Mist

Jste nově zaregistrováni, chováte Betta splendens nebo jste stejnými nadšenci jako my? Představte se nám a pochlubte se, jaké formy splendensek chováte ;-)

Mist

Příspěvekod mist » stř pro 30, 2015 11:12 am

Začalo to zhruba před rokem kdy jsem plánovala koupi nějakého akvária. Akvárium jsem konečně dostala tento rok na vánoce, dostala jsem Marina Betta Kit. Je to maličké betárium, sama doufám že je zatím jen provizorní a v budoucnu (snad co nejdřív) bych ho chtěla vyměnit za nějaké minimálně 30l akvárko, ale snad i větší.
Včera 29.12. jsme šli konečně koupit bojovnici. Úlovkem je modrý sameček crowntail a taky neplánovaný úlovek umělá rostlinka.
Mám pár otázek, jsem už celkem rozhodnutá jak co budu dělat, ale napíšu to tu, prosím napište mi jestli dělám (budu dělat) něco špatně.
1.Voda- V příručce je napsáno že se má voda měnit jednou týdně, ale zdá se mi to málo :evil: .
Měnila bych celý objem co druhý den.
2.Krmení- Jak mám krmit? (mám zatím vločkové krmivo) mám mu tu vločku nechat na hladině a čekat až si pro ní vyplave nebo ji nechat spadnout až dolů? :?:
Mám měnit výrobce a druhy krmiva?
Kolikrát deně mám krmit a kolik?
3.Zrcátko- Vím že ho tam nesmí mít neustále.
Jak často mu ho tam mám dávat a na jak dlouhou dobu?
4.Rostlinka- Neexistuje nějaká malá rostlinka kterou bych mohla dát do betária?
Až bych měla větší akvárko jaké rostlinky by jste do něj doporučili?
5.Bublinky- Mohla bych mu dát bo betária vzduchovací kamínek?
6.Vyskakování- Na začátek jsem mu položila na akvárko dva slepené kartony, kdyby chtěl vyskočit stačí to nebo mu tam mám dát něco těžšího (sklo)?
7.Kamínky- Chtěla bych se ještě zeptat jestli bych mu mohla dátdo akvária nějaké drahé kameny (růženín, fuchsit, atd.)
Děkuji
A teď nějaké fotky, omlouvám se za kvalitu, na mobilu mi foťák z nějakého záhadného důvodu nejede, a tak jsem musela fotit přes tablet (hrozný foťák :evil: ).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
mist
Kolemjdoucí

Poslední návštěva: úte srp 02, 2016 4:13 pm
Poděkoval: 1
Získal poděkování: 0
Pohlaví: Žena

Příspěvekod mist » stř pro 30, 2015 11:14 am

PS: omlouvám se u té první fotky jsem tam vyfotila i můj prst :P
mist
Kolemjdoucí

Příspěvekod wikyna » stř pro 30, 2015 9:59 pm

Procti si toto. http://clanky.splendenspower.cz/post/kl ... dni-asie-1
1. Co 2.den klidně měnit ,ale v žádném případě ne celý objem. Hlavně odkalit dno.
2. V malém množství klidně 2x denně. Rybka si to sezobne jak z hladiny,tak ze dna. Je dobře když má více druhů krmení.
3. Cca 10min,klidně několikrát denně. Záleží na aktivitě rybky.
4. Marine betta kit nepovažuj za akvárium. V takovém objemu bude těžké udržet dobrou vodu,tak co nejdříve pořiď větší. Rostlinky nejlépe rychle rostoucí kt nemusíš sázet jako Najas. Do většího cokoliv co nemá tuhé ostré listy jako růžkatec.
5. Do tohoto plivatka v žádném případě, rybku by to vysilovalo.
6. Klidně stačí ale paradu to asi neudělá. Sklo navíc nenasaje vlhkost. Lze použít i plastové fólie co se používají ve škole.
7. Je to zbytečnost ale pořád to je kámen. Problém v tom nebude.
wikyna
Moderátor fóra

Obrázky: 36
Poslední návštěva: čtv pro 14, 2017 8:37 pm
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 36
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod GabrielaH » pát led 01, 2016 11:52 pm

mist píše:Začalo to zhruba před rokem kdy jsem plánovala koupi nějakého akvária. Akvárium jsem konečně dostala tento rok na vánoce, dostala jsem Marina Betta Kit. Je to maličké betárium, sama doufám že je zatím jen provizorní a v budoucnu (snad co nejdřív) bych ho chtěla vyměnit za nějaké minimálně 30l akvárko, ale snad i větší.
Včera 29.12. jsme šli konečně koupit bojovnici.

