Bojovnice měsíce: Březen 2008 - Amazing Thai Betta

Mimořádné bojovnice každý měsíc – Bojovnice měsíce - to nejlepší z genetického inženýrství akvaristiky.

Bojovnice měsíce: Březen 2008 - Amazing Thai Betta

Příspěvekod To-Chu » ned bře 23, 2008 3:50 pm

Amazing Thai Betta
Sittisak Nantaterm
http://www.bettabook.com/enbook/home.php

Tento text měl být zveřejněn na mém blogu, který je teď zrovna odstaven na neurčito, takže jej celý interpretuji zde.

Bojovnice měsíce, jinak a jinde
Tomáš Chuda

Bojovnice měsíce je pravidelný seriál internetového diskusního fóra Splendenspower.cz. Měsíc co měsíc návštěvníkům a zapáleným chovatelům prezentujeme fotografie výjimečných chovatelských variet Betta splednens. Vždy se jedná o to nezajímavější z tohoto koutu akvaristiky, s čím bychom Vás chtěli seznámit, a co skutečně stojí za povšimnutí. Postupem času se z průvodních informací doprovázející fotografie oslnivých samečků vyprofilovaly téměř regulérní články. Mohlo by se zdát, že o B. splendens již bylo v akvaristických magazínech vyřčeno vše, ale není tomu tak. Cílevědomé šlechtění bojovnice je nesmírně dynamickým hobby, které v poslední době získává na popularitě a tím spíše se rozvíjí.

Stéle je o čem psát, dnes se do toho ale opřu trochu jinak. Dlouho očekávaná zásilka ze země úsměvů, z thajské provinci Rayong, konečně dorazila. Plakátů už mám dost, rozličných fotografií je internet plný a pominuli obrazový atlas Aqualog Mini – Kampffische, něco podobných kvalit tady dlouho chybělo. Nejedná se o odbornou monografii věnovanou B. splendens, ale o obrazový atlas veškerých, doposud známých chovatelských variet B. splendens a dalších mimořádných bojovnic, jakými jsou skuteční albíni nebo nevídané mečovky.

Obrázek
Atlas je publikován i v anglické mutaci, avšak má to své kouzlo, když si fotografie prohlédneme i s thajskými popisky :-)

Kromě úvodního slova iniciátora a autora se na následujících stranách seznámíme i s jedním z nejznámějších chovatelů šlechtěných bojovnic v Thajsku, Supornem Kumhomem. Je to chovatel, který svůj život skutečně zasvětil chovu právě tomuto klenotu jihovýchodní Asie. Bojovnice pro rituální zápasy nechová. Jako buddhista se této populární zábavě v Thajsku vyhýbá už od dětství. Takové počínání by bylo velkým hříchem proti striktnímu náboženskému kodexu. Od výběru vhodného páru až po krmení rozplavaného potěru, v pěti krocích rozdělených do jednotlivých bodů, dále popisuje základy cíleného chovu. V podstatě se jedná o obecně známé postupy, které jsou mnohdy mezi chovateli tradovány jako jakési dogma, které je potřeba striktně dodržovat. Z textu jsou ale patrné dlouholeté zkušenosti chovatele a thajský přístup, thai stail, jak jej rád označuji, který jim dovoluje právě jejich domovina tropického klimatického pásu. Ačkoliv je to psáno v obecné rovině, najdou se zde i mnohé zajímavé informace skryté mezi řádky. Jak mnozí vědí, jsou-li bojovnice drženy v dobrých podmínkách, s jistou pravidelností se nám budou třít neustále. I samičky s malým bříškem odevzdávají jikry, ty jsou ale menší a produkují slabé potomstvo. Vykulený plůdek je příliš droboučký a mnohdy je problém jej rozkrmit. Špatně rozkrmený plůdek v následujících dnech postupně popadá. Snažíme se tady vybírat samičky se zralými jikrami – břišní partie musí být jednoznačně zaplněné, a jikry téměř viditelné. Takto se dočkáme robustnějšího a silnějšího potěru.

