Vodorovné pruhy na samicích

Diskuze o barevných formách a genetice.

Vodorovné pruhy na samicích

Příspěvekod HankaHK » čtv led 30, 2014 4:00 pm

Ahoj,ačkoliv znám už odpověď od Wikyny ráda bych se dozvěděla více o této problematice. Koupila jsem si ve zverimexu bettu která má několik vodorovných výrazných pruhů. Majitel mi říkal že všechny ryby má přímo od chovatelů,že nic nemá z dovozu.
Nelíbily se mi vodorovné pruhy a řekla jsem majiteli že to je známka že jsou ve stresu. uznal že jsou ve stresu protože jsou ve svejném akváriu s velkými tetrami které je terorizují. Zároveň mi ale tvrdil že vodorovné pruhy znamená že se jedná o samici. Že to tak mají všechny betty samice a podle vodorovných pruhů poznam samici od samce. Nemohli jsme se domluvit když jsem mu řekla že moje betty doma to nemají.On říkal že je odborník přes betty a vyhrál soutěž bett v Hradci Králové a že má pravdu.
Wikyna mi řekla že některé samice mohou mít svislé pruhy né ale vodorovné,že se nejedná o něco co mají všechny betty a natož že se podle toho pozná samice. Na to už mě ale majitel rozčíleně odpověděl že nemá v plánu to se mnou dále rozebírat,že ho to nezajímá a pokud nechci nic koupit ať odejdu. Vzhledem k tomu že tam zrovna bylo dost lidí tak lidi koukali co se děje. Wikyna mi psala že ji to po čase zmizí když bude v klidu. Taky mě betta přišla dost vyhladovělá protože mě hned žrala jávský mech a sežrala ocasní ploutev 2 cm pavímu očku který byl s ní v karanténě.
Ještě mě pan poradil že on ma super zdravé ryby že bettu nemusím dávat do karantény. Přitom tam měl jednu s nafouklým břichem a samé pruhované betty.
Sdílejte se mnou prosím vaše zkušenosti, zajímalo by mě jak to ten majítel myslel. Jestli mě lhal a nechtěl přiznat že má ryby ve špatném stavu a nebo to sám neví. Každopádně moc přátelský nebyl :( .
HankaHK
Kolemjdoucí

Poslední návštěva: sob bře 01, 2014 11:59 pm
Poděkoval: 1
Získal poděkování: 0
Pohlaví: Žena

Příspěvekod HankaHK » čtv led 30, 2014 9:22 pm

zatím se tak nevyznám ale myslím že je moje nová betta podvyživená. Když ji porovnám se svoji bettou co mám už delší dobu,má krásné tělíčko. Rozšiřuje se za skřely, přes bříško a pak se zužuje. Za což ta nová betta je dlouhá a hubená. Nemá žádné pěkné proporce. Asi se nedostala ve zverimexu k žrádlu a všechno jim sežraly ty veliké tetry. :(
HankaHK
Kolemjdoucí

Příspěvekod Peto Pagi » čtv led 30, 2014 9:45 pm

Bohužial je málo pet shopov kde je vidieť, že sa o svoje ryby staraju. Ja osobne ani takéto obchody moc nenaštevuje, lebo by som sa len rozčúlil. :evil: .
Inak betty mavaju stresové vodorovne sfarbenie aj v málo zarostených akváriach. Aby sa pekne vyfarbeli musia svoje prostredie okolo seba. Dokonca aj v Thajsku ked pozrieš niake video tak chovatelia pouzivaju holé akvária a malou vetvičkou, ale často majú vzadu tapetu s rastlinami. A to často stači, aby betty boli v pohode.
Ak sa ti zdá podviževaná tak určite odporučujem dať ju na samotku tak, aby sa dostala ku krmivu. Nechať ju aspoň dva, tri týžne pokrmiť a ona sa ukáže.
Držim palce......
Peto Pagi
Stálý uživatel fóra

Obrázky: 0
Poslední návštěva: čtv dub 19, 2018 6:18 am
Poděkoval: 2
Získal poděkování: 12
Národní vlajka:
Slovakia
Pohlaví: Muž

Příspěvekod HankaHK » sob úno 01, 2014 3:01 pm

FOTO BETTY po nákupu. Samotku budu mít volnou za týden. Je mi ji líto ale dám ji do pořádku , nevím jestli je to možné tak rychle ale zdá se mi že se jí začínají rýsovat správné tvary. Je hodně vystreslá protože pří jídle se nechá vyhnat i samicí pavího očka a pořád se drží stranou. Ještě jsem neviděla aby betta uhybala před okem.
Myslím že tělo bude mít světle šedé a ploutve modré.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
HankaHK
Kolemjdoucí

Příspěvekod ENZO » sob úno 01, 2014 5:59 pm

V novém prostředí se betty většinou cítí vystrašeně. Nemáte taky moc přesvícené akvárium? Ten bílý písek tomu asi taky zrovna nepřidá...
Zkušenosti jsou sdělitelné, ale nepřenosné!

! SPLENDENSPOWER !
ENZO
Správce fóra

Obrázky: 11
Poslední návštěva: stř zář 20, 2017 12:21 pm
Získal poděkování: 29
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod HankaHK » sob úno 01, 2014 6:56 pm

Měla jsem bílé kamínky , které nebyly dobré kvůli barvě a kvůli nemožnosti odkalit všechen bordel.Takže jsem si koupila nový písek a je křemičitý,přírodní barva,bílý není.
Právě si myslím že bych na kytky potřebovala více světla. Mam na 54 l akvárium jen 15 W světlo.
HankaHK
Kolemjdoucí

Příspěvekod HankaHK » sob úno 01, 2014 6:58 pm

Souhlasíte že vodorovné pruhy jsou ze stresu?
HankaHK
Kolemjdoucí

Příspěvekod ENZO » sob úno 01, 2014 7:50 pm

ano
Zkušenosti jsou sdělitelné, ale nepřenosné!

