Miga

Jste nově zaregistrováni, chováte Betta splendens nebo jste stejnými nadšenci jako my? Představte se nám a pochlubte se, jaké formy splendensek chováte ;-)

Miga

Příspěvekod Miga » sob říj 06, 2012 5:44 pm

ahojte bojovnice boli jedny z mojich prvych rybiciek a teraz po ukoncení VŠ a presťahovaní sa do ineho mesta som si kupil akva 30l a umiestnil jedneho samceka a 2 samicky, mame za sebou už dáke párenia ale chov sa nedarí až tak, z prveho mi ostali 2 rybky maju teraz len 5 a pol tyzdna, plodiky z druheho a tretieho rozmnozenia su spolu v 15l vytieracke, zatial vsetky tieto rozmnozenia isli na divoko bez mojho vedomia, ked som ich chcel rozmnozit cielene tak to neslo alebo sa im nechcelo :D

moje akva
IMG_4953 [akva.sk].JPG

samec Zeus

samica Héra
IMG_5014 %5Bakva.sk%5D.JPG

samica Alkména
IMG_5004 %5Bakva.sk%5D.JPG

malé mohykánky 5 a pol týždna
IMG_5098 %5Bakva.sk%5D.JPG

IMG_5101 %5Bakva.sk%5D.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Miga
Kolemjdoucí

Obrázky: 2
Poslední návštěva: ned pro 02, 2012 5:28 pm
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 1
Pohlaví: Muž

Příspěvekod To-Chu » ned říj 07, 2012 12:05 pm

Pěkné, pro červená VTčka mám slabost. Podařilo se ti je odchovat v tom společném akváriu s oběma samicemi nebo si dával páreček samostatně do vytíračky?

Za tím akváriem máš co? Vidím samé hadice a trubice :-)
Člen IRIS & IBC
ตัวข้ามีกำลังดังพระยา ปลาในมหาสมุทร
-= :twisted: SPLENDENSPOWER :twisted: =-
To-Chu
Správce fóra

Obrázky: 88
Poslední návštěva: pon bře 12, 2018 4:06 pm
Poděkoval: 9
Získal poděkování: 31
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod ENZO » ned říj 07, 2012 12:48 pm

Řekl bych, že artemku, vpravo za akvárkem je vidět lahev. Jinak hezké rybky a vkusně zařízené akvárko, jen tak dál.
Zkušenosti jsou sdělitelné, ale nepřenosné!

! SPLENDENSPOWER !
ENZO
Správce fóra

Obrázky: 11
Poslední návštěva: čtv kvě 31, 2018 10:11 pm
Poděkoval: 2
Získal poděkování: 29
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod Miga » ned říj 07, 2012 6:56 pm

k tomu odchovu samostatne aj podarilo aj nepodarilo vysvetlim, tie male bojovnicky boli z hniezda v spolocnom akvariu, len bolo hniezdo presunute do vytieracky aj so samcom, bohuzial ostali mi len tie dve lebo som musel odcestovat a nemal sa o ne kto starat a uhynuli, aj ked ich nebolo vela samec je z obchodu a samice tiez takze uz su to starsie rybky zrejme, druhy raz som ich dal zvlast do vytieracky samca so samicou a postavil hniezdo a zbural na druhy den, potom som ich presunul naspat do spolocneho a o dva dni tam bolo hniezdo s ikrami, tak opat samec aj s hniezdom do vytieracky a pozeram do nej a tam uz rozplavany dalsi plodik :D cize to budu z toho zburaneho hniezda a to som tu vytieracku odkalil...takze teraz mam vo vytieracke akurat plodik 2 a 4 dnovi :)
co sa tyka kablov a hadic uz to tam nie je lebo som vytieracku presunul do spalne kde je cely den klud, a je tam aj artemka, a este tie hadice z tlackou je kvasnicove CO2, menil som osvetlenie kryt za lampu a teraz je to vidno za krytom to vidno nebolo, ked tato davka dobublinkuje pojde tam mensia flasa a uz bude vidiet iba hadice do filtra
Miga
Kolemjdoucí

Příspěvekod Miga » čtv říj 11, 2012 4:17 pm

dnes uz male rybky 6 a pol tyzdnove nie su v kelimku ale plavaju v akva s dospelými a tie si ich nevsímajú, ale pytam sa dokedy, hlavne samec, kedy sa u nich prejaví pohlavie? nerad by som prisiel o maleho samca, ale v tom kelimku sa mi zdá ze rástli pomaly, v tomto veku by vraj mali mat 3cm a oni maju asi 1,5 - 1,7cm, po vypustení volne do akva sa ukazali aj farby, jedna modrocervena a druha sa zdá byť zelenocervená, zeby este nejake generácie dozadu sa prejavili? rodicia su cerveny samec a matka fialova samica aspon taka sa mi zdala pri nakupe, v akvariu je vacsinou bleda s pruhami, a objavil som prirastky kreviet :)
Miga
Kolemjdoucí

Příspěvekod Miga » pát říj 12, 2012 2:46 pm

Trosku sme včera zahradnicili a strihali aby sa to opat mohlo zmeniť na džunglu :mrgreen:
Miga
Kolemjdoucí

Příspěvekod Miga » pát říj 12, 2012 2:49 pm

mladí sa aklimatizujú :) len musim sledovat pri prvom náznaku agresivity samca voci niektoremu z mladych musim konať, len neviem kam by som ho umiestnil, videl som aj v obchode pekneho double tail samceka ktory to uz asi dlho nevydrzí tam ale nemal som ho ako odkupit lebo sam som pre neho nemal miesto...:(
Miga
Kolemjdoucí

Příspěvekod Miga » pon lis 12, 2012 9:04 pm

Bohuzial prisiel som o samicku presla si radom chorob ale nepodarilo sa ju vyliecit, z tych dvoch rybiek co mi ostali z prveho mnozenia budu asi samicky tak to neriesim tohto samca uz aj tak nepouzijem na chov, z druheho rozmnozenia mam 6 rybiek maju cca mesiac 2 najvacsie plavaju spolu s dospelými už dnes som robil kratke video tak ho sem dam aj ked som ho uz daval do inej temy tu

Miga
Kolemjdoucí

Zpět na Prezentace nových členů fóra