Akvarista Plzeň 2007 - fotogalerie

Zde si můžete prohlédnou fotografie a přečíst naše pocity ze soutěžních (mezi)národních výstav samečků Betta splendens.

Akvarista Plzeň 2007 - fotogalerie

Příspěvekod To-Chu » ned zář 02, 2007 11:52 pm

Mám pro vás slušnou várku foteček vč. šampioná. Fotky pro nás udělal mlynář.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
1 místo.
Jak jej posuzovatelé klasifikovali jako barevnou varietu raději více komentovat nebudu. Jednoznačně to svědčí o jejich naprosté neznalosti standardů a zcela nedostatečném přehledu v moderních formách B. spl.!!!

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
1. místo.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Člen IRIS & IBC
ตัวข้ามีกำลังดังพระยา ปลาในมหาสมุทร
-= :twisted: SPLENDENSPOWER :twisted: =-
To-Chu
Správce fóra

Obrázky: 88
Poslední návštěva: čtv pro 07, 2017 1:10 pm
Poděkoval: 9
Získal poděkování: 31
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Muž

Příspěvekod ENZO » pon zář 03, 2007 11:16 am

Pěkný fotky, škoda že nevyfotil 52 a 57, to byli další dva HM. Podívám se, jestli je ještě někde nemam....
ENZO
Správce fóra

Obrázky: 11
Poslední návštěva: stř zář 20, 2017 12:21 pm
Poděkoval: 2
Získal poděkování: 29
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod pete2 » pon zář 03, 2007 11:19 am

Hezke fotky, dekujeme Mlynari.
pete2
Pravidelný návštěvník

Poslední návštěva: pon kvě 11, 2009 9:44 pm
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0

Příspěvekod cmeliak » pon zář 03, 2007 1:16 pm

ako na tie fotkyp ozeram tak kvalita suťažných rýb nič moc.....mysím že podľa týchto fotiek pravom vyhral tem Hm ale inak tam polovica rýb je jak z akvaristiky......nijako zvlášť ma teda neohurili....
cmeliak
Chovatel bojovnic junior

Poslední návštěva: sob črc 30, 2016 3:16 pm
Získal poděkování: 1

Příspěvekod To-Chu » pon zář 03, 2007 1:22 pm

Njn, jestli jsi četl ten fejeton od Libora, pořadatelé zjevně měli bobky, aby tam vůbec něco měli. Letos totiž nebyli zařazeni do mezinárodního mistrovství, takže jim tam chybělo plno kolekcí z Německa a dalších soutěžících, kteří chtějí nasbírat body za všechny kola pro celkové hodnocení... Podle toho taky vypadají výsledky a celkový přístup k této soutěži.
Člen IRIS & IBC
To-Chu
Správce fóra

Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod gollter » pon zář 03, 2007 2:30 pm

Hmmm... nějak moc mě ty ryby nenadchly. Ještě že jsem nejel. V akvaristice lze občas vidět i pěknější.
Nik alias gollter
gollter
Stálý uživatel fóra

Poslední návštěva: pát bře 21, 2008 10:18 pm
Získal poděkování: 1

Příspěvekod To-Chu » pon zář 03, 2007 3:00 pm

Ryby tam byly pěkné, pár jedinců vcelku ojedinělých, ale celková úroveň výstavy je dost slabá, na to abych tam jel přes celou republiku shlédnout 2/3 běžných závojáků koupených v petshopu.
Člen IRIS & IBC
To-Chu
Správce fóra

Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod mlynář » úte zář 04, 2007 11:25 am

No ono to taky asi dost záleží na osobních pocitech. Když si vzpomenu třeba na šampionát skalár, tak se po zveřejnění výsledků (Kolín dal na veřejnost skoro všechno, pomalu vč. našich jmen po jednotlivými sloupky) lidi divili, že jsou mezi hodnotiteli takové rozdíly. Je to o názoru. Byly tam třeba ryby, ze kterých jsem si doslova sedl na zadek, ale ostatní je přešli naprosto nevšímavě. Obdobný postoj odemne byl zase vůči Pt. altum. Na tom bylo vlastně groteskní, že všechny tři kolekce byly vlastně ryby pocházející z chovu Linkeho (presidenta soutěže) a nebyla tam jediná z toho, co se do Evropa už více než deset let dováží. Co tím chci říci? Že existuje skupina skutečných odborníků (na jejichž serioznost bohužel vrhá stín hochštaplerismus Heika Blehera), kteří tvrdí že pravé Pt. altum dosud nikdo nerozmnožil - NIKDE a že co se Linkeho ryb týká jde buď o podvod (mezidruhové křížení) a nebo dkonce ani nejde o pravé altum. No ale těmihle věcmi to tu nebudu zatěžovat.

