Začátek

Fórum o chovu bojovnice pestré, obecné akvaristice a čemkoliv jiném, co se nehodí do ostatních kategorií fóra.

Začátek

Příspěvekod Tremor » stř lis 04, 2015 2:16 pm

Ahoj. :)
Chtěl bych akvarium a libi se me tato rybka, takze jsem se rozhodl pro ni.
Jsem totalni zacatecnik a mam sice nejakou vizi, ale pres to ze jsem uz neco procetl, nechci nic zanedbat.
Takze chtel bych akvarium asi 70cm siroke, takze pri standardnich rozmerech to bude asi 60l?
Chel bych jednu bojovnici a k tomu krevetky, coz pry problem neni. Akorat nevim kolik si tech krevetek mohu dovolit.
Koukal jsem se ruzne po netu a mam jasno jak by melo moje akvarium vypadat.
Akvarium bych chtel spise minimalisticke. Vim ze se vsude pise hodne rostlinek, schovavacky, lepsi pro rybicky atd...
Ma predstava je ze bude 80% dna pokryto rostlinou, ktera vypada jako travnik. K tomu takovy ten rozvetveny koren s rostlinou na vetvickach co vypada jako bonsai a nejaky sutr jako skala, pripadne jedna hezka rostlinka k tomu sutru. To by bylo asi vse.
Takze, pujde to?
Dale bych chtel osvetleni z LED, a nevim jak vykonne na takove to akvarium? Jak je to s teplotou svetla, zalezi na ni ci ne?
Potom, jak silne topeni na takove akvarium? Bude umistene v byte s konstatni teplotou kolem 20°.
Dale, jakou filtraci? Docetl jsem se ze jsou vnitrni a vnejsi. Chtel bych neco co nebude "hyzdit" akvarium, takze spise vnejsi?
A neco co nebude prilis hlucne. Doporucite neco?
Potom jsem si vsim ze se na dno akvaria pouziva jakysi cerny granulat. Ja mam pripraveny ricni pisek z piskovych filtru, ma zrnitost asi 2mm. Bude to vyhovovat?
Dale jsem si vsiml, ze se dno dela z nekolika vrstev a jeste se mezi vrstvy sype pravdepodobne neco na podboru rostlin?
Je to nutne?

To asi zatim vse.
Vim ze kdybych precetl polovinu internetu, tak se to zhruba za 3/4 roku vse dozvim sam. :D Ale verim ze kdyz moc poprosim, urcite me nejaky zkuseny chovatel poradi, pripadne odradi od nejakeho blbeho napadu?
Tremor
Kolemjdoucí

Poslední návštěva: čtv pro 24, 2015 11:25 am
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0
Pohlaví: Muž

Příspěvekod midav » stř lis 04, 2015 5:10 pm

60 litrové akvárium stačí ale koľko krevetiek neviem taký krevetkar nesom ale asi priblížme 15 vieš oni sa ti rozmnožia. Ten trávnik môže byť, ale ja by som do zadu dal nejaké valisnerie alebo niečo také ten "bonsai" tiež len pozor, lebo niektorý chovatelia používajú takú sieťovinu do ktorej sa betta môže zamotat a nebude sa môcť nadýchnuť. Kameň môže byť aj ja mám V akváriu už 6 mesiacov a rybám to nevadí len aby nebol ostrý. Ďalej teplota tá by stačila 24 stupňov. Filter niekde keď som ešte len zakladal akvárium som čítal že je lepší vnútorný, ja mám a nehučí je to len obyčajný lacný filter z aquachovu. Ten čierny gratulant je v krevetkariach preto, lebo krevetky majú na nich lepšiu farbu a mladé sa lepšie vyfarbuju, pokojne tam môže byť aj ten riečni. A to O rastlinách neviem ja som mal iba štrk a rástli dokonca som ich aj do petshopu predal lebo veľa rástli. To je všetko. Ahoj
čo chováš taký si
-agresívny a krásny-
โปสเตอร์
midav
Stálý uživatel fóra

