Bug report

Vaše dotazy a připomínky k praktickému fungování a užívání fóra.

Bug report

Příspěvekod To-Chu » pon říj 24, 2011 1:49 pm

Tady bych si vás dovolil poprosit o vaše reference na nové fórum a hlášení chyb, na které narazíte při praktickém užívání fóra. Ne na vašechno jsme narazili při testování. Díky.
Člen IRIS & IBC
ตัวข้ามีกำลังดังพระยา ปลาในมหาสมุทร
-= :twisted: SPLENDENSPOWER :twisted: =-
To-Chu
Správce fóra

Obrázky: 88
Poslední návštěva: pon bře 12, 2018 4:06 pm
Poděkoval: 9
Získal poděkování: 31
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Muž

Příspěvekod sefit » úte říj 25, 2011 9:45 pm

No treba si asi len zvyknúť, moje prvé stretnutie bolo trochu z odmietaním nového, ale už na to prichádzam a zdá sa mi to prehľadnejšie, aj keď mi niekedy tá biela na modrom podklade "ťahá oči", takže dnes sa mi už stalo, že som musela odísť. Určite je to lepšie, hlavne zobrazovanie nových aktuálnych príspevkov, že to tam nebehá v tej tabuľke a nemusím čakať, kým príde ďalšie :D . Takže ok a som rada, že je forum znova späť. :10: :10: :10:
sefit
Pravidelný návštěvník

Poslední návštěva: pát zář 07, 2012 5:49 pm
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0

Příspěvekod Fousek » úte říj 25, 2011 10:42 pm

Ahoj, nevím, jestli jsem to nenašel nebo to nejde, ale rád bych si změnil barevné schéma. Toto je sice pěkné, ale taky mi hodně "tahá oči" a přiznám se, že mi to taky dost vadí, je to prostě mazec na oči. Zmizel mi avatar, ale to je ptákovina.
Fousek
Pravidelný návštěvník

Poslední návštěva: pát bře 08, 2013 11:43 am

Příspěvekod meiki » stř říj 26, 2011 2:42 am

Zdravím, jako dlouholetý čtenář splednens fóra taky přidám svou trošku do mlýna :) Jsem rád, že se SP vymanilo z té masy webových stránek respektive fór, které se spustí a veškeré inovace probíhají formou "změníme obrázek v hlavičce". Takže pro brblající uživatele, za pár měsíců Vám ani nepřijde, že tu bylo něco jinak. Koncept změn se mi hodně líbí, skvělá myšlenka vytáhnout články a galerii na stejnou úroveň fóra :idea:
Teď mé nedostatky jednotlivým částem (nechci nikoho poučovat či kritizovat, hodně práce bylo odvedeno a je to vidět, ale dokonalost je přeci lepší než průměrnost) :-)
Home - oranžové pozadí je moc světlé a bílé písmo je na tom hůře čitelné. Dovolím si upozornit na http://www.w3.org/TR/AERT#color-contrast, kde se standart zabývá kontrastem a jasem jednotlivých barev pozadí vs. písmo a při orientačním výpočtu mi to nesedělo.
Články - paráda, nemám výhrady
Fórum - modré pozadí je asi taky docela světlé, ale líbí se mi. Jako člověk pracující hodně v noci mám asi oči trochu "jiné" a dobře se mi to i čte. Dále bych chtěl nahlásit bug, který se mi zobrazuje ve všech 5-ti nejběžnějších prohlížečích. Při kliknutí na odkaz Administrátoři viz http://forum.splendenspower.cz/memberlist.php?mode=group&g=5 nesedí zarovnání obsahu do správných sloupců. Pak dole pod fórem odkaz Tým viz http://forum.splendenspower.cz/memberlist.php?mode=leaders první 3 sloupce se trochu hádají v šířce.
Galerie - Nesedí na sebe obsahem sloupce v kategorii Alba a Uživatelská alba na úvodní stránce galerie. V části Nedávné obrázky či Náhodné mi na první pohled přijde zvláštní levé odsazení obrázku oproti textu pod ním. Také je škoda, že se obrázky v galerii nezvětšují na plnou velikost do lightboxu jako je tomu na fóru.

