Betinka76

Jste nově zaregistrováni, chováte Betta splendens nebo jste stejnými nadšenci jako my? Představte se nám a pochlubte se, jaké formy splendensek chováte ;-)

Betinka76

Příspěvekod Betinka76 » sob úno 20, 2016 9:34 am

Ahoj všichni,
Je opravdu skvělé, že toto forum existuje!
Už více než měsíc pročítám témata o péči a chovu Betinek a Beťáků .... tak jim říkáme s mými 2 dcerkami. Náš příběh začal loni o Vánocích, kdy mladší Terezka dostala od dědečka černého HM a dvě samičky. No nebyla jsem moc nadšená, protože to znamenalo hlavně práci navíc. :? Terezka se k tomu kupodivu postavila zodpovědně a začala se mě ptát. Já, ... v očích mé šestileté dcery "machr na Betta Splendens" :shock: , jsem ihned začala googleovat. A jsem tu. .... Když jsem prošla asi 20 základních témat, zjistila jsem, že je zázrak, že ty 3 rybky ještě žijí. Tchán měl rybky asi 2 týdny v 5 L sklenici od okurek. Pak musely přežít 500 km jízdu k nám domů. Tam byly ještě týden, než jsme koupili akvárko 80L. A další měsíc přežívaly v nezaběhnutém akva. Beťáčkovi se jednu chvilku rozpadaly ploutve ... není divu..., ale podle rad, které zde dáváte dalším držitelům těchto rybek, ... jsme ho s Teri a Eli vykurýrovaly. On se nám (po 2,5 týdenním marodění) odměnil stavbou hnízdečka :D. A tak jsme mu tam přidaly samičku, která má černo-tmavěmodrou základní barvu a v určitém úhlu vidíme oranžovo-fialové tóny. Miminek bylo hodně, ale nakonec nám jich zbylo jen 7. Ty mají teď asi 1,5 cm. Krmíme je Artemií, které si samy líhneme ... opět podle zdejších návodů ostatních. .... Takže děkujeme za pomoc celému fóru. :10:
Betinka76
Kolemjdoucí

Obrázky: 12
Poslední návštěva: pon úno 13, 2017 11:09 pm
Poděkoval: 1
Získal poděkování: 1
Pohlaví: Žena

Příspěvekod Pavel.J » pon úno 22, 2016 11:11 pm

Ani nevíte, jak je hezké číst, že někdo hledá informace, není líný pročítat starší témata a brát si z nich, co potřebuje. Dnes je každý líný vůbec něco "vygooglit", natož hledat na fórech nebo nedej bože v nějaké knize. Jak lidé nemají danou informaci přímo pod nosem, začnou prohlašovat, že jsou fóra nepřehledná atp.

Váš vděčný příspěvek jistě potěšil nejednoho uživatele tohoto fóra :)

Gratuluji k prvnímu odchovu a přeji mnoho dalších úspěchů (se kterými se můžete pochlubit) :bravo:
Pavel.J
Chovatel bojovnic junior

Obrázky: 507
Poslední návštěva: stř pro 13, 2017 11:12 pm
Poděkoval: 6
Získal poděkování: 33
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Muž

Příspěvekod Betinka76 » pát úno 26, 2016 11:39 am

Děkujeme za Vaše povzbudivá slova, děvčátka to velmi potěšilo.
I přes všechno snažení, jsme ale o jednu samičku přišly. Zrovna o tu, která má s naším Beťáčkem 7 mladých. Říkaly jsme jí Mordoočka. Všechny mimča nesou její bleděmodrou barvu, tak jsou děvčata nadšené, že mají další Modroočky. Já se ale obávám, že jde o Modrookáče, to ale ukáže čas :-)
Betinka76
Kolemjdoucí

Příspěvekod Betinka76 » čtv bře 10, 2016 11:06 pm

TAK JE TO BEŤÁK definitvně potvrzeno :-)
Betinka76
Kolemjdoucí

Zpět na Prezentace nových členů fóra