HM Blue marble x CT copper

Kdokoli si zde může vést svůj foto-deník odchovů a prezentovat tak své chovatelské úspěchy ostatním členům fóra.

HM Blue marble x CT copper

Příspěvekod Ayra » sob čer 30, 2018 1:22 pm

17.4.2018
vytíračka: teplota 26°C, plovoucí rostliny, mechy; půlka hrnku; kus mirelonu na podporu hnízda; výluh (dub, buk)
samec se samicí vloženi do vytíračky - samice do komína, ale tak k němu chtěla, že jsem ji hned vypustila :D
pár se k sobě choval předpisově

18.4.
10:45 - tření ( rybky se mi vždy třou dopoledne, jak je to u vás ostatních?)
13:00 hotovo - odlovení samice
hnízdo předpisové a v něm moooc jiker :)

19.4.
odlovení samce, sežral 2/3 jiker :evil:
pod hnízdo jsem dala mechy a rostliny, vykulené rybky padající z hnízda to pak neměli daleko k hladině a válely se na rostlinách :)

20.4.
rozplavání, odsátí jiker ze dna, které v akvárku zbyly
22.4.
1. krmení artémií, napočítáno 14 "ocásků"
23.4.
napočítáno 35 "ocásků"
7.5.
pozorovány 1. nadechující se kusy :)
15.5.
1. krmení grindalem
30.5.
rybkám je 40dní a pomalu začíná být vidět co z nich bude

29.6.
rybek je 56ks a je jim 70dní
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ayra
Kolemjdoucí

Obrázky: 0
Poslední návštěva: úte črc 10, 2018 11:29 am
Poděkoval: 3
Získal poděkování: 0
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Žena

Příspěvekod Pavel.J » čtv črc 05, 2018 5:19 pm

Bezvadně sepsaný spawn-log! Oba rodiče jsou povedení a jsem zvědavý na další vývoj omladiny :)
Pavel.J
Chovatel bojovnic junior

Obrázky: 507
Poslední návštěva: ned črc 15, 2018 5:53 pm
Poděkoval: 6
Získal poděkování: 38
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Muž

Příspěvekod Ayra » pát črc 06, 2018 9:53 am

Moc děkuji za reakci :wink: jsem ráda, že to tady není úplně mrtvé a že alespoň někdo ze zkušených chovatelů sleduje začátky nás nováčků :)

oni mě tady popravdě trochu iritují ti lidi, co si tady zavedou spawn log a pak se na něj vykvávknou a radši založí jinej nebo ho ani neukončí atd. (ve svých úplných prvopočátcích mi dalo dost zabrat, než jsem si v té hromadě vybrala spawnlogy,kterými bych se mohla inspirovat nebo se třeba kouknout jak by vypadal výtěr takových a makových ryb, můj názor je, že i špatná fotka může pomoct) :angel:
.
.
Rybky mají fantastické barvy!! ale nechalo se jich fotit jen pár :(
Jsou tam black lace s motýlky (černými, bílými i bez), black lace marble (ale ti se zatím průběžně odbarvují, tak uvidím co z nich bude) nějaký ten celofán (a někteří na sobě mají jakoby "platinové iridizující" marble fleky)
částečné celofány s modrou, zelenou nebo i kombinací těchto barev
no a pak moji největší favoriti: modro-zelení marblíci :)

Kterého si, ale nechat doma??? Při mém štěstí mi tady všichni zůstanou :D :D :D

Chtěla jsem se zeptat: Bohužel mi pošla ta copper samice, se kterou jsem se chtěla back krossem vracet k té copper barvě :evil: ... Mám nějakou možnost se i přes ty marble geny a bez této samice došlechtit se z5 k té copper?????

Po pravdě mám šlechtitelský cíl, který jsem u moc lidí nenašla a to copper marble-zatím jsem teda našla pár lidí, kteří ví jak na to ( např. Joep van Esch).. ale i když jsem našla typy v zahraničních diskusích na coppry ( např. http://www.bettas4all.nl/viewtopic.php? ... z8aktUzbcs tak vzhledem k mé znalosti jazyků z toho nejsem moc moudrá (jako základy z toho snad chápu - základ je šlechtění s divokou formou (pro větší hustotu iridiscence?) a pak se přes barvy jako: royal a steel blue a tyrquis dopracovat k coppru- samozřejmě vím, že Joep pracuje s homozygotními rybkami), ale už vůbec si to pak nedokážu dát dohromady, pokud bych toho chtěla dosáhnout s marble geny...)

Takže ještě jednou se zeptám: Je možnost, se s tímto F1 potěrem nějak dopracovat k copper (případně copper marble) i bez té původní samice???
Ayra
Kolemjdoucí

Obrázky: 0
Poslední návštěva: úte črc 10, 2018 11:29 am
Poděkoval: 3
Získal poděkování: 0
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Žena

Příspěvekod Pavel.J » pon črc 09, 2018 2:24 pm

Ač nejsem moc aktivní, průběžně fórum sleduji :)
Jen bych si přál, aby se sem vracelo více lidiček jako kdysi.
Nedodělané spawn-logy jsou nešvar (nevylučuji však, že jsem ve svých začátcích také nějaký neudělal :roll: ) a naprosto souhlasím s tím, že chovatel nemusí dělat profi fotografie, aby se z toho dalo něco vyvodit. Sám jsem se snažil jít trochu příkladem a vést spawn-logy se slušnou vypovídací hodnotou. Jsem moc rád, že se našel další člověk, který tvoří zodpovědně.

Ustálit konkrétní barvu je mnohdy dost obtížné a s marbly je to ještě těžší. Polož si taky otázku, jaké chceš docílit formy ploutví. Podle toho je pak potřeba vybírat rybky do dalšího chovu. Nesoustředit se jen na barvu.

Samičky je škoda, taky mám měďáky rád. Šance tam je, ale u marblů je to trochu loterie.
Pokud si dobře vzpomínám, Joep ve svých článcích popisuje spíš jak se k daným barvám obecně dopracovalo šlechtitelskou prací a jejich základní charakteristiky. Nějaké křížení s divokými bojovnicemi Ti zbytečně motá hlavu. V tuhle chvíli je pro Tebe nejjednodušší řešení udělat F1 s párem co nejlepší formy a zároveň co nejbližší barvy té vytoužené copper marble. Jinak takové linie v zahraničních chovech jsou, jen to není cíl, za kterým by se hnalo hodně lidí.
My tu zorvna teď taky máme částečně marblující výtěr HMPK, který má v genech měděnky, dragony, platiny atp. a zatím to vypadá barevně velmi zajímavě.

V F1 Ti bude určitě část výtěru mramorovat. Jak moc velký podíl marblíků tam bude, ovlivníš i svým výběrem. Když dáš do tření dva marbly, bude jich víc.
Pavel.J
Chovatel bojovnic junior

Obrázky: 507
Poslední návštěva: ned črc 15, 2018 5:53 pm
Poděkoval: 6
Získal poděkování: 38
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Muž

Zpět na Spawn log