Veltail? Delta? Nakoniec zrejme Halfmoon

Diskuze o různých varietách bojovnic a genetice.

Veltail? Delta? Nakoniec zrejme Halfmoon

Příspěvekod Johny350 » stř kvě 10, 2017 10:56 am

Tohto bojovníka mali v obchode už asi mesiac, keď som ho videl prvý raz, bol to nevýrazný samec s celofánovými plutvami
Obrázek
keď som však prišiel o mesiac neskôr spomenul som si naňho a zdalo sa mi že to bude nejaký marble lebo nejako mení farby odkedy som ho naposledy videl
Obrázek

tak som sa rozhodol že ho kúpim, mal to byť halfmoon, ale pri prvom naparovaní vyzeral skôr ako otrhaný veiltail alebo delta
Obrázek
časom ( mám ho skoro mesiac) sa však začal meniť, plutvy mu silneli, farby sa stále menia, na plutvách mu raší solidna farba medzi celofánom, naberá viac modrej a konečne zrejme ukázal že to nebude ani veiltail, ani delta ale predsalen halfmoon
Obrázek
už len aby sa z neho nevyvinul rosetail a budem spokojný a keď bude čas možno mu bude pridelená nejaká samička :)

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Johny350
Kolemjdoucí

Poslední návštěva: úte zář 19, 2017 4:45 pm
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0
Pohlaví: Muž

Příspěvekod wdenda » čtv kvě 11, 2017 12:00 pm

Ahoj,
Ty ho máš s čolkem? :)
wdenda
Kolemjdoucí

Obrázky: 4
Poslední návštěva: pát zář 08, 2017 10:59 am
Poděkoval: 1
Pohlaví: Žena

Příspěvekod Johny350 » čtv kvě 11, 2017 4:56 pm

wdenda píše:Ahoj,
Ty ho máš s čolkem? :)

Ahoj :) hej v spoločenskom akváriu mám z obojživelníkov žabky hymenochirus boetgerri a dvoch mlokov cynops orientalis, mám plávajúce rastliny pistie a tí mloci sú väčšinu dňa tam, len sem tam zlezú pohladať na dne niečo pod zub, takže sa nejako moc často nestretávajú ale keď sa stretnú nedochádza k žiadnym konfliktom, aspoň zatial nie, mám ich tam zhruba mesiac :) Žabky hymenochirus tam mám pol roka a tiež nikdy žiaden problém nebol :)

Johny350
Kolemjdoucí

Příspěvekod wikyna » čtv kvě 11, 2017 7:17 pm

Přebarvovat se bude zřejmě celý život :) podle poslední fotky by se asi s přivřením oka označit jako halfmoon dal :) ploutve nic moc,ale koukala jsem, že je měl trochu chycené,ale to se spraví :)
wikyna
Moderátor fóra

Obrázky: 36
Poslední návštěva: čtv zář 21, 2017 5:04 am
Získal poděkování: 32
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod Johny350 » čtv kvě 11, 2017 7:54 pm

wikyna píše:Přebarvovat se bude zřejmě celý život :) podle poslední fotky by se asi s přivřením oka označit jako halfmoon dal :) ploutve nic moc,ale koukala jsem, že je měl trochu chycené,ale to se spraví :)

plutvy mal riadne ošklbané, postupne to dorastá, stále je tam ešte veľká rezerva, odkedy som ho priniesol sa mení jednak výzorovo, jednak mu poriadne dorastajú plutvy a mení sa aj jeho chovanie a sila, najskôr sa nechcel ani napariť na iného samca, ani na zrkadlo, potom sa trochu začal ale plutvy moc roztiahnuť nevedel a teraz je to zas o niečo lepšie :) mimochodom včera som sa tak nejak dostal k ďalšiemu samcovi, bol som včera obzrieť v chovprodukte a mali tam bojovnice v tých malých decových pohároch, dve boli odsunuté na kraj, vraj nepredajné, poškodené plutvy, vyzerali na umretie, majitel povedal že keď ich viem dať do poriadku, tak si ich môžem zobrať, miesto síce nemám nazvyš ale pre záchranu si miesto nájdem, aj keď zatial len provizorné, 1L pohár zastrčený v hlavnom akváriu, bohužial jeden len ležal na dne, zrejme spálené žiabre, ten zomrel asi hodinu po príchode domov, myslím že tam sa už nedalo nič robiť, ale druhý vyzerá že sa možno z toho dostane, je trochu aktívnejší ako včera, stále mu ešte nechutí jesť, ale sem tam niečo zobne, otázka teraz je, čo je to za typ plutiev, je to zrejme ťažká otázka lebo plutvy takmer nemá, môj typ je však veiltail
Obrázek
Johny350
Kolemjdoucí

