Stránka 1 z 1

rady proo rozmnožování

PříspěvekNapsal: úte led 02, 2018 1:56 pm
od PaveLnenicka
Dobrý den ,
Rybičky už chovám od mala a chtěl bych se pokusit o odchov bojovnice.
Ale měl bych pár otázek ohledně zařízení které mam bettam připravit...
1,mám v plánu si koupit akvárko jen pro samce a další akvárko jen pro samičky ( asi tři kusy) ...a pak koupit ještě jedno menší akvárko kam budu dávat samce a samici k páření.Toto pářící akvárko bude vybaveno topítkem i slabým filtrem. U ostatích akvárek budu vodu pouze vyměnovat. Když se zadaří a vše pujde jak má, tak samici po páření dám zpátky do akvária k ostatním samicím a později se samcem udělám totéž do jeho akvárka. .....toto je taková zatím moje představa jak bych si to zařídil, ale před tím , než cokoli udělám bych chtěl aby mi tu někdo na mou představu něco řekl,...jestli to tak může být, popřípadě co by udělal jinak , nebo jestli je to co chci uplná blbost.
2,také bych se chtěl zeptat jak často se může samec pářit ...kdybych chtěl dát k páření i ostatní samice aby se nepářila furt jen jedna.
Řekněme když odstavím samce od plůdků tak za jak dlouho bych ho mohl dát znova se samicí k páření? A kdybych chtěl ho dát spářit s tou samou samičkou tak ta bude schopná dalšího páření za jak dlouho?

Díky Pavel

rady proo rozmnožování

PříspěvekNapsal: stř led 03, 2018 2:20 pm
od Spid3r
Ahoj,

Samcov musis mat po jednom inak sa ti spolu umlátia.

Ten filter radsej daj do akva ku samiciam do trecieho akva filter nepatrí, prúdenie bude rozbíjať penové hniezdo.

Do trecieho akva daj len topítko, nejaký úkryt (kokosák, polka kvetináča) nejaké plávajúce rastlinky (riccia, najas, ceratophylum) mandľovníkový list.

Po trení nechaj ryby odpočinúť aspoň dva týždne potrebujú nabrať silu ;)

Odoslané z SM-G935F pomocou Tapatalku