! SPLENDENSPOWER !
ENZO
Správce fóra

Obrázky: 11
Poslední návštěva: stř zář 20, 2017 12:21 pm
Získal poděkování: 29
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod HankaHK » sob úno 01, 2014 9:46 pm

takže jestli to chápu dobře tak i světlý písek neni vhodný?
HankaHK
Kolemjdoucí

Příspěvekod Frida » sob úno 01, 2014 10:26 pm

Chápete to dobře, bílý ani jinak světlý písek není vhodný pro žádné ryby. I v přírodě si můžete všimnout, že se ryby drží nad tmavým podkladem (bahno, kameny, listí) a jestliže je situace donutí proplout nad světlým pískem, tak velice rychle.
Frida
Pravidelný návštěvník

Obrázky: 0
Poslední návštěva: stř dub 04, 2018 10:38 pm
Získal poděkování: 3
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod To-Chu » ned úno 02, 2014 9:31 pm

Světlé dno je pro ryby skutečně stresující. Odráží světlo a to není pro rybky přirozené, aby byly oslňovány i ode dna. Obyčejné neonky by se v takové nádrži nejspíše okamžitě někam schovaly a stejně tak pobledly.

Obecně lze říct, že je rybka ve stresu, pokud nahodí horizontální pruhování. Takové pruhování umí při silném podnětu zobrazit i samci. V akvaristické prodejně na takové zabarvení může mít vliv silné proudění vody v nádrži, velké množství a nevhodná skladba ryb v nádrži. Může to být i příznakem špatného zdravotního stavu, ale pokud jsou tak vybarvené všechny, je to jen běžný projev na vnější vlivy okolního prostředí, ne známkou špatného stavu ryb.
Mladé rybky v odchovech jsou takto vybarveny docela běžně při velkém počtu ryb v nádrži. Zde to zase může být jen náznak neutrálního chování vůči ostatním nebo submisivním projevem vůči silnějším jedincům a tak podobně.
Člen IRIS & IBC
ตัวข้ามีกำลังดังพระยา ปลาในมหาสมุทร
-= :twisted: SPLENDENSPOWER :twisted: =-
To-Chu
Správce fóra

Obrázky: 88
Poslední návštěva: pon bře 12, 2018 4:06 pm
Poděkoval: 9
Získal poděkování: 31
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod HankaHK » ned úno 02, 2014 10:27 pm

tohle nechápu? - projev na vnější vlivy okolního prostředí.
Zdá se mi že se ji pruhování začíná mírně ztrácet. Trochu mi i přibrala, rozhodně tam samice neměli v dobrém stavu.
Moje ryby ale nejsou ve stresu. Plavou, krásně se mi vybarvují,nikde se neschovávají. Je to sice světlá barva ale je světloulince hnědá a takovou lze také vidět v přírodě. Takže bych měla mít jakou barvu? Wikyna mi psala že černá třeba dobrá není. A přímo na hnědou jsem nenatrefila.
HankaHK
Kolemjdoucí

Příspěvekod To-Chu » ned úno 02, 2014 10:40 pm

HankaHK píše:tohle nechápu? - projev na vnější vlivy okolního prostředí.

To může být cokoliv z toho, co jsem napsal v předchozím příspěvku. Jen si teda škrtni ta slůvka vnější vlivy, když jsem to tak blbě napsal... :)

Podle prvních fotek se podle mě samice vybarví pěkně do tmava s modrým leskem až si zvykne. Vypadá to na běžnou modrou.
Člen IRIS & IBC
ตัวข้ามีกำลังดังพระยา ปลาในมหาสมุทร
-= :twisted: SPLENDENSPOWER :twisted: =-
To-Chu
Správce fóra

Obrázky: 88
Poslední návštěva: pon bře 12, 2018 4:06 pm
Poděkoval: 9
Získal poděkování: 31
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod HankaHK » ned úno 02, 2014 11:13 pm

ja jsem to brala jako jedno k druhému,většina samice ve zverimexu s pruhy,hubený. Nejsem expert přes betty ačkoliv se snažím toho co nejvíce dozvědet ale měl je i s velikýma rybama. A pořád mě přesvědčoval že vodorovné pruhy jsou známka toho že to je samice,prostě poznávací znak.
Když se moje betty vybarvují,vidím fakt na nich pokroky,vzhledem k tomu že mám mladé jedince o to více toho je k dívání jak jdou do sytých barev. Jsou aktivní. Samce betty mám samotného v 12 l akváriu a je tam ten samý světloulince hnědý písek a den ode dne mě příjde barevnější,má dvě pěnový hnízda a pořád na nich maká. Když vidím jak ryby plavou,tak plynule,spokojeně , plný života tak si říkám že ten písek musí byt v pohodě. Nejsou přece všude jen tmavé barvy? Souhlasím že bílý je blbý proto jsem rychle koupila tento tmavší. Myslím že ten můj písek podle těchto aspektů je v pohodě. Ráda si nechám poradit.
Ja mam totiž od většiny začátečníků obrovskou výhodu že mám experta přes betty a celkově akvaristiku . Jak jsem se tu zaregistrovala tak se mě hned ujala wikyna a je fakt úžasná s čím vším mě pomohla a pořád pomáhá. :10:
HankaHK
Kolemjdoucí

Zpět na Barvy bojovnic