Obrázky: 7
Poslední návštěva: úte lis 07, 2017 6:22 pm
Poděkoval: 1
Získal poděkování: 5
Národní vlajka:
Slovakia

Příspěvekod bowie » stř lis 04, 2015 5:32 pm

Betty preferují plovoucí rostliny a trávníčky spíše pro krevetky.. :) tvoje budoucí AQ bude asi spíše "přírodní akvarium" , proto bych zvolil vnější filtraci, pro malé aquascape aq to vzhledově vypadá líp. Na takové akvarium postačí nějakých 24W LEDky s teplotou 6000K-6500K, to je ideální denní světlo vhodné pro rostliny... a nějaké malé topítko, které v klidu vytopí 60l AQ na 25-26 stupních. Ty trávníčky jsou dost náročné rostliny, proto tam přidávají vhodný substrát a různá hnojiva.. a taky většinou je potřeba takovému akváriu dodávat COčko. A u většina těch krevetárií jsou tmavé granuláty, aby byly ty malé potvůrky lépe viditelné. Je to minimalistická záležitost, člověk si stím musí pohrát a i o akvárko starat :D :D
bowie
Kolemjdoucí

Obrázky: 0
Poslední návštěva: ned led 15, 2017 12:55 pm
Národní vlajka:
Vietnam

Příspěvekod Joe.cz » pát lis 06, 2015 10:54 am

životnost krevet v akvárku s bojovnicí odhaduju tak na 5 minut :D
co se ledek týká já používám 2 pásky 9,6W/m, (pro trávník bych ale určitě dal víc, aspoň těch 24W jak píše bowie)
Joe.cz
Náruživý chovatel bojovnic

Poslední návštěva: pon říj 23, 2017 9:23 pm
Získal poděkování: 10
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod Tremor » pát lis 06, 2015 4:31 pm

Děkuji všem za odpověď a cenné rady.
Nejdřív musím sehnat ten kořen, nebo větev na výrobu stromu a naložit ho, takže akvárko bude nejdřív na jaře. :)
Co se týče krevetek, vlastní zkušenost samozřejmě nemám, ale z více zdrojů jsem se dočetl, že by to být problém neměl.
Maximálně bude požírat mladé, takže se nepřemnoží. :) Navíc tam dám nejdřív zabydlet krevetky a až pak bojovnici, takže by se měla přispůsobit a nebude si bránit teritorium, kdybych to udělal opačně?
Tremor
Kolemjdoucí

Poslední návštěva: čtv pro 24, 2015 11:25 am

Příspěvekod ENZO » pát lis 06, 2015 7:01 pm

100 % (české) akvaristické literatury říká, že 1 samec a více samic je naprosto v pohodě. Jaká je realita víme všichni :D
Zkušenosti jsou sdělitelné, ale nepřenosné!

! SPLENDENSPOWER !
ENZO
Správce fóra

Obrázky: 11
Poslední návštěva: stř zář 20, 2017 12:21 pm
Poděkoval: 2
Získal poděkování: 29
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod wikyna » pát lis 06, 2015 8:05 pm

Osobne jsem k 2cm prckovi dala krevetku s tim ze bude likvidovat zbytky,ale do hodiny padla. Ale pokud budes mit dost rostlinstva ( koberecky,mechy)treba neco prezije :-)
wikyna
Moderátor fóra

Obrázky: 36
Poslední návštěva: ned lis 19, 2017 2:59 pm
Získal poděkování: 34
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Žena

Příspěvekod midav » pát lis 06, 2015 8:49 pm

Mám kamaráta ktorý bez problémov má krevetky a bettu akurát tie mladé si niekedy dá. :)
čo chováš taký si
-agresívny a krásny-
โปสเตอร์
midav
Stálý uživatel fóra

Obrázky: 7
Poslední návštěva: úte lis 07, 2017 6:22 pm
Získal poděkování: 5
Národní vlajka:
Slovakia