Neříkám, že jsou to velké chyby, které nějakým způsobem nedovolují korektní běh, ale jak by řekla stará Kelišová: "Hlásit se to musí!" :D :D
meiki
Stálý uživatel fóra

Poslední návštěva: stř led 29, 2014 2:43 pm
Poděkoval: 1
Získal poděkování: 5
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod nila » stř říj 26, 2011 9:16 am

Tak, zkoušela jsem se připojit v noci, ale nefachčilo to. Připojím se ráno a co to nevidím! Měla jsem pocit, že jsem se uklikla a jsem na nějakém jiném webu. :D No nic no.
Lezla jsem sem, abych našla něco o právě zakoupeném Omnipuru - zkoušela jsem ho poprvé a to zabarvení vody je jako fluorescentní brčál a natolik mě to vyděsilo, že jsem chtěla najít zkušenosti jiných.
Nicméně VYHLEDÁVÁNÍ MI NEFUNGUJE.
Dost mě to děsí, protože teď nemám žádnou zpětnou vazbu, nebo jistotu, kterou jsem měla, když jsem si, v případě nouze, mohla tady na foru rychle vyhledat to, co mě nejvíc zajímalo.

Nebo to vyhledávání nefunguje jenom mně? ... že se nikdo jiný neozval.

Výsledek hledání:
Nebyl nalezen žádný příspěvek, protože slovo omnipur není obsaženo v žádném z příspěvků. :(
nila
Pravidelný návštěvník

Poslední návštěva: pát dub 03, 2015 7:43 pm

Příspěvekod To-Chu » stř říj 26, 2011 10:26 am

Rád slyším, že někdo aktivně používá vyhledávání namísto opakovaných dotazů, takže dysfunkci nebudeme svádět na tebe nebo tvůj prohlížeč. Napraveno, už by to mělo být v pořádku :)

Ostatním taktéž velké díky za reakce, s tonalitou barev si ještě nejspíše pohrajeme a zbytek taky napravíme.
Člen IRIS & IBC
To-Chu
Správce fóra

Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod Joe.cz » stř říj 26, 2011 1:07 pm

Vím, že tohle přímodo bug reportu, ale trochu mi tu chybí funkce Vyhledat nová témata od poslední náštěvy (nebo měla podobný název), ze starého fóra. (nebo jsem ji jenom nenašel?) A nevím jak ostatní ale já bych byl radši, kdyby se odkaz na facebook otevřel v novém okně a ne nahradil původní.
Jinak se mi stránka líbí a nemám co bych jí vytknul.
Joe.cz
Náruživý chovatel bojovnic

Poslední návštěva: pon říj 23, 2017 9:23 pm
Získal poděkování: 10
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod meiki » stř říj 26, 2011 1:48 pm

Joe.cz píše:Vím, že tohle přímodo bug reportu, ale trochu mi tu chybí funkce Vyhledat nová témata od poslední náštěvy (nebo měla podobný název), ze starého fóra. (nebo jsem ji jenom nenašel?) A nevím jak ostatní ale já bych byl radši, kdyby se odkaz na facebook otevřel v novém okně a ne nahradil původní.
Jinak se mi stránka líbí a nemám co bych jí vytknul.

Nahoře nad fórem je tento řádek: Nevyřešená témata • Osobní nevyřešená témata • Témata bez odpovědí • Nepřečtené příspěvky • Nové příspěvky • Aktivní témata
A nepřečtené témata od poslední návštěvy jsou schované pod Nepřečtené příspěvky :)
meiki
Stálý uživatel fóra

Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod plautus » čtv říj 27, 2011 11:37 am

Tiež sa prihováram za tú farebnú zmenu pozadia ale je to na vás... Snáď si časom zvykneme
plautus
Pravidelný návštěvník

Obrázky: 2
Poslední návštěva: čtv črc 12, 2018 8:26 pm
Poděkoval: 3
Získal poděkování: 3

Příspěvekod meiki » čtv říj 27, 2011 11:48 pm

Ještě jsem objevil jednu nechci říct chybu, ale nepřesnost. Uživatelský panel - profil - skype name: Pod tím je odkaz na FAQ http://forum.splendenspower.cz/faq.php?mode=skype a je to v angličtině. Neříkám, že to ničemu vadí nebo že bych si zrovna nastavení skypu musel pročítat v češtině, alespoň na to upozorním :-D
meiki
Stálý uživatel fóra

Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod Mariok » sob říj 29, 2011 9:48 am

Server Error in '/' Application.
The resource cannot be found.
Description: HTTP 404. The resource you are looking for (or one of its dependencies) could have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable. Please review the following URL and make sure that it is spelled correctly.