Najdeme zde i fotografie divokých bojovnic z druhové skupiny splendens. Ta je v tomto atlasu na velkoformátových fotografiích zastoupena imponujícími si samci B. imbellis či B. smaragdina. Právě tahle dvojstránka je doplněna o 6 bodů, které třeba dodržet, chceme-li mírumilovně chovat v jedné nádrži dva samce. Nejsou doporučovány závojové formy, protože k natržení oploutvení dojde snadno i jen při prudkém plavání, výsledek tohoto počínání samozřejmě není 100% garantován. Není to nic převratného, kdo tyto ryby pravidelně odchovává, dokáže si sám vydedukovat jak na to. B. sp. Mahachai je zastoupena šampiónem z výstavy Ornamental fish show 2003. Nominálního zástupce divokých B. splendens se nedočkáme. Není se čemu divit. Díky chovatelským praktikám Thajců, kdy přebytečné odchovy nebo samci, jež prohrály rituální zápasy bojovnic, jsou opět vypouštěny do volné přírody. U těchto „přírodních“ populací si nemůžeme být ničím jisti. Označujeme je místem odchytu a známe jich už téměř na dvě desítky.

Obrázek
Pom-pom, Ballon Crowntail, bojovnice v šatech. V poslední době jedna z novějších variet CT bojovnic. Oploutvení mezi jednotlivými paprsky je plnější, než vyžaduje plné rozpětí ploutví při imponování.

Šlechtěné B. splendens jsou zastoupeny ve všech tvarových i barevných formách. S mnohými barevnými formami jste se snad ještě ani nesetkali. Vezmu-li to ve zkratce, od černé po bílou, je zde zastoupeno snad vše a to ve všech známých barevných kresbách i těch, které jsou poměrně ojedinělé. Například „dalmatin“. Ne ten zasvěceným chovatelům známí jako oranžová ryba s červenými fleky, ale na bezbarvém těle černě flekovaný, tak jak jej známe u plemene stejnojmenného psa. Červené motýlky s průsvitnými konečky ploutví také známe, ale co v opačné kombinaci s dokonale čistými barvami? Úchvatný kontrast. Ani si nepamatuji, kdy naposled, jestli vůbec, jsem něco podobného spatřil na internetu. O kvalitách těchto ryb svědčí i fakt, že se jedná o výstavní exponáty umístivší se na prvních místech oblastních výstav bojovnic. Ty najdeme zmíněny hned u popisků dané fotografie, shrnuty jsou i v úvodním slovu autora.

Tvarové formy ploutví jsou zastoupeny symetrickými i asymetrickými krátko-ploutvými samci, vč. těch s dvojitou ocasní ploutví. Crowntail bojovnice jsou zde krátko-ploutvé, závojové i s dvojitou ocasní ploutví. Jako chuťovku nám připravili královské Crowntail samce s překříženými paprsky a dnes vcelku moderní formy s plnějšími závoji mezi jednotlivými paprsky. Nejvíce zastoupeny jsou dnes velmi populární tvarové variety Halfmoon. Za nimi následují samci s dvojitou ocasní ploutví. Sic zastoupeny jen okrajově, opomenuty nebyly ani klasické praporové formy, jež už někdy v roce 1960, v rozkvětu tohohle hobby, zavdaly všem moderním chovatelským formám, jak je známe dnes. Opět se jedná o výběr toho nejlepšího. Bez výjimky se určitě všichni pozastavíme nad mečíkatou varietou. Dlouho jsem zkoumal ocasní ploutve, zdali se nejedná o zdařilý podvod za použití žiletky. Není tomu tak. Nasvědčují tomu přirozeně vyvinuté ploutve krátko-ploutvé variety a tomu odpovídající rozprostření vícebarevné kresby typické pro divoké formy bojovnic. Tak jak je známe u živorodých, je zde zobrazen mečík u samce i samice, horní a dolní pro každé z pohlaví. Jedná se ale o vývojovou anomálii, která nebyla doposud ustálena. Snad je to i dobře, moc jim to nesluší.

