Stránka 1 z 1

Stav Betty

PříspěvekNapsal: úte kvě 30, 2017 4:02 pm
od Lennysm
Dobrý den,
asi 2 měsíce mám doma Bettu, v 12L akváriu, voda má stabilně 26 stůpňů, filtr mám Elite mini pro, 5 druhů rostlin a dřevo jako úkryt. Vodu čistím jednou týdně asi 1/3, filtr jednou za 2/3 týdny.
Chtěla bych poprosit o "zkontrolování" rybky někým znalým, i když je aktivní, žere a nevypadá že by ji něco trápilo.

Děkuji
Obrázek
Obrázek

Re: Stav Betty

PříspěvekNapsal: stř kvě 31, 2017 11:13 am
od Pavel.J
Až na lehce potrhané okraje ocasní ploutve na rybce z fotek není nic vidět, můžete být v klidu :wink:

Re: Stav Betty

PříspěvekNapsal: pon čer 12, 2017 9:28 am
od Lennysm
Dobrý den,
děkuji za odpověď.
Čím ty potrhané ploutve mohou být? Dívala jsem se teď na fotku cca měsíc starou a fotky teď, a ploutve má rozhodně v horším stavu, jakoby na konci polámané a některé se "oddělují". Příkládám ještě nějaké foto, kde jsem to zpozorovala. Nechci nic zanedbat, nebo té rybě dělat zle, tak se radši ptám, jestli je to má chyba.
Polámané to má i na spodní ploutvi trochu, nejde to tady vidět.
Obrázek

Re: Stav Betty

PříspěvekNapsal: stř čer 14, 2017 1:56 pm
od Pavel.J
Není to nic, co by rybku ohrožovalo na životě. Těch faktorů může být více a těžko určit, co je příčinou v tomto případě. Na vině může být složení vody, genetika i mechanické poškození (např. o ostřejší hranu nějakého předmětu v akváriu nebo z velmi častého napínání ploutví při imponování).
Nicméně chlapík nevypadá, že by nějak strádal :)

Re: Stav Betty

PříspěvekNapsal: stř čer 14, 2017 8:59 pm
od Lennysm
Děkuju, právě stresuju asi proto, že jsme dřív měli 350l akvárko s už náročnějšími druhy a vím že časem poumírali právě kvůli špatné vodě, já jsem sama i měla paví očka a ploutve se jim rozložily takovým způsobem, že jsem je musela "uspat". Každý vám pak řekne "vždyť je to jenom ryba, tak koupíš jinou", ale o psovi by toto neřekli...
Nicméně kdybych chtěla udělat nějaký test vody, který by mi alespoň mohl naznačit, co je špatně, nemáte tip, jaký koupit?

Re: Stav Betty

PříspěvekNapsal: pát čer 16, 2017 9:28 pm
od Pavel.J
Zkusil bych sáhnout po nějakém setu základních testů, prodávají se např. indikační proužky, které ukáží hodnoty více faktorů najednou. Samozřejmě to není úplně přesná metoda, ale pro hrubý obrázek to určitě stačí :)