Stránka 1 z 1

Hledám pomoc z Brna či okololí

PříspěvekNapsal: ned zář 10, 2017 8:32 am
od Nipty
Dobrý den. Nevěděla jsem kam zařadit tuhle žádost... Chtěla bych poprosit skušeného chovatele z Brna či okolo co by mě poctil svojí návštěvou. A poradil. Ze sklorexu jsem si dotáhla vodnatelnost, poznala jsem to až u 5 samice ktera zemřela zbyli mě 2 samice a a 2 sameci s toho je jeden ve skvělé formě a u udruheho očekávám že to nepřežije už delší dobu nežere. Léčime Multi-medikalem. Potom bych potřebovala poradit s potěrem konkrétně s jeho krmením a hlavně čištěním. Děkuji za pochopení. Kikuš

Re: Hledám pomoc z Brna či okololí

PříspěvekNapsal: úte zář 12, 2017 8:19 am
od wikyna
Multi medikal je k ničemu. Pokud se opravdu jedná o vodnatelnost je to neléčitelné a ryby,které byly této nemoci vystaveny bych nepřidávala mezi ostatní případně nové zakoupené. Mohou být v pořádku, ale stačí drobnosti a nemoc se projeví. Zaměř se na hygienu nádrží,kupuj kvalitní krmivo ne žádné levné vločky. Základem chovu Bett je čistá voda,teplo a kvalitní, rozmanité krmivo.

Re: Hledám pomoc z Brna či okololí

PříspěvekNapsal: pát zář 15, 2017 7:44 am
od Nipty
Děkuji za radu. Až na 1 samce a potěr ( ten se samozřejmě k nemoci nemohl dostat je zvlášt) mi všechno vychcípalo. :( o pestřejší stravu jsem se snažila, ale granule mi jist nechtěli. Patentky musim zase koupit. Mam filt, topení, světlo a vodu měním po 5 dnech a potěru po 3 dnech. Chtěla bych se ještě zeptat mam 2 várky potěru starám se o ně stejně ale ten o 10 dní mlačí přerostl ty starší. Přitom jich tam je poctatně méně cca 15 a ve druhé várcé cca 50 může to být i tím že mají jiné rodiče? I když potěr 1 by měl být už velký už se jim tvoři labyrint a maji max 1 cm. Jsem s toho zmatená.

Re: Hledám pomoc z Brna či okololí

PříspěvekNapsal: pát zář 15, 2017 7:59 am
od wikyna
Četnost výměny je v pořádku i když u potěru je riziko vzniku nálevníka. Příliš častými výměnami by se mohla narušit rovnováha chemismu vody, ale také záleží na velikosti nádrže. Ale pokud to funguje bez problémů, klidně bych u toho zůstala.
Pokud jde o růst je to zcela normální.Je to otázka více faktorů jako je genetika, prostředí, krmiva,četnosti krmení, kvality vody, četnosti výměn vody atd... V případě méně početného potěru je růst téměř vždy rychlejší, mají menší konkurenci. Také ty větší kusy ovlivňují růst ostatních vylučováním hormonů, což se řeší právě výměnami vody.

Re: Hledám pomoc z Brna či okololí

PříspěvekNapsal: pát zář 15, 2017 1:49 pm
od Nipty
Právě že těch co je míň rostou pomaleji. Do jejich akva. se vleze 12l vody. Často měním vodu jelikož krmím tekutým krmivem ( nepodařilo se mi sehnat ty breberky na líhnutí, nemohu si spomenout jak se jmenuji) voda se rychleji kazý a nemam přehled kolik toho sežerou takže zřejmě i překrmuji, krmim je několikrát denně. No je to můj 1. Pokus dneska mi přitel doveze jiné krmení pro potěr. Bohužel nemůžu jít osobně, děti mam nemocné. Tak sned doveze něco dobrýho.

Re: Hledám pomoc z Brna či okololí

PříspěvekNapsal: pát zář 15, 2017 2:11 pm
od wikyna
Ty breberky jsou artemie,koupíte v každé akvaristice (vajíčka). Tak to nechte tak,každý se učíme. Pokud rostou pomaleji ti méně početní může být genetikou.s prachovým krmivem si moc nepomůžete,také kazí vodu vice než živé.

Re: Hledám pomoc z Brna či okololí

PříspěvekNapsal: pát zář 15, 2017 4:15 pm
od Nipty
Moc Vám děkuji za rady. Rada bych se Vám nějak odvděčila. Třeba nějakým fešákem nebo fešandama až vyrostou. :wink:

Re: Hledám pomoc z Brna či okololí

PříspěvekNapsal: pát zář 15, 2017 10:06 pm
od wikyna
Od toho zde toto forum je :D budeme se těšit na případné spawnlogy :wink:

Re: Hledám pomoc z Brna či okololí

PříspěvekNapsal: pát zář 15, 2017 10:26 pm
od Nipty
Nemohla by si se prosím ještě podívat sem?

viewtopic.php?f=11&t=3834

Děkuji