odchov - dotazy

Jak úspěšně vytřít a odchovat bojovnice? Informace, tipy a triky ke zdárnému odchovu plůdku a mladých rybek.

Re: odchov - dotazy

Příspěvekod mesyas » čtv říj 20, 2016 11:52 am

zdarvím,

mám takový menší problém. Už 2x se mi stalo, že samec mi sežral celé hnízdo. O ty jikry se staral asi den a potom je pomalinku začal pojídat. Četl jsem, že by měl pojídat jen ty špatné jikry, ale že by všechny jikry byly špatné? Nemáte prosím nějakou radu? Děkuji za odpověď
mesyas
Kolemjdoucí

Poslední návštěva: stř lis 16, 2016 8:37 pm
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0
Pohlaví: Muž

Příspěvekod Pavel.J » pát říj 21, 2016 8:11 am

Někteří samci žerou jikry hned, někteří druhý den, někteří dokonce až vykulený plůdek. Setkal jsem se se všemi případy. Někdy se tane, že samec žere poprvé a při dalším pokusu už je to bez problémů. Může to být také známka toho, že byl samec špatně připravený na tření. Zkusil bych to s ním ještě jednou, 2 týdny před třením krmit kvalitním krmením, nejlépe živým, ale dobře poslouží i mražené (to samé platí pro samici). Pokud by i třetí pokus skončil neúspěchem, nepoužíval bych takového samce dál k chovu.
Pavel.J
Chovatel bojovnic junior

Obrázky: 507
Poslední návštěva: úte čer 27, 2017 9:37 pm
Poděkoval: 5
Získal poděkování: 27
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod mesyas » pát říj 21, 2016 5:30 pm

dobře díky za radu :) Ještě se chci zeptat, jak připravuješ ryby ke tření? je to to "klasicky" kvalitní krmení během určité doby? Krmím je mraženými patentky a moc jim nechutnají
mesyas
Kolemjdoucí

Poslední návštěva: stř lis 16, 2016 8:37 pm
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0

Příspěvekod Pavel.J » pát říj 21, 2016 7:28 pm

Každý má své metody a chce to zkoušet a vypozorovat, co bude zrovna u Tebe nejlépe fungovat ;)
Já před třením nikterak neupravuji krmení. Rybky dostávají několik druhů mraženého, sušeného, příležitostně i živé. Dost pestrá paleta na to, aby byly pořád v kondici.
Když nechtějí patentky, zkus třeba koretry, artemie nebo černé komáří larvy. Konkrétně ty poslední milují, jen je nemají v každém obchodě.
Jinak je dobré mít vybraný pár v nádržkách vedle sebe a každý den jim na chvíli dát pryč stínítka. Většinou pak tření proběhne dříve, než když se dají k sobě ryby, které se nikdy předtím neviděly.
Ryby musejí být před třením silné, zdravé a aktivní.
Pavel.J
Chovatel bojovnic junior

Obrázky: 507
Poslední návštěva: úte čer 27, 2017 9:37 pm
Poděkoval: 5
Získal poděkování: 27
Národní vlajka:
Czech Republic

Předchozí

Zpět na Rozmnožování ryb