Stránka 1 z 1

Výměna vody

PříspěvekNapsal: pon led 11, 2016 6:39 pm
od mist
Dobrý den, mám pár otázek. Kolik a jak často a kolik by se měla měnit voda v 6l akvárku (s kamínky a dekoracemi má míň) bez filtru, kdyby byl filtr kolik W by bylo potřeba a jak často by se měnila voda v akvárku s filtrem.
Děkuji

Re: Výměna vody

PříspěvekNapsal: úte led 12, 2016 10:45 am
od wikyna
pokud nepřekrmuješ a na dně ti netleje žrádlo, stačí i jednou týdně 1/2 obsahu, za odstátou a temperovanou na stejnou teplotu. Do 6l asi filtr nenacpeš, osobně bych volila větší obsah 20l a více. Z takového si uděláš i okrasné "nano".

Re: Výměna vody

PříspěvekNapsal: ned dub 23, 2017 4:47 pm
od Tania
Ahojte chcela by som sa opýtať či máte niekto skúsenosti s týmto http://www.akvariumonline.sk/tetra/9569 ... 93031.html , stačí voda zo studne či je lepšie pridavať aj tak tento prípravok?

Re: Výměna vody

PříspěvekNapsal: ned dub 23, 2017 7:23 pm
od wikyna
Aquasafem nic nezkazis, ale stačí nechat přes noc odstát a pak vyměnit vodu. Ta by měla mít stejnou teplotu. Můžeš do ní nalít trochu prevařené vody,promíchat,změřit teplotu a dolít. Je vhodné přidat Torben nebo list mandlovníku.

Re: Výměna vody

PříspěvekNapsal: úte dub 25, 2017 9:30 am
od Tania
Ja sa len bojím tej vody aby ona nebola nej závadná lebo ved tie bettky čo su v obchodoch tak oni boli naučené na uplne inú vodu, mohla by som jej dať aj chlorovanú a odstatu alebo z tej studne mne poradila predavačka že voda zo studne je lepšia, videla som aj prípravok pre kryštálovo čistú vodu ten ma tiež zaujal :D len zas ta chémia no neviem či je to dobré

Re: Výměna vody

PříspěvekNapsal: úte dub 25, 2017 4:47 pm
od Pavel.J
Většina podobné chemie je spíš tahák peněz z lidí.
Bojovnice jsou poměrně hodně tolerantní ke změnám parametrů vody. Pokud máš strach z chloru, stačí nechat vodu odstát do druhého dne, jak už psala wikyna, a není problém :wink:

Re: Výměna vody

PříspěvekNapsal: úte dub 25, 2017 7:02 pm
od Tania
Chlorovanú nemám, ale neviem ta zo studne nie je taka číra neviem čím to je , odstávať ju nechávam tak sto koli bublinkám, ale ten prípravok na kryštalovo čistú vodu ževraj hodne používajú