20, 2018 6:12 pm
Poděkoval: 6
Získal poděkování: 38
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Muž

Příspěvekod Joe.cz » pát srp 21, 2015 11:58 am

Tohle bude kombinace obojího. Některé ryby k tomu mají genetické predispozice. Ale může to být i způsobeno třeba nedostatkem minerálů při vývoji potěru. No a rozdíly mezi jednotlivými rybkami bych si vysvětlil asi rozdílem v jejich metabolismu (některá třeba trochu hůř ukládá vápník do kostí atd...) Ale to jsme už v teoretické rovině :D něco čím bych to mohl podložit nemám a google moc nepomohl. Pokud tě to opravdu zajímá a máš možnost dostat se k Web of science, tam určitě nějaké články najdeš.
Joe.cz
Náruživý chovatel bojovnic

Poslední návštěva: pon říj 23, 2017 9:23 pm
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 10
Národní vlajka:
Czech Republic

Zpět na Genetika