Betta Kit je pro rybu absolutně nevhodné. Nasadit do vody rybu hned po třech čtyřech dnech je absolutně nevhodné. Nezakryté akvárko je absolutně nevhodné, protože je to labyrintka a dýchá vzduch nad hladinou. Stačí trochu studenější, rybka nachladne, onemocní a zemře.

Opravdu bych v co nejkratší době investovala do normálního akvárka, s normálním dnem, s filtrem, topítkem, teploměrem, krytem na akva, světlem, živými rostlinkami, třeba nějaký šneček a když nebude akva úplně pidi, tak pár menších rybiček k tomu. Ta ryba teď de facto žije na záchodě, které jednou za dva dny někdo komplet umyje.. Voda v normálně založeném akva se zaběhne a vytvoří pro rybku vhodné životní prostředí.

Pak to bude :10: :best:
GabrielaH
Pravidelný návštěvník

Poslední návštěva: čtv led 12, 2017 3:19 pm
Poděkoval: 7
Získal poděkování: 4

Příspěvekod _RA_ » ned led 03, 2016 12:40 pm

Ahoj Mist, pojdem rovno k problematike.

Akvárium je maličké, veľmi maličké. Problém nastane ked bude beťák veľa špiniť alebo nezje všetku potravu, ktorú mu ponúkneš.
Tým pádom sa začnú v akva tvoriť jedovaté odpadové látky, ktoré spôsobujú rôzne nepríjemné ba až smrteľné choroby (nechcem ťa strašiť len poradiť). Vo väčšom akváriu sa tie látky rozpúšťajú vo väčšom objeme vody, takže je menej koncentrovaná amoniakom atď.
Odporúčil by som ti ísť minimálne do 30l akvária, ak chces ešte ďalšiu spoločnost pre beťáka chod do 50ky. Ich ceny niesú vysoké v porovnaní s touto okrasnou "vázou". Napríklad http://akvaria.heureka.cz/ante-akvarium ... e/#section aby si videla, že cena nieje vysoká. Ja osobne menim 30-50% vody v 20l každé 3-4 dni a odkaľujem každý večer.
Nemusíš kupovať odkaľovač stačí ak máš hadičku zapichnutú to vŕšku PET flaše a ďalšiu cca 5-10cm dlhú hadičku vedľa nej, ktorou nasaješ vzduch z PETky a podtlak začne ťahať vodu z akva, nezababreš celý svet od vody naokolo a ušetríš ďalší peniaz pre lepšie vybavenie pre beťáka.

Kŕmenie - Ja osobne používam sera sušené larvy komárov, nejaké sera vločky, mrazené patentky

Ja osobne ohľadom rastliniek k bette som sa rozhodol ísť do Microsorum pteropus, javsky mach a cladophora (moss ball) are napriklad anubias (mini verzia je tiez dobrá vec, rožkatec (ceratophylum demersum). Proste prelustruj fórum a potom si to všetko over na rybicky.net/atlas tam máš pekne rozpísané ake podmienky potrebuje daná rastlinka. Nechoď do "jej tá je nádherná" ale rozmýšlaj logicky - chcem mať v náročné rastliny? --> Potrebujem kvalitné svetlo, potrebujem kvalitný substrát, potrebujem po určitom čase hnojenie, niekedy CO2, výskyt rias. Takže radšej menej náročné rastliny, aby to bolo pekné a plnilo svoj účel.

Vzduchovanie- nie len kamienok, choď radšej do molitanového filtra so vzduch. kamienkom+ vzduchovací motorček. Bude ti stačit aj najslabší model aby si tam nemala tobogán pre beťáka. napr - http://akvarijni-kompresory.heureka.cz/resun-ac-500/ a tu máš molitanové filtre http://akvarijni-filtry.heureka.cz/?o=4 Ja osobne idem meniť za tento model http://www.aquariumparadise.eu/aquarium ... ini-filter

Topenie- pokial máš v miestnosti stálu príjemnú teplotu a v akva ti neklesne pod 24 tak blahoželám, ale radšej mať pre prípad liečby ohrievač ako neskôr ľutovať. Do 30L ti bude stačiť 25W ale ja osobne používam 50W, 25W mám na "odchov rastlín"

Vyskakovanie- No beťák by nemal vyskakovať z akva pokiaľ je kvalita vody adekvátna. Ja som kupoval nedávno krycie sklo 35*27*0,3 za 1 Euro takže tu tiež veľa peňazí neminieš, len musíš navštíviť sklenára.

