karo2702

Jste nově zaregistrováni, chováte Betta splendens nebo jste stejnými nadšenci jako my? Představte se nám a pochlubte se, jaké formy splendensek chováte ;-)

karo2702

Příspěvekod karo2702 » pát lis 06, 2015 4:07 pm

Vidím, že se tu všichni představují, tak se přidám a zkusím něco napsat.
První akvárko jsem měla v 6 letech. Samozřejmě mi s ním pomáhali rodiče, ale čím jsem byla starší, tím více věcí jsem zvládala. Chovala jsem v něm paví očka, která se krásně množila. Pak mi toto akvárium rozbila kočka, která na něj převrhla kytku a akvárium prasklo. Byla jsem nucena většinu ryb rychle prodat a pár jsem jich dala do svého druhého akvária (4l). Tak se jim ale nevedlo moc dobře a každý měsíc jich ubývalo (i když jsem měla stále odchovy). Poslední přeživší jsem po půl roce prodala a koupila si první bojovnici na akvaburze. Ze začátku se mi chov nedařil, první 3 samce jsem měla každého asi jen 2 měsíce, 4 krasavec mi onemocněl plísňovou nemocí a hned jak se uzdravil, tak ho zabil ancotrus. Teď mám již více jak rok fialového VT samce a protože jsem měla strach, aby mu ancitrus něco neudělal (a také jsem chtěla více ryb) tak jsem si koupila větší akva. Při této příležitosti mě napadlo hodit k němu samičky a případně zkusit odchov. Momentálně mám v akva ještě black a gold molly, neonky a čichavce modré a všechny ryby si spolu skvěle rozumí.
karo2702
Pravidelný návštěvník

Obrázky: 18
Poslední návštěva: pát pro 08, 2017 10:50 pm
Poděkoval: 3
Získal poděkování: 5
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Žena

Příspěvekod karo2702 » stř led 20, 2016 7:08 pm

Vidím, že ostatní píší spoustu novinek z chovu, tak sem taky něco napíšu.
Momentálně mám doma 65l společné akva a 30l vytíračku. Ve společném akva mám několik neonek, black a yellow moly, jednu gupku a jednu parmičku černopruhou a páreček čichavců modrých (a jak jsem zjistila, tak jejich chování a odchov je identický s bettama). V tomto akvárku mám také samičky betty a samečka beťáka mazlíčka. Celkem mám 5 bett. Jeden hmpk černo-modrý multicolor, koupen jako starší a bohužel již nestaví hnízdo, ale je asi nejhezčí ze všech mích miláčků a aspoň dělá okrasu ve společném akva. Dále mám páreček hmpk, samičku tyrkysovou a samce red dragon, momentálně je mám ve vytíračce, tak jsem zvědavá. A druhý páreček je samice hm mustard gas a sameček ct ocelově modrý, momentálně si léčí pokousaná záda (oběvila jsem ho tak ráno, když strávil večer s ostatníma rybkama). Ještě se mi nepovedl žádný vlastní odchov bettek, ale teď to vypadá nadějně, tak snad se něco narodí.
karo2702
Pravidelný návštěvník

Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod wikyna » stř led 20, 2016 9:24 pm

Držím palce s odchovy. Nejlepší je nechat ryby v klidu a příliš je neokukovat :wink:
wikyna
Moderátor fóra

Obrázky: 36
Poslední návštěva: čtv pro 14, 2017 8:37 pm
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 36
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod karo2702 » sob led 23, 2016 5:06 pm

Tak první tření zatím dobrý. Samec postavil hnízdo 15x15 cm a v poledne jsem tam viděla jikry, tak uvidím, co bude dál.
karo2702
Pravidelný návštěvník

Národní vlajka:
Czech Republic

Zpět na Prezentace nových členů fóra