Příspěvekod wikyna » čtv kvě 11, 2017 8:10 pm

Je dost hubený, jestli nezačne žrát pojde. Ploutve ...těžko říct možná VT i když mi přijde že hřbetní je trochu širší, možná delta. Ale to je jen můj pocit i VTcka mívají pěkné hřbetní ploutve. Každopádně každodenní výměna vody, klidně přihoď mandlovnik nebo trochu torbenu.
wikyna
Moderátor fóra

Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod Johny350 » čtv kvě 11, 2017 10:31 pm

wikyna píše:Je dost hubený, jestli nezačne žrát pojde. Ploutve ...těžko říct možná VT i když mi přijde že hřbetní je trochu širší, možná delta. Ale to je jen můj pocit i VTcka mívají pěkné hřbetní ploutve. Každopádně každodenní výměna vody, klidně přihoď mandlovnik nebo trochu torbenu.

mandlovník má už od včera, vodu už mal pekne hnedú keď som mu ju menil, po príchode som mu nakvapkal preventin, nechal som ho tam asi hodinu a vodu vymenil, odvtedy má vodu z hlavného akvária, pravidelne mením, je chudučký ale aj celkovo veľmi malý, krmím ho sera bettagran, malinké granule ktoré sa po chvíly potopia, teraz som si všimol že na dne ich nemá, zrejme začal jesť. Som zvedavý, ak sa z toho dostane, aký typ plutví to nakoniec bude, ďakujem za rady a názor :)
Johny350
Kolemjdoucí

Příspěvekod Johny350 » stř kvě 17, 2017 12:31 am

Malý update: zachránený samček stále žije, zlepšuje sa mu fyzická kondícia, začal poriadne žrať, začal prejavovať záujem o samice a pomaličky mu začínajú dorastat plutvy :)
Obrázek
Obrázek

Samec o ktorom bol tento post pôvodne sa má dobre, momentálne si pláva medzi samicami a gupkami v hlavnom akváriu, čo sa môže zdať na prvý pohľad nevhodné, ale agresívny nie je, samice si všíma skôr sporadicky, keď za ním priplávajú, inak na ne neútočí, na zachráneného samčeka ktorý je momentálne v 1L pohári v hlavnom akváriu neútočí ani si ho nijako nevšíma a neprovokuje, takže zatial netreba robiť organizačné zmeny, je to takto niekoľko dní, ak by nastal problém hneď by som zasiahol :) Plutvy mu dorastajú a farba sa mu zlepšuje :) Obrázek
Johny350
Kolemjdoucí

Příspěvekod Johny350 » stř kvě 17, 2017 12:51 am

Naviac o tom červenom začínam meniť názor a prehodnocujem môj pôvodný typ, že je to veiltail, keď tie plutvy trošku roztiahne mohol by to byť aj delta, prípadne halfmoon Obrázek

Zároveň mám nejaké nové prírastky, u ktorých by som sa tiež rád utvrdil v type plutví, zároveň sa pochválil "úlovkom" a ak to nevadí napíšem to sem aby som nezakladal zbytočne novú tému
Kúpil som tri samice ktoré sú si veľmi podobné, obyčajne kupujem skôr ryby ktoré sa na seba nepodobajú aby som mal k dispozicii širokú paletu farieb, ale tieto tri som tam jednoducho nemohol nechať ObrázekObrázekObrázekObrázek
typ plutví- môj odhad, zrejme delta
Obrázek

Budem rád za každý názor, pripomienku a komentár :)
Johny350
Kolemjdoucí

Příspěvekod wikyna » stř kvě 17, 2017 6:55 am

Jak už jsem psala výše, přiklonila bych se k deltě. Pokud jde o samice budou to zřejmě sestry. Můžou to být HMnky,ale stejně tak PK/HMPK nebo jejich mix. Pěkné úlovky :-) Dragoni se ve VT vyskytují sporadicky a velice pochybuji, že by se VT dragoni dostali do SK.
wikyna
Moderátor fóra

Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod Pavel.J » stř kvě 17, 2017 10:18 am

Samičky jsou dost možná D/SD s HM geny, hezké barvičky. Mě ale zajala ušačka před samcem na fotce v předchozím příspěvku. Takové si u nás musíme jen odchovat, jinak nesehnatelné :D
Pavel.J
Chovatel bojovnic junior

Obrázky: 507
Poslední návštěva: sob zář 09, 2017 8:03 pm
Poděkoval: 5
Získal poděkování: 28
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod Johny350 » stř kvě 17, 2017 2:23 pm

Tiež si myslím že sú to sestry, v predajni mali aj ich brata, ale mal som málo času tak som si ho nestihol dostatočne prezrieť. Uvidíme pokial sa podarí ich vytrieť, čo za mladé z toho bude :) Každopádne sú krásne, v kondícii a robia mi radosť :) Tá dumbo je z Bratislavy, mali ich tam plno, taktiež na akvatera Trenčín ich jeden chlap predával po 2€, inde som ich však tiež nevidel.Obrázek
Teraz je trochu otrhaná, plodila deti s HM samcom, malé už behajú po vytieračke a otec sa dôkladne stará, avšak je ich velmi málo, možno 10, ale to je skôr chyba samca, samica vajíčka mala, musel som ju odloviť lebo ju už po dni trenia naháňal, myslel som že už v sebe nič nemá, avšak po odlovení z nej padali vajíčka ešte v hlavnej nádrži. Nabudúce ich asi nechám dlhšie spolu :)
Keď spomíname dragonov, u nás je jeden obchod kde občas mávajú plakat/hmpk dragonov, už dva razy som im volal či im prišli dragoni a nič, nechal som im kontakt, včera mi volali že konečne majú jedného, rezervovali mi ho a dnes sol bol preňho :)
Obrázek
Johny350
Kolemjdoucí

Příspěvekod Pavel.J » stř kvě 17, 2017 3:02 pm

Děkuju za info :best:

Začínám Ti trochu závidět, ten drak je perfektní, podobného bych hned bral :bravo:
Pavel.J
Chovatel bojovnic junior

Obrázky: 507
Poslední návštěva: sob zář 09, 2017 8:03 pm
Poděkoval: 5
Získal poděkování: 28
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod Johny350 » stř kvě 17, 2017 4:31 pm

Pavel.J píše:Děkuju za info :best:

Začínám Ti trochu závidět, ten drak je perfektní, podobného bych hned bral :bravo:

Ďakujem :) To skôr ja môžem závidieť tebe, máš krásne ryby a hlavne vlastné odchovy, ryby ktoré si videl rásť od malička až do dospelosti a ten pocit má väčsiu hodnotu ako kúpa krásnej ryby z obchodu. Preto dúfam že sa aj mne podarí niečo odchovať :) Aj tak som veľmi rád že som ho zohnal, doteraz však ľutujem že som v tej istej predajni pred nejakým časom nezobral tohto fešáka PK alebo HMPK
Obrázek
Obrázek
Než som si stihol uvedomiť že ho chcem, tak bol preč a odvtedy až doteraz tam žiadne krátkoplutvé ryby nemali
Johny350
Kolemjdoucí

Příspěvekod Johny350 » čtv čer 08, 2017 6:34 pm

Malý update:
Obrázek
farby stále mení, bohužial prinútiť ho ukázať poriadne plutvy je ťažké, on je taký pacifista, ani pobyt s druhým samcom by mu nerobil problém, ale aj tak je vidno ako krásne sa dofarbuje
Obrázek
zachránený samček rastie do krásy, stále má však dlhú cestu pred sebou
Obrázek
tu vidno ako mu dorastajú chvostové plutvy
Johny350
Kolemjdoucí

Příspěvekod wikyna » čtv čer 08, 2017 6:43 pm

Pěkné, myslela jsem si, že to bude HM :) ať se daří
wikyna
Moderátor fóra

Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod Johny350 » čtv čer 08, 2017 6:49 pm

ďakujem :) budem sa snažiť aby to zvládol do plnej velkosti plutiev :)

Johny350
Kolemjdoucí

Zpět na Typy ploutví