Háďátko vinné

Co chlapi rádi jedí? Krmte správně skvostné samce a rostoucí potěr.

Příspěvekod Semtex » úte zář 27, 2011 11:44 am

Tak jsem se dostal taky k Háďátku vinnému.

Dostal jsem k němu plno užitečných rad i to jak rozjet výrazně vyšší výnosnost.

Vyhody jsou údajně tyto:

Háďátko je tak malé, že jej loví i nejmenší potěr (mám jej hlavně kvůli Oryzias woworae a Bettam), dávají přednost před nálevníky.
Snadno se chová - PET lahev s uzávěrem (to aby se nezavlekli nežádoucí hosté (octové mušky - Drosofila a jiná havěť)
Háďátko ve vodě dokáže žít několik dní než jej potěr slupne.
Háďátko vydrží s kouskem jablka i dva roky, aniž by jste se museli o něj nějak víc starat.

Nevýhody:

Háďátko je tak malé, že se obtížně odchytává, údajně proleze i fitr na kávu. Ale existuje sítko, které jej dokáže zachytit. Pokud ale dobře funguje nápad od Jana.diskuse, tak je to super a není co řešit.

Pokud někdo chcete velký výnos Háďátka, stačí přidat obyčejný cukr, ale pozor, je tolik kolik se vejde mezi prsty. Údajně to vyvolá takovou populační explozi, že je třeba s nimi rychle krmit, mít pro ně odbyt, jinak hrozí zničení celé populace. Zajímavé.

A ještě jedna věc co jsem se dozvěděl je ta, pokud krmíme potěr artemii, tak je tu nebezpečí projevující se že tzv. "potěr vysí"... Je to údajně způsobeno velkou vylíhnutou artemii a nebo artemii starší delší dobu od vylíhnutí. Údajně je na vině tvrdý krunýřek artémii, který potěru narušuje vnitřnosti.

Řešení je buď krmit první dny Nálevníky, Háďátkem a nebo tou nejjemnější artémii max pár hodin starou. Tuto artemii nabízí firma Sandes - modré balení s označením Pro.
Já co jsem přešel na artemii zakoupenou přes eBay z Thajska (není to od fa. Sanders) tak jsem podobně vysící potěr též nezaznamenal.

Člověk od kterého mám tuhle násadu Háďátek a rady odzkoušené již několik let je dobrý kamarád s jedním vyhlášeným chovatelem Bojovnic v Rakousku, kdysi byli sousedé.
Semtex
Chovatel bojovnic junior

Obrázky: 9
Poslední návštěva: sob úno 17, 2018 1:28 am
Poděkoval: 4
Získal poděkování: 4
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod To-Chu » úte zář 27, 2011 8:51 pm

Další výhodou snad je i to, že se táhne a plave při hladině, kde se sdružuje i rozplavaný potěr.

No a ruku v ruce s tím, nám ukazovali jak je "nalovit". Odsát menší množství do nějaké zkumavky, dolít čistou vodou. Do zkumavky nacpat vatu nebo nějaký filtren a počkat až háďátko samo proleze filtrem k ústí zkumavky. A toto pak sliješ k potěru.
Člen IRIS & IBC
ตัวข้ามีกำลังดังพระยา ปลาในมหาสมุทร
-= :twisted: SPLENDENSPOWER :twisted: =-
To-Chu
Správce fóra

Obrázky: 88
Poslední návštěva: pon bře 12, 2018 4:06 pm
Poděkoval: 9
Získal poděkování: 31
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Muž

Příspěvekod barky » stř zář 28, 2011 2:05 pm

Osobne som mal velmi dobru skusenost ked som pre vinne hadatko pripravil nalev z jedneho dielu odstatej vody, jedneho dielu jablcneho octa a jedneho dielu jablcneho dzusu...
Moj klub: klub.akva.sk
barky
Čestný člen

Poslední návštěva: čtv dub 20, 2017 1:15 pm
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0
Národní vlajka:
Slovakia
Pohlaví: Muž

Zpět na Krmení a výživa