Obrázek

Poslední stránky jsou věnovány extraordinárním formám. Obří bojovnice kapitálního vzrůstu by se s nadsázkou zalekla nejedna cichlida. Nemálo zajímavá je i dříve zmíněná albionická forma. Ve většině případů jsou tito jedinci málo vitální a další reprodukce neschopní. Tato závojová albionická varieta se jeví vcelku ušlechtile. Nejspíše se ale jedná o výsledek hybridizace barevných forem s předpoklady pro tento výsledek, jakými jsou tradiční mramorované a bezbarvé ryby. Ani dnes se ale nejedná o ustálenou barevnou formu. Pro mě jako zapáleného chovatele, jemuž se stali splendensky srdcovou záležitostí, mě doslova pohoršili bojovnice s hrbem na čele, jak je známe u závojnatek. Nejedná se zde o první reference, se kterými jsem se setkal. Něco takového si zaslouží absolutní bojkot, aby to na trhu nezískalo větší obliby. Zbylé tři fotografie v této sekci nemají své opodstatnění, ani je nelze považovat za raritu mezi ostatními chovatelskými kmeny.

Množství barevných forem se dnes ukrývá pod ještě větším množstvím obchodních označení, která jsou pro mnohé kmeny dnes už docela vžité, ale i přesto nevyjadřují genetický potenciál ani kvalitativní znaky, jako samotné zbarvení charakteristické varietě sobě vlastní. Toto názvosloví nezasvěceným nebo začínajícím chovatelům bez fotodokumentace nic neřekne. A právě to je zde pro označení jednotlivých variet použito, kombinováno a v ojedinělých případech i špatně voleno. Jen zlozvyky z něj pochytíte. To však nesnižuje kvality zobrazovaných rybek. Je to přeci jen obrazový atlas. Atlas je zpracován ve formát A4 s 231 fotografiemi, z toho je 13 celostránkových a 30 větších, přizpůsobených pro rozvržení dvou fotek na stránku. Sesbírané fotografie pochází od osmi fotografů, mezi nimiž najdeme zvučná jména chovatelů jako S. Khumhom, S. Angkunanuwat, N. R. Kunnayao a další. Každá fotografie má své číslo, podle něhož můžeme dohledat i autora fotografie. Z thajského originálu je přeložen i do angličtiny. Určitě by neměl chybět v knihovně každého milovníka šlechtěných bojovnic, ryb v šatech.

Obrázek
A mám to i s věnováním :-)
Naposledy upravil To-Chu dne stř črc 02, 2008 9:32 pm, celkově upraveno 2
Člen IRIS & IBC
ตัวข้ามีกำลังดังพระยา ปลาในมหาสมุทร
-= :twisted: SPLENDENSPOWER :twisted: =-
Uživatelský avatar
To-Chu
Správce fóra
 
Příspěvky: 2231
Obrázky: 88
Registrován: čtv črc 27, 2006 4:09 pm
Poslední návštěva: pon bře 12, 2018 4:06 pm
Bydliště: Olomouc
Poděkoval: 9
Získal poděkování: 31
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Muž

Příspěvekod Šáma » ned bře 23, 2008 3:51 pm

WOW.. :shock: ..oba jsou špičkový..ale ten POM-POM..za toho bych vraždil!!! :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Šáma
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 118
Registrován: ned úno 17, 2008 5:33 pm
Poslední návštěva: úte zář 16, 2008 3:22 pm
Bydliště: Most-Vtelno
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0

Příspěvekod To-Chu » ned bře 23, 2008 3:54 pm

V práci jsem tu vazbu na scaneru nechtěl ve hřbetu prohýbat. Něco málo obrázků zkusím udělat ještě foťákem pro lepší představu. Některé variety jsou faktu úchvatné.
Člen IRIS & IBC
ตัวข้ามีกำลังดังพระยา ปลาในมหาสมุทร
-= :twisted: SPLENDENSPOWER :twisted: =-
Uživatelský avatar
To-Chu
Správce fóra
 
Příspěvky: 2231
Obrázky: 88
Registrován: čtv črc 27, 2006 4:09 pm
Poslední návštěva: pon bře 12, 2018 4:06 pm
Bydliště: Olomouc
Poděkoval: 9
Získal poděkování: 31
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Muž

Příspěvekod To-Chu » ned bře 23, 2008 3:57 pm

No, ono jich je dost i na tom webu...

