Jak to dělat správně?

Fórum o chovu bojovnice pestré, obecné akvaristice a čemkoliv jiném, co se nehodí do ostatních kategorií fóra.

Jak to dělat správně?

Příspěvekod jakub.hu » ned bře 06, 2016 4:30 pm

Ahoj všichni, snad se nebudete příliš zlobit za založení nového tématu.

Předem bych rád řekl, že než jsem se rozhodl napsat sem, důkladně jsem si prostudoval články zde na fóru, dále pak rybicky.net (k akvaristice obecně) a na betta.wz.cz.

Začneme trochu kontroverzně, dostal jsem 15 litrů biorb i s rybičkou. Známý mi poradil, ať jen měním vodu a krmím, že to bude stačit. Samozřejmě nestačilo a Narcis mi bohužel zemřel a to mě donutilo se začít se o akvaristiku zajímat pořádně. Začal jsem číst a rozhodl se zkusit to znovu. A právě svůj postup bych rád konzultoval.

1) Biorb zcela rozebrán. Odstraněn filtr i s tou nádobou na molitan a další kraviny. Zůstalo tedy jen předražená plastová nádrž.

2) Kompletní desinfekce akvária po předchozím nájemníkovi.

3) Dno: Profisoil od Rataje (propráno, nechal jsem nasáknout vodu)

4) Zakoupeno topítko (standardně držím teplotu 26°C)

5) Filtrace: klasický bublifuk se vzdochavacím motorkem (výpusť otočena na jednu ze stěn kvůli proudu, příškrcená hadička odhadem otočím 1x vodu v aq za hodinu)

6) Nákup živých rostlin: 4x eleocharis acicularis, micranthemum umbrosum - jeden velký trs jako schovka, 4x bacopa caroliniana emers

7) Dekorace: 1x pokroucený kořen, vylouhovaný a poté vyvařený

8) Aq jsem nechal zaběhnout necelé dva měsíce

9) Do vody jsem dal cca třetinu mandlového listu

10) V akváriu je ještě jedna levatka
----------
Po tomhle procesu jsem do aq přidal rybku.

Myslíte, že jsem udělal vše správně? Fakt chci aby se rybka měla dobře. Může to takto fungovat?

Vodu mám v plánu měnit 1x týdně (cca třetinu) zároveň s odkalením.

Krmení: Hikari pro betty + larvy komárů, ale můj beťák nechce.

Přijímám jakékoliv další návrhy, rady a vyjádření. Moc všem děkuji.
jakub.hu
Kolemjdoucí

Obrázky: 4
Poslední návštěva: úte srp 02, 2016 5:04 pm
Poděkoval: 1
Získal poděkování: 0
Pohlaví: Muž

Příspěvekod Pavel.J » ned bře 06, 2016 6:45 pm

Ahoj,
chválím zodpovědný přístup a shromažďování informací. Asi nemám co vytknout, snad jen, že můžeš na 15l klidně s mandlovníkem přitlačit. Ale to záleží čistě na Tobě, jde to v pohodě i bez něj. Věřím, že se rybce bude dařit dobře ;)
Pavel.J
Chovatel bojovnic junior

Obrázky: 507
Poslední návštěva: sob zář 09, 2017 8:03 pm
Poděkoval: 5
Získal poděkování: 28
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod jakub.hu » ned bře 06, 2016 7:53 pm

Moc děkuji za odpověď. Moc bych si přál, aby byl Hektor už v pohodě. Jen mi teď dělá starost, že se moc nedaří Micrantheu. Začínají mu žloutnout listy a myslím, že způsobem nad normální mez. Trávník, který potřebuje hodně světla roste v pohodě, tak nevím, čím to může být. Napadá mě, že je tam moc kytek a tudíž se nedostává živin. Nebo málo světla? Ale to by zase nerostl trávník... Já nevím... Je to fakt věda a obdivuju lidi tady na fóru... Nějaký nápad, aby se dařilo i kytkám?
jakub.hu
Kolemjdoucí

Příspěvekod jakub.hu » ned bře 13, 2016 2:28 pm

Problém vyřešen. Stačilo dodávat CO2. Zvolil jsem EASYCARBO značky Easy life a kytky rostou, jsou krásně zelené.
jakub.hu
Kolemjdoucí

Zpět na Všeobecná diskuze