GoldFishka

Jste nově zaregistrováni, chováte Betta splendens nebo jste stejnými nadšenci jako my? Představte se nám a pochlubte se, jaké formy splendensek chováte ;-)

Re: GoldFishka

Příspěvekod GoldFishka » pon črc 29, 2013 8:53 pm

Pochvala za fotky od člověka, který dělá přímo neuvěřitelné fotografie bojovnic, mě velice těší...takže děkuji za poklonu To-Chu :) , ale stále mám ještě hodně co dopilovávat, abych na tom byla jako ty :D

Každopádně co se týče chovatelského zařízení, tak.... uposlechla jsem tvou radu a místo krmiv jsou již další dvě menší akvárka :) To ale není tak převratné...spíše jsem se rozrostla o separační nádoby...takže v současné době držím permanentně 109 ks samců a to už je celkem makačka...ale mě to těší a to je hlavní :D i když někdy toho mám doopravdy až nad hlavu nebo spíš po krk a nejradši bych to všechno zlikvidovala... :D
Rybičky,rybičky...chovatelé jedou:)
GoldFishka
Pravidelný návštěvník

Obrázky: 4
Poslední návštěva: pát črc 21, 2017 8:46 pm
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 5

Příspěvekod GoldFishka » pon srp 05, 2013 10:19 am

Aktuální pohled na mé separované samce . . . :)

40 samců poprvé...
DSCN9042.jpg

40 samců podruhé... prodáno :D
DSCN9044.jpg

69 samců zepředu...
DSCN9047.jpg

69 samců shora...
DSCN9050.jpg

69 samců ze strany...
DSCN9052.jpg

a zazvonil zvonec a pohádky byl konec :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
GoldFishka
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod To-Chu » pon srp 05, 2013 4:59 pm

Doufám, že je krmíš alespoň 2x denně... Takového přeskládávání... :-) Ale jinak pěkné. Tu plastovou rostlinku volíš proč namísto živé nebo naopak ničeho?
Člen IRIS & IBC
ตัวข้ามีกำลังดังพระยา ปลาในมหาสมุทร
-= :twisted: SPLENDENSPOWER :twisted: =-
To-Chu
Správce fóra

Obrázky: 88
Poslední návštěva: čtv pro 07, 2017 1:10 pm
Poděkoval: 9
Získal poděkování: 31
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Muž

Příspěvekod ENZO » pon srp 05, 2013 5:03 pm

Neni trochu nepraktické mít neprůhledná víčka? Například kvůli včasnému podchycení nějaké nemoci, která bez dostatečného osvětlení nemusí být zas tolik patrná?
Zkušenosti jsou sdělitelné, ale nepřenosné!

! SPLENDENSPOWER !
ENZO
Správce fóra

Obrázky: 11
Poslední návštěva: stř zář 20, 2017 12:21 pm
Poděkoval: 2
Získal poděkování: 29
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod GoldFishka » pon srp 05, 2013 8:09 pm

To-Chu: Krmím 1x denně, ale i tak mi to stačí :D Cožpak krmení, ale to čištění s hadičkou a přendaváním kýblů...to už je větší oříšek :) Každopádně už jsem si v tom vytvořila určitý systém, tak je to celkem na pohodu... Ale jak každému, kdo přijde a vykuleně zírá, říkám...člověk k tomu musí mít opravdu veeelkou lásku, bez toho by to nikdo nedělal...protože práce je to fakt pekelná :lol:
A co se týče té (jak jsi správně podotknul) umělé rostlinky, tak je to asi tak, že kondici svých ryb posuzuji hlavně podle stavby hnízda...a jelikož list mandlovníku mi po nějaké době klesne ke dnu, chtěla jsem, aby samci měli nějakou oporu u hladiny a mohli se pořádně vyřádit...a funguje to :D Volila jsem umělou, protože živé rostliny vždycky zajdou...je tam na ně málo světla...ani v nádržích nemám živé rostliny, protože se mi je zatím nepodařilo udržet při životě a také nechci neustále svítit...musím koukat trochu i na úsporu...stačí jen kolik té vody se spotřebuje :)

