Betárium

Jste nově zaregistrováni, chováte Betta splendens nebo jste stejnými nadšenci jako my? Představte se nám a pochlubte se, jaké formy splendensek chováte ;-)

Betárium

Příspěvekod kajazkalenic » pon dub 14, 2014 4:42 pm

Po pár letech jsem se vrátil k bettám, a přirpavil jsem ji akvárko dle návodu co tady proběhl. Funguje to celkem dobře, jen asi časem odstraním ten šterk ze dna, až si budu jistý že nepodlezou a až vyřeším místo pro malé k separaci, ty zatím není kam a už to bude brzy akutní.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
kajazkalenic
Kolemjdoucí

Poslední návštěva: úte čer 24, 2014 1:55 pm
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0
Pohlaví: Muž

Příspěvekod To-Chu » úte dub 15, 2014 4:49 pm

Pěkné. Páreček jsi vytřel v té rozplavávačce s mladými nebo máš ještě další místo s vytíračkami? :-)

Ten písek tam není vůbec na škodu. Pokud správně krmíš a filtrace dobře funguje, naopak může přispět k biologické filtraci dna. Nehledě na to, že působí esteticky.

Jednotlivé rybky nafocené nemáš? Jaké tam máš formy?
Člen IRIS & IBC
ตัวข้ามีกำลังดังพระยา ปลาในมหาสมุทร
-= :twisted: SPLENDENSPOWER :twisted: =-
To-Chu
Správce fóra

Obrázky: 88
Poslední návštěva: čtv pro 07, 2017 1:10 pm
Poděkoval: 9
Získal poděkování: 31
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod kajazkalenic » pát dub 18, 2014 6:31 pm

Mám Ještě dvě vytíračky + jedno 9l kde už taky výtěry proběhly, ale z těch nic nebylo. Aktuálně mám asi 260ks dvou měsíčních co jsou na té předchozí fotce, 14ti denní potěr a dneska jsem přelovoval měsíční betty do většího a napočítal jsem jich 680, tak to se mám na co těšit.

Všechny jsou od jednoho VT samce kterýmu to šlo od ruky a každý výtěr od jiné samice, zkusím nafotit samice, samce mi bohužel samice zahnali ve spol akv do kořene a už se nedostal k hladině... Bohužel focení mi teda vůbec nejde, z 20ti fotek je použitelná tak 1 a pak ještě zmenšování....

Písek má jedinou chybu a to že brzdí vodu takže je nerovnoměrná hladina, ale je to spíš estetická záležitost, asi by stačilo čerpadlo s malým výkonem.

Mám aktuálně samce VT, PK a HM v různých kvalitách co jsem kde sehnal po akvaristikách nebo na netu, samic taky pár.

Vzhledem k počtu těch malých se tedy vkrádá otázka jak je nejlépe separovat? Sehnal jsem akvárko s velkou plochou a malou výškou takže tam mám v plánu je dát do petek, teplotu zajistím, možná i trochu filtraci, ale to je tak na 30-50 ks. Pre každou zvlášť nezajistím teplotu (budou muset do sklepa) a asi ani čas na výměnu vody (ikdyž v tom sklepě s hadící a odpadem v podlaze by to možná šlo). Přemýšlel jsem o dalších průtokových, ale ty přepážky už bych si tam dělal sám, dát pak 3 na stojan nad sebe a dylo by místo pro cca 200 kousků. Má někdo zkušenost jak je řešit a z čeho? Ideálně nějakou rychlou skládačku.
kajazkalenic
Kolemjdoucí

Příspěvekod kajazkalenic » sob dub 19, 2014 9:02 am

Tak zkouším pár fotek
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
kajazkalenic
Kolemjdoucí

Příspěvekod To-Chu » ned dub 20, 2014 8:23 pm

No, to jsou krásné počty :bravo: Že se ti to chtělo počítat... :-) To byla asi i VTčková samice, že z toho bylo tolik jiker, ne?

Ze samců separuj, co ti padne do oka, co se bude hlavně líbit tobě a podle toho jak to poroste, aby ti větší a dominantnější neutiskovali a nepoškozovali slabší. Po odlovení těch silnějších se tam vždycky vyprofilují další "alfa samci" a můžeš vybírat dál... :-) Zbytek samců nechej pospolu se samicemi. O samice bude po akvaristikách určitě zájem. Vždycky tam pak můžeš pár samců zamíchat mezi ně… :angel:
Člen IRIS & IBC
ตัวข้ามีกำลังดังพระยา ปลาในมหาสมุทร
-= :twisted: SPLENDENSPOWER :twisted: =-
To-Chu
Správce fóra

Obrázky: 88
Poslední návštěva: čtv pro 07, 2017 1:10 pm
Poděkoval: 9
Získal poděkování: 31
Národní vlajka:
Czech Republic