Obrázek

Ten druhý PK mě docela uchvátil.
Člen IRIS & IBC
ตัวข้ามีกำลังดังพระยา ปลาในมหาสมุทร
-= :twisted: SPLENDENSPOWER :twisted: =-
Uživatelský avatar
To-Chu
Správce fóra
 
Příspěvky: 2231
Obrázky: 88
Registrován: čtv črc 27, 2006 4:09 pm
Poslední návštěva: pon bře 12, 2018 4:06 pm
Bydliště: Olomouc
Poděkoval: 9
Získal poděkování: 31
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Muž

Příspěvekod Joe.cz » ned bře 23, 2008 3:57 pm

mohl bys sem dát tuhle větší?

Obrázek
Uživatelský avatar
Joe.cz
Náruživý chovatel bojovnic
 
Příspěvky: 1208
Registrován: pon lis 12, 2007 9:41 pm
Poslední návštěva: pon říj 23, 2017 9:23 pm
Bydliště: Staňkov
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 10
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod To-Chu » ned bře 23, 2008 4:33 pm

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Člen IRIS & IBC
ตัวข้ามีกำลังดังพระยา ปลาในมหาสมุทร
-= :twisted: SPLENDENSPOWER :twisted: =-
Uživatelský avatar
To-Chu
Správce fóra
 
Příspěvky: 2231
Obrázky: 88
Registrován: čtv črc 27, 2006 4:09 pm
Poslední návštěva: pon bře 12, 2018 4:06 pm
Bydliště: Olomouc
Poděkoval: 9
Získal poděkování: 31
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Muž

Příspěvekod zARM » ned bře 23, 2008 4:38 pm

:slintat: Bóóže.. proč nám to děláš? :roll: Ten Red platinum mask na poslední fotce.. :slintat: ten je..
zARM
Uživatelský avatar
zARM
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 179
Registrován: pon bře 03, 2008 6:49 pm
Poslední návštěva: pon kvě 15, 2017 2:23 pm
Bydliště: VelMez
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0

Příspěvekod Lena » ned bře 23, 2008 4:57 pm

To-Chu z které knížky si to nafotil?? Je celkem hodně ilustrovaná i varientami, které jsem nevěděla jak je správně zařadit...díky za info :wink:
Uživatelský avatar
Lena
Chovatel bojovnic junior
 
Příspěvky: 539
Registrován: stř led 31, 2007 2:35 pm
Poslední návštěva: stř led 16, 2013 6:32 pm
Bydliště: Uh.Hradiště
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0

Příspěvekod To-Chu » ned bře 23, 2008 5:16 pm

A četlas vůbec text, který jsem tady teď zveřejnil? Kdyby jo, tak víš, z čeho jsem to nafotil, a že zařazení těch variet je ne vždy korektní, na to bych se vůbec neohlížel.
Člen IRIS & IBC
ตัวข้ามีกำลังดังพระยา ปลาในมหาสมุทร
-= :twisted: SPLENDENSPOWER :twisted: =-
Uživatelský avatar
To-Chu
Správce fóra
 
Příspěvky: 2231
Obrázky: 88
Registrován: čtv črc 27, 2006 4:09 pm
Poslední návštěva: pon bře 12, 2018 4:06 pm
Bydliště: Olomouc
Poděkoval: 9
Získal poděkování: 31
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Muž

Příspěvekod To-Chu » ned bře 23, 2008 5:32 pm

To-Chu píše:...zařazení těch variet je ne vždy korektní, na to bych se vůbec neohlížel.

