začátečník...

Fórum o chovu bojovnice pestré, obecné akvaristice a čemkoliv jiném, co se nehodí do ostatních kategorií fóra.

začátečník...

Příspěvekod domule » sob srp 06, 2016 1:12 am

ahoj, potřebovala bych poradit... chtěla bych si pořídit bettu, ale mám dilema potřebuji poradit ...

1. nevím kde ji sehnat četla jsem článek kde se píše, že není dobré kupovat rybku ve zveráku , jsou tam vetšinou prý rybky vyřazené z chovu či co a tak prosím o typ na chovatele u kterého by se dala betta pořídit ...
2. je dobré rybce kupovat filtr nebo vzduchovací zařízení a co ty rádoby odpočinkový list na hladině či co to je jsou pro rybku vhodné neublíží jí to spíš ?
3.mám možnost koupit rybce akvárko až do oběmu 30 litrů, není pro ni až moc velké četla jsem že se jim daří i v akvárku kolem 10 litru, ale pak také, že jim stačí jen 2-3 litrové betáro a článek o tom, že prý čim větší tím lepší...
4. jaký můžu dát rybce písek je dobré jí koupit obyčejný akvarýjní nebo jí mohu dát i barevný četla jsem že pry vypouští barvy do vody a to rybce škodí.. co je na tom pravdy a jaký by jste doporučily

děkuji všem za rady, tryky a typy...
domule
Kolemjdoucí

Poslední návštěva: úte led 10, 2017 6:42 pm
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0
Pohlaví: Žena

Příspěvekod karo2702 » sob srp 06, 2016 11:25 am

Ahoj,
1. Rybka se dá sehnat i ve zveráči, ale pokud nemáš nic načteno a nepoznáš zdravou a dobře rostlou bettu, tak asi moc neuspěješ. Raději navštiv akvarijní burzu a nebo kup rybku přímo od chovatele (tady na fóru jich máš spoustu). Poradila bych konkrétněji, ale nevím z jakého města jsi.
2. Filtr a topítko rybce rozhodně neublíží, ale záleží na velikosti akvaria. Do akvária do deseti litrů filtr nedostaneš a taková akvárka se vytápějí topnou fólií nebo kabelem. Betta potřebuje teplotu 23 - 25°C a pokud v zimě nemáš takovou teplotu v místnosti, kde bude akvárium, tak topítko určitě. Doporučuji dát do akvária i nějaké plovoucí rostliny, do kterých se betty rády schovávají. :D
3. Bettám stačí i 2 litry, ale ve větším se bude rybka cítit lépe a bude se ti lépe hlídat kvalita vody. 10l-15l je pro jednu bettu komfort, do většího k ní můžeš bez problému dát i jiné rybky. Já měla jednu dobu betty v akváriu 65l ale můžou být klidně i ve větším. :D Jen pozor, ať hladina vody není vyšší než 30cm a může nad hladinu proudit kyslík, betty dýchají kyslík nad hladinou.
4.Akvarijní písek ani ten barevný pouštět barvu nesmí. Já používám do akvárií i barevné písky, krásně zvýrazní barvu rybek a nijak jim ještě neublížili. :D
karo2702
Pravidelný návštěvník

Obrázky: 18
Poslední návštěva: čtv zář 14, 2017 6:48 pm
Poděkoval: 3
Získal poděkování: 5
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Žena

Zpět na Všeobecná diskuze