Super red

Diskuze o barevných formách a genetice.

Super red

Příspěvekod JANBURGEL » sob úno 07, 2009 10:08 am

Spawn-log:
http://www.splendenspower.cz/viewtopic.php?t=1362

V názvu spawnlogu je HM super red x Hm super red ale ta samička je Kambodža a ty mladý vypadají všechny jako Kambodža.
Jak je to. Docela to vypadá že Kambodža je dominantní znak nebo ten velmi pěkny HM red samec má v sobě také skryté geny Kambodži.
Já mám něco podobného (jen nemám tak pěkného samce a jeho bratři mají náznak světlejšího těla jako Kambodža taky) x Kambodža a asi 35ks potěru vypadá taky na Kambodžu, ale jsou jen velmi malí ani né měsíc.
Jak moc je znak Kambodža dominantní?
J.B.
JANBURGEL
Stálý uživatel fóra

Poslední návštěva: čtv črc 28, 2011 8:03 am
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0

Příspěvekod sajmon » sob úno 07, 2009 10:49 am

ze začátku všechny sou jako kambodža protože se prvně barví ploutve a pak začne červenat i tělo;) může se stát že tam bude nějaká kambodža ale většina se "nabarví" pěknou červenou, přinejhorší v další generaci nemílím-li se 8)
sajmon
Chovatel bojovnic junior

Poslední návštěva: pon bře 26, 2018 10:42 am
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Muž

Příspěvekod cmeliak » sob úno 07, 2009 11:28 am

fotku samice si videl kde? nespominam si či som ju sem dal, mal som nejake fotky aj od tej ale nič čo vy stálo za to, bola to krásne sper red samica.
Ako ti už napísal všetko potomstvo od červených rýb sa vyfarbuje postupne, najskôr su to plutvy taktže mladé vyzerajú ako kambodža, a neskor sa vyfarbí aj telo. Pri červených rýbach sa vždy vyskytne určitý počet kambodží. Ale ako je to s dominantnostou tohchto znaku ti nepoviem, jednak som sa o to bližšie nezaujmal a za druhé skušm červene ryby prvý krát.
cmeliak
Chovatel bojovnic junior

Poslední návštěva: sob črc 30, 2016 3:16 pm
Získal poděkování: 1

Příspěvekod To-Chu » sob úno 07, 2009 12:00 pm

Kambo je skoro všude, kambo je jedna z nejstarších barevných kreseb, ze které vzniklo plno dalších barevných mutací. Její projev je recesivní. Dominace kambo v případě tohoto spawnu je jednoduchá. Ryby označované jako Super-red jsou většinou vyšlechtěny tím způsobem, že ty lepší klasické červené, které mají tmavší tělo, jsou kříženy s kambodžou. Projev kambo je ten, že v další generaci potlačí projev malaninové pigmentace, ryby jsou světlejší = Super-red. A tyto F1 kambo jsou výsledkem liniového chovu Super-red ryb.
Člen IRIS & IBC
ตัวข้ามีกำลังดังพระยา ปลาในมหาสมุทร
-= :twisted: SPLENDENSPOWER :twisted: =-
To-Chu
Správce fóra

Obrázky: 88
Poslední návštěva: pon bře 12, 2018 4:06 pm
Poděkoval: 9
Získal poděkování: 31
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Muž

Příspěvekod JANBURGEL » sob úno 07, 2009 12:27 pm

Máš tam video tření a tam je samice vidět.

Díky za vysvětlení.
To už mi vysvětluje moje krátké zkušenosti.
Já mám jasně nebo světle červený ryby taky prvně.
A ta světlejší červená v těle je u mne taky jednou více jednou méně a už jsou dospělí. Myslím si že je to genetikou že mají trochu Kambodži v genech.( k tomu jsem došel sám)
Protože mi červená Kambodža vyplavala i u modro-červený CTx modro-červená CT asi 10% :
Obrázek
myslel jsem si že Kambodža je dost dominantní znak
ale teď tedy vím že se objevuje poměrně často (ačkoliv je recesivní) proto že byly v minulosti poměrně často užita,
J.B.
JANBURGEL
Stálý uživatel fóra

Poslední návštěva: čtv črc 28, 2011 8:03 am

Zpět na Barvy bojovnic