ENZO: Ehm...zeptám se...už jsi někdy sháněl nějaké plastové dózy na separaci? Tímhle se tě nechci nijak dotknout...vím, že v minulé době jsi tu měl celkem dost spawnů :wink: ...jen tím chci říct, že není úplně jednoduché sehnat vyhovující dózy...nebo alespoň pro mě to jednoduché nebylo. Uplynuly asi 3 roky, než jsem sehnala tyto nádoby, které mi naprosto vyhovují...hlavně co se velikosti a průhlednosti týče (mimochodem mi je samozřejmě přestaly vyrábět, když jsem je konečně sehnala...proto je tam více druhů dóz...je to k vzteku :D ). Takže když už jsem je konečně sehnala, víčka byla to jediné, co jsem řešila...akorát jsem řešila to, že to mám doma jak na diskotéce díky pestrobarevným víčkům...načež mi v dotyčném e-shopu řekli, že barvy víček nemohou ovlivnit... A co se týče nemocí, tak krmím denně, takže ryby denně otevírám, prohlížím a mám o nich, myslím, celkem dobrý přehled :) A musím to zaklepat, protože zatím se u mě nemoci nekonají...bude to asi mou důslednou a přísnou kontrolou při nákupu nových ryb...a hlavně si ani moc nových ryb nekupuji...spíš si šlechtím v rámci svého chovu...a navíc hygiena na prvním místě, takže ať žije SAVO ! :D Takže asi tak k mému chovu...neříkám, že je to nejideálnější řešení, ale myslím, že takové množství separovaných vlastnoručně vychovaných samců mnoho lidí v ČR nemá...takže jsem se sebou a se svým zvládáním chovu celkem spokojená.... :lol:
GoldFishka
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod ENZO » pon srp 05, 2013 8:38 pm

Ehm...odpovím. Ano, sehnat průhledná víčka je slušně řečeno opruz. Nicméně alespoň částečně průhledná se sehnat dají, otázkou je však finanční stánka věci. Například moje kóje do dripu jsou bez víček úplně, protože při představě, že bych při krmení/čištění měl otevírat třeba 80ks víček, tak na mě jdou mrákoty. Ale jsou i jiné možnosti.
P.S.: mýlíš se, spawn logy tady na fóru mam 2 :)

! SPLENDENSPOWER !
ENZO
Správce fóra

Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod GoldFishka » pon srp 05, 2013 9:14 pm

ENZO: Asi jsem to řekla špatně... máš pravdu, sehnat průhledná víčka v určité finanční relaci, do které jsem se chtěla vejít, není při takovém pořizovacím množství možné... Už takhle mě ty nádoby přišly docela na větší peníze a jelikož je to stále pouze koníček a né výdělečná činnost, musí se člověk trochu uskromnit v určitých věcech :) Každopádně mně vlastně ani nenapadlo ta víčka řešit...kromě barvy, ale to už jsem říkala předtím...štve mě akorát, že nejsou zbarvena jednotně. A s těmi tvými spawnlogy...taky jsem se vyjádřila trochu blbě :D ...myslela jsem spíš jakože celkovou aktivitu a přispívání...což teď už moc není vidět u nikoho jakože má nový spawn nebo aktualizace chovných ryb, chovného zařízení atd...Vyvstává tedy ottázka...když máš 80 ks nádržek v dripu, proč sem nedáš nějaké foto? Určitě by to přispělo k nadchnutí nových chovatelů :wink:
GoldFishka
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod tajo » úte srp 06, 2013 10:14 am

Když jsem to ukazal manželce, tak at rychle zapomenu a pry tolik salátu nesežeru :angel: a vy tu řešíte barvy viček.
tajo
Kolemjdoucí

Obrázky: 0
Poslední návštěva: ned dub 02, 2017 2:55 pm
Poděkoval: 1
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Muž

Příspěvekod GoldFishka » úte srp 06, 2013 10:27 am

Njn, všichni nemají tak tolerantní partnery jako já :) Ale jelikož pod rybami je zas plná stěna modelů autíček, tak budiž mi to povoleno :lol: Každopádně toto nejsou obyčejné dózy od salátu, ty by tak častou manipulaci nevydržely... jsou to klasické dózy určené pro uchovávání surovin :D
GoldFishka
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod ENZO » čtv srp 08, 2013 10:41 pm

Zase jsou dobře stohovatelné :) A výstavka je to určitě lepší, než výstavka modelů autíček. Každopádně jste se hledali, až jste se našli.

! SPLENDENSPOWER !
ENZO
Správce fóra

Národní vlajka:
Czech Republic

Předchozí

Zpět na Prezentace nových členů fóra