Co je holým faktem vrhajícím dost podivné světlo na šampionáty B.spl. u nás je právě doplňování kolekcí koupenými rybkami či vydávání je za své výpěstky a standart, dle kterého se tyto dále hodnotí. Možná i toto je pouze věcí názoru, ale tyhle dvě věci i několik dalších drobností mne vedly k tomu, že jsem se již před lety rozhodl ukončit svoje soutěžení s bettkama (účastnil jsem se prvních dvou ročníků). Někteří moji známí ví, že jsem dost háklivý na barvy, dokážu pochopit, když je někdo barvoslepý, nedokážu ale pochopit, když někdo tvrdí, že červená ryba je oranžová nebo bleděmodrá kafebram do zelena. Tehdy jsem zažil, že jsem poslal kolekce do jedné soutěžní skupiny, pořadatelé je ale podle svých barvohodnot zařadili do úplně jiné..... to mi stačilo!
mlynář
Pravidelný návštěvník

Poslední návštěva: úte říj 25, 2011 8:13 pm

Příspěvekod To-Chu » úte zář 04, 2007 1:30 pm

Tohle nemůže být věc názoru. Je tou soutěžní výstava šlechtěných ryb založená na nějakém standardu, který jasně definuje šlechtitelské cíle. Kolekce se musí jednoznačně pro optimální bodové ohodnocení zařadit do jednotlivých variet, které má standard IGL pojaty dost zvláštním způsobem a s chybnými definicemi, kdy tam dokonce chybí mnohé tvarové formy, a následně podle toho určit kvality dané kolekce. Ne že přijde rádoby odborná jura, která oznámí, že jsme nepřišli soutěžit, ale ohodnotit pěknou rybu. Podívá se na stojan, subjektivně ukáže na nejhezčí rybu a řekne, že od ní se odpíchneme a budeme posuzovat. Tohle je přesně jejich přístup, kdy zcela zjevně nemají přehled ve standardech ani moderních formách B. spl. Na listinách mě už několikrát mezinárodně prezentovali jako chovatele zcela jinších forem. Následně teda nechápu, jak teda určili její kvality, když nevystihuje tu varietu, do které byla ryba zařazena? Přesně tohle teď udělal Hulman v Plzni s šampiónem, kterého zařadil do variety, kdy zcela popřel její definice. Taky tak vypadly celkové výsledky, které byly zcela přemrštěné, což oni odůvodňují, jako aby bylo vidět, že tady máme pěkné ryby.
To že Kolín zveřejnil vaše hodnocení byla chyba. Tohle je vždy interní záležitostí organizátorů. Sice se to zprůměrňovalo, ale to, jak jste hodnotili v Praze se taky nesmí stávat. Zjevně byl pro vás standard také zcela vedlejší a výsledky jsou jen subjektivní záležitostí, hrstky vyvolených.
Člen IRIS & IBC
To-Chu
Správce fóra

Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod mlynář » stř zář 05, 2007 1:19 am

V tom s tebou musim rozhodně souhlasit. On taky ten tehdy dodaný " soutěžní standart" vypracoval stejný člověk, jako ten beťácký IGL! Tak asi pochopíš, že hodnotit prprvé v životě skaláry na jejich prvním šmpionátu na světě podle ničeho byla skutečně lahůdka. Navíc s lidma, kteří až na určité vyjímky o těch rybách věděli prd.
Pepík Pejša dělal skaláry pomalu před dvaceti lety, Vojta před deseti, Vladko dělá do všeho, ale skaláry nejsou jeho parketou. Schmidt je především labyrintkář a Linke? Sice si poradil s altumy, ale kdo ví, co vůbec ví o chovu skalár obecně. S tímhle teamem místo hodnocení od rána od osmi jsme až do půl třetí vymejšleli, podle čeho hodnotit, protože jak už jsem uvedl, dodaný standart by byl k čemu jedině tehdy, kdyby byl alespoň vytištěn na hedvábném papíru (aby nedřel na místech, na která si pak sedáme...). Je mi to líto, protože oba standarty připravil nadšenec pro akvaristiku a hodnej chlap. To ale bohužel k sestavení smysluplnýho standartu jak vidno nestačí!
No a já jsem to bral tak, že jsem nehodnotil nijak vysoko ryby, které uvidíš pomalu u každého, kdo má doma nějakou skaláru, já jsem hodnotil vysoko ryby, který dneska vidět je kumšt. Proto se třeba moje hodnocení "Linkeovskejch" altumů markantně lišilo od ostatních a naopak jsem vyzdvihoval Red Spotted a Manacapuru. No a ono v tom toho bylo samozřejmě ještě víc.
mlynář
Pravidelný návštěvník

Poslední návštěva: úte říj 25, 2011 8:13 pm

Příspěvekod To-Chu » stř zář 05, 2007 9:44 am

Jo, vy jste to právě měli o to složitější, že jste se pustili do ryb, které i přes jednotlivé barevné kresby nelze v pravém slova smyslu označit za šlechtěné (třebas jako živorodé…), stejně tak u nich není snadné jednoznačně určit ideál krásy, respektive alespoň pro ty divočáky ne. Zrovna tobě bych ale i přesto všechno s jejich klasifikací důvěřoval.
Člen IRIS & IBC
To-Chu
Správce fóra

Národní vlajka:
Czech Republic