Kamienky, no neviem ja osobne nemám žiadne skúsenosti s kamienkami ale keď už, tak radšej prírodné lávove šutre a tak, ale aby nemali ostré hrany, to všetko môže beťákovi ublížiť.

Nič napísané nebolo myslené proti tebe, len som ti chcel poradiť aby si neskončila ako väčšina "kúpil som si bettu, čo s ňou". Všetko sú to rady aby si sa vyhla problémom, chorobám, zlým nákupom ( magické flaštičky na úpravu vody atď )
_RA_
Kolemjdoucí

Poslední návštěva: pát pro 09, 2016 7:10 pm
Získal poděkování: 1

Příspěvekod mist » stř led 06, 2016 7:37 pm

Dnes mi praskl Marina Beta Kit, rybičku mám v zavařovačce, koupě velkého akvarka co jsem chtěla se zatím asi konat nebude ale snad budu mít 8-10 l akvárko :D druhá možnost zase 2l Marina... volba bohužel není až tak na mě, no snad bude to větší a později i to veliké aspoň 30 l
mist
Kolemjdoucí

Příspěvekod mist » stř led 06, 2016 7:46 pm

Chci se ještě zeptat, kdyby se poštěstilo na to 8-10 l akvárko, jak často by se musela čitit voda kdyby bylo bez filtru a kolik.
A prozatím ještě jeden dotaz, zatím krmím vločkovým krmivem kolik vloček bych mu měla dávat?
Děkuji
mist
Kolemjdoucí

Příspěvekod _RA_ » stř led 06, 2016 8:13 pm

http://akvaria.heureka.cz/diversa-akvar ... l/#section toto akvárium máš za cenu 2l betta bakelitu, rozdiel 23litrov.
Skúsim ťa viac inšpirovať a nenásilne prinútiť aby si šla radšej do väčšieho akva http://www.reefbastards.it/showthread.p ... #post76781.

Ja osobne by som nemil v 8-10 obden (každý druhý) deň 2-2,5-3 litre, ale pomaly lebo budeš odoberať dosť veľké množstvo vody a beťáka to môže dosť stresovať.

Na kŕmenie nieje žiaden "vzorec" niekto má 4 cm rybku niekto 6 a preto je množstvo potravy rozdielne. A je rozdiel kŕmiť vločkami tejto a vločkami inej firmy. Dávaj mu po 1 vločke, ked ju zje tak ďalšiu kým sa mu pupok nenaplní do miernej vypukliny, neprežeň to.
_RA_
Kolemjdoucí

Poslední návštěva: pát pro 09, 2016 7:10 pm
Získal poděkování: 1

Příspěvekod wikyna » stř led 06, 2016 9:45 pm

určitě je lepší koupit klasické AQ 10l a více ( viz výše uvedený odkaz) než vrážet hříšné peníze do Marine Betta Kit :wink:
wikyna
Moderátor fóra

Obrázky: 36
Poslední návštěva: čtv pro 14, 2017 8:37 pm
Získal poděkování: 36
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod ENZO » ned led 10, 2016 8:24 pm

Já bych chtěl být akcionářem Marine :) To je vážně business jak blázen. Počkej, až nakoupím akcie a pak sem napíšu, ať si běžíš koupit druhé, nejlépe několik :) :)
Wikyna a ostatní Ti tu odpověděli správně. Marine Betta Kit má pro nováčky jednu obrovskou výhodu - je to kit a skoro v něm nic nežije a neroste, takže náklady jsou víceméně pouze pořizovací a provozní. U většího akvária budeš muset řešit podstatně víc věcí - substrát, osvětlení, hnojení, filtrace a CO2. Pokud si tyhle náklady spočteš, pak začneš uvažovat trochu jinak a začneš se zamýšlet nad tím, jaký typ akvária zvolit, jak jej založit atd. Pokud chceš i v budoucnu jedinou bojovnici na okrasu, tak doporučuji zvolit okrasné akvárium (je to paradox, že lidé toužící po tak krásné rybce jako je bojovnice, ji narvou do takového paskvilu, jako je Marine kit, že?). Ohledně těch nároků na rostliny bych doporučil nejenom rybičky.net - tam se dočteš spoustu bludů a jako začátečník nejsi schopen je oddělit od pravdy. Zkusil bych třeba horacovoakvarium.cz a další weby specializované na rostlinnou akvaristiku.
Zkušenosti jsou sdělitelné, ale nepřenosné!

! SPLENDENSPOWER !
ENZO
Správce fóra

Obrázky: 11
Poslední návštěva: stř zář 20, 2017 12:21 pm
Poděkoval: 2
Získal poděkování: 29
Národní vlajka:
Czech Republic

Zpět na Prezentace nových členů fóra