Requested URL: /viewtopic.php

Version Information: Microsoft .NET Framework Version:4.0.30319; ASP.NET Version:4.0.30319.237

... sa objaví po kliku na odkaz http://www.splendenspower.cz/viewtopic.php?t=2541
- patrí tento prípad pod "vychytanie múch", alebo je chyba v "mojom prijímači"?
Stáva sa mi to sporadicky aj v iných prípadoch. Alebo "staré" odkazy po zmene fóra už fungovať nebudú?
Inak spokojnosť, farbičky by som tiež privítal iné, ale dá sa ... Ď.
Mariok
Pravidelný návštěvník

Poslední návštěva: úte led 20, 2015 4:40 pm
Poděkoval: 5
Národní vlajka:
Slovakia

Příspěvekod whatisis » sob říj 29, 2011 6:07 pm

niektore obrazky sa po kliknuti nan nezobrazia, ale chcu sa nechat ulozit. Su bez pripony. vid tvoj posledny prispevok "foto so stojanom" viewtopic.php?f=2&t=7&start=50
whatisis
Stálý uživatel fóra

Obrázky: 11
Poslední návštěva: ned lis 13, 2016 9:58 am
Získal poděkování: 2
Národní vlajka:
Slovakia

Příspěvekod To-Chu » sob říj 29, 2011 7:09 pm

Mariok píše:Server Error in '/' Application.
The resource cannot be found.

... sa objaví po kliku na odkaz http://www.splendenspower.cz/viewtopic.php?t=2541

Všechny podobné odkazy takto vložené do příspěvku ještě na starém fóru jsou neplatné. Nové fórum totiž běží na doméně 3. řádu - http://forum.splendenspower.cz/ proto ty odkazy nefungují - chybí tam to forum. Pokud ale budete zvědaví, na co uživatelé odkazovali, stačí do adresy dopsat jen to "forum." a odkaz bude zase funkční.

whatisis píše:niektore obrazky sa po kliknuti nan nezobrazia, ale chcu sa nechat ulozit. Su bez pripony. vid tvoj posledny prispevok "foto so stojanom" viewtopic.php?f=2&t=7&start=50

Google Chrome a Firefox se chovají stejně, linkují na obrázek a zobrazí jej v původním rozlišení. Jen IE se to snaží ukládat jako soubor bez přípony. A co se týče toho "niektore obrazky...", obrázky vložené do příspěvku jako příloha nebo přes tag [img] se zobrazují jinak než tento zmíněný, který je do příspěvku vložen z nové galerie pomocí tagu [album]. Obě funkce jsou rozdílné MODy fóra, "aplikace", a každá funguje trochu jinak. Pokusíme se to ale provázat, aby se chovali stejně a korektně i pro IE.
Člen IRIS & IBC
To-Chu
Správce fóra

Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod To-Chu » čtv lis 03, 2011 9:50 am

To-Chu píše:
whatisis píše:niektore obrazky sa po kliknuti nan nezobrazia, ale chcu sa nechat ulozit. Su bez pripony. vid tvoj posledny prispevok "foto so stojanom" viewtopic.php?f=2&t=7&start=50

Google Chrome a Firefox se chovají stejně, linkují na obrázek a zobrazí jej v původním rozlišení. Jen IE se to snaží ukládat jako soubor bez přípony. A co se týče toho "niektore obrazky...", obrázky vložené do příspěvku jako příloha nebo přes tag [img] se zobrazují jinak než tento zmíněný, který je do příspěvku vložen z nové galerie pomocí tagu [album]. Obě funkce jsou rozdílné MODy fóra, "aplikace", a každá funguje trochu jinak. Pokusíme se to ale provázat, aby se chovali stejně a korektně i pro IE.

Problém vyřešen, zobrazování obrázků v diskuzi a galerii sjednoceno.
Člen IRIS & IBC
To-Chu
Správce fóra

Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod whatisis » pon pro 05, 2011 1:01 am

neda sa mi nahrat nic do galerie... ak udrzba tak sorry...
whatisis
Stálý uživatel fóra

Národní vlajka:
Slovakia

Příspěvekod To-Chu » pon pro 05, 2011 9:17 am

Do nové galerie nebo "postaru" na fórum? Hlásí to nějakou chybu, nebo tam tu možnost nemáš vůbec? Tak jako tak se žádná oprávnění neměnila a vše by mělo být při staru.
Člen IRIS & IBC
To-Chu
Správce fóra

Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod whatisis » pon pro 05, 2011 1:08 pm

Bez názvu.png

podarilo sa mi sice nahrat par fotiek (jednotlivo, skupinove nahravanie nie), ale zase mi vyhodilo tuto hlasku... do galerie...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
whatisis
Stálý uživatel fóra

Národní vlajka:
Slovakia

Zpět na Technická podpora