CDB

Jste nově zaregistrováni, chováte Betta splendens nebo jste stejnými nadšenci jako my? Představte se nám a pochlubte se, jaké formy splendensek chováte ;-)

CDB

Příspěvekod cdb » pon črc 30, 2012 8:18 pm

Jsem z Opavy, betty chovam kratce, ale momentalne se po zruseni mensi chovny venuju pouze jim. K dispozici mam jeden stojan v panelovem byte takze nic velkeho, ale neco to odchovam :)) Jinak jsem stalym prodejcem na Ostravske aquaburze a s kamosem objizdim vsechny mozne burzy po morave, pokud nemam co prodavat aspon jedu pomoct a kuknout :) vzdycky se neco najde. Krom bett mam v obyvaku okrasnou nadrz kde mam tlamovce (360l) nejvic mam Viktorky :)) ty barvy sou nejhezci. Jeste se v oznaceni ryb moc nevyznam takze pokud by mi nekdo ryby oznacil urcite se zlobit nebudu. za pripadne rady budu rad.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
cdb
Kolemjdoucí

Poslední návštěva: čtv kvě 09, 2013 9:26 pm
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0

Příspěvekod ENZO » pon črc 30, 2012 8:50 pm

Pěkné rybky, ať se daří i nadále, v chovu i na burzách.
Zkušenosti jsou sdělitelné, ale nepřenosné!

! SPLENDENSPOWER !
ENZO
Správce fóra

Obrázky: 11
Poslední návštěva: stř zář 20, 2017 12:21 pm
Poděkoval: 2
Získal poděkování: 29
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod To-Chu » ned srp 26, 2012 2:25 pm

Máš moc pěkné ryby. Ty Kaňokovi bych asi poznal i bez popisku, když píšeš, že jsi z Opavy :-) Ten PK z ostravské burzy za 30,- Kč je také luxusní. To byla výborná koupě! Podařilo se ti od něj něco odchovat?

Jak ti svítí ty LEDky? Nekazí se, jsi spokojený se světelností? Mně se ty pásky moc neosvědčili, nebo jsem měl jen smůlu na značku/výrobce.
Člen IRIS & IBC
ตัวข้ามีกำลังดังพระยา ปลาในมหาสมุทร
-= :twisted: SPLENDENSPOWER :twisted: =-
To-Chu
Správce fóra

Obrázky: 88
Poslední návštěva: čtv pro 07, 2017 1:10 pm
Poděkoval: 9
Získal poděkování: 31
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Muž

Příspěvekod cdb » úte srp 28, 2012 3:43 pm

díky za pochvalu rybek .) už jsem p. Kaňoka navštívil i doma a odvez si plno pěkných kousků :D takže se pomalu rozrůstám, časem nahážu nějáké spawnlogy, dělám si je zatím v pc a až budou odchovy dost velké naházím to semka. Od toho PK z burzy mam už něco málo, zatím prťávé a ty co jsou větší nejsou zatím moc vybarvené, jinak otec je to vzorný, nejčerstvější výtěr mám s modrobílou ct samicí (není k němu ideální, ale neměl jsem zrovna jinou a když mám volnou vytíračku...) mladých je tam dost. Ty ledky jsou v pohodě, pro betty myslím stačí, světelnost pro rostliny je slabá, ale na rybky vidím, když chci prozkoumat víc přisvětlím si bodovkou, Mám je tam jen kvůli te malinké spotřeby a proto, že jsem měl možnost koupit 5m vodě odolných pásku + dvě trafa za litr.
cdb
Kolemjdoucí

Příspěvekod To-Chu » pát srp 31, 2012 7:41 pm

Pokud se je podařilo rozkrmit, tak si založ spawnlog a zahrň nás nějakými fotečkami a postupně jej aktualizuj. Lidi rádi kouknou a ostatní to motivuje k dalšímu chovu.

Nevím, jak vypadá ta modro-bílá samice, ale recesivní barvy nejsou na škodu, i když jde o úplně odlišnou barvu než jaké je samec. Takovéto samice ti v mnoha případech přenesou do potomstva právě barvu samce a když ne, tak to budeš mít alespoň pěkně rozmanité.

Jinak cross s CT samicé taky není od věci. Podívej se na reportáž z Holandské výstavy bojovnic. CTPK jsou stále populárnější. Už mají vlastní výstavní třídu a vystavovalo je devět chovatelů z pěti zemí světa, což je hodně slušné na tak mladou varietu. Hlavně mít početné potomstvo a ono se tam možná něco najde.
Člen IRIS & IBC
To-Chu
Správce fóra

Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod cdb » pát srp 31, 2012 7:53 pm

Oka něco semka teda dam :)) mladých od té ct samice je tam relativně dost, jsou malinké, ale uz je vidět modrý lesk. HMCTPK byl tak trošku můj záměr když jsem je dal do třeni, ale genetika je pro mě zatím velkou neznámou. Beru to tak, ze mě zkušenosti naučí :)) rozhodně budu pokračovat v dalším tření. :wink:
cdb
Kolemjdoucí

Příspěvekod cdb » ned zář 02, 2012 6:50 pm

Pár prvních kousků z mého odchovu:

foto rodičů nemám :( samec byl bilo modry HMCT a samice klasická modrá vt/ct řek bych
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
cdb
Kolemjdoucí

Příspěvekod To-Chu » ned zář 02, 2012 8:41 pm

Když tak koukám na ty poslední fotky, musel jsem si zpětně pročíst poslední příspěvky. Nabil jsem dojmu, že jsi toho PK samce křížil právě s CT samicí. Proto ten příspěvek o CTPK… Takže toho PK z burzy jsi vytřel s tou samicí na společné fotce? To je moc pěkný páreček!

U těch CT bych tipoval hlavně podle té poslední fotky, že každý z rodičů měl v sobě něco z tradičních VT. V náhledu vypadá skutečně jak mladý Veiltail. Forma na regulérní CT nebude ideální, ale jinak vypadají velmi statně a barva bude taky pěkná. Hlavně ten první, až mu pořádně narostou ploutve, by mohl mít slušnou Butterfly kresbu.
Člen IRIS & IBC
To-Chu
Správce fóra

Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod cdb » ned zář 02, 2012 9:46 pm

ten žluty PK samec byl s tou na fotce i s bilou ct samickou, udelal jsem tady spawnlog viewtopic.php?f=14&t=3089 trel jse ho uz vickrat je tam i fotka te samicky, tyhle kousky jsou po jinych rodicich. Ten první se mi hodně libí :) doufam, že hezky vyroste. Přitom je to jeden z menších kousku, který se najednou chyt a dorostl ostatní a tak se krásně začal vybarvovat.
cdb
Kolemjdoucí

Zpět na Prezentace nových členů fóra