Stačí si ty fotky pořádně prohlédnout. Na té poslední s PK je fotka bílého PK označeného jako „Platinum“ hned vedle něj je to samé jako „Opaque White“, pod nimi je zase úplně něco jiného označené jako „Red PLATINUM Mask“, na dalších stránkách je zase ta samá bílá označená jako „Pearl White“. O kousek dál je „Lavendr“ který je na jiných fotkách označenej jako „Bi-Color“ nebo úplně jinak. A to jsou jen dvě stránky, takových obchodních označení je tam více. A přesně tyhle zlozvyky v názvosloví mnozí z vás díky těmto fotkám z internetu pochytili… :-) Pak člověk neví, o jaké varietě se vůbec bavíte.
Člen IRIS & IBC
ตัวข้ามีกำลังดังพระยา ปลาในมหาสมุทร
-= :twisted: SPLENDENSPOWER :twisted: =-
Uživatelský avatar
To-Chu
Správce fóra
 
Příspěvky: 2231
Obrázky: 88
Registrován: čtv črc 27, 2006 4:09 pm
Poslední návštěva: pon bře 12, 2018 4:06 pm
Bydliště: Olomouc
Poděkoval: 9
Získal poděkování: 31
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Muž

Příspěvekod Lena » ned bře 23, 2008 5:37 pm

To-Chu omlouvám se to jsem jak si přehlídla .. promiň příště si to pozorněji přečtu než se budu ptát...
Uživatelský avatar
Lena
Chovatel bojovnic junior
 
Příspěvky: 539
Registrován: stř led 31, 2007 2:35 pm
Poslední návštěva: stř led 16, 2013 6:32 pm
Bydliště: Uh.Hradiště
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0

Příspěvekod Radži » ned bře 23, 2008 5:38 pm

Amazing Thai Betta- dá se koupit i u nás ?
Radži
Kolemjdoucí
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv lis 22, 2007 1:15 pm
Poslední návštěva: úte kvě 11, 2010 4:03 pm
Bydliště: Holešov
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0

Příspěvekod To-Chu » ned bře 23, 2008 5:53 pm

Nedá, nemělo by význam to mít v distribuci v tak malém nákladu, jako je tady těch pár hobbystů na splendens fóru. Napsat přímo Sittisakovi nebo to prodává i bluebetta.com.
Člen IRIS & IBC
ตัวข้ามีกำลังดังพระยา ปลาในมหาสมุทร
-= :twisted: SPLENDENSPOWER :twisted: =-
Uživatelský avatar
To-Chu
Správce fóra
 
Příspěvky: 2231
Obrázky: 88
Registrován: čtv črc 27, 2006 4:09 pm
Poslední návštěva: pon bře 12, 2018 4:06 pm
Bydliště: Olomouc
Poděkoval: 9
Získal poděkování: 31
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Muž

Příspěvekod To-Chu » ned bře 23, 2008 5:55 pm

Lena píše:To-Chu omlouvám se to jsem jak si přehlídla .. promiň příště si to pozorněji přečtu než se budu ptát...

Ale klidně se bez ostychu ptejte, já jsem standardně nevrlej, hlavně něco takového mě dokáže dopálit… :-)
Člen IRIS & IBC
ตัวข้ามีกำลังดังพระยา ปลาในมหาสมุทร
-= :twisted: SPLENDENSPOWER :twisted: =-
Uživatelský avatar
To-Chu
Správce fóra
 
Příspěvky: 2231
Obrázky: 88
Registrován: čtv črc 27, 2006 4:09 pm
Poslední návštěva: pon bře 12, 2018 4:06 pm
Bydliště: Olomouc
Poděkoval: 9
Získal poděkování: 31
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Muž

Příspěvekod ENZO » ned bře 23, 2008 6:11 pm

Hmmm, popřemejšlím o ní, možná bych ji objednal. Takovýhle krásný fotky na papíře jsou hezčí než jen v monitoru, aspon budu mít na co koukat na záchodě :lol: :lol:
Zkušenosti jsou sdělitelné, ale nepřenosné!

! SPLENDENSPOWER !
Uživatelský avatar
ENZO
Správce fóra
 
Příspěvky: 1818
Obrázky: 11
Registrován: stř pro 06, 2006 9:46 pm
Poslední návštěva: pát kvě 11, 2018 8:13 pm
Bydliště: Plzeň
Poděkoval: 2
Získal poděkování: 29
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod Lena » ned bře 23, 2008 6:14 pm

ENZO já bych se k tobě asi připojila..možná dávají i množstevní slevu pokud to bude chtít i více lidí.

To-Chu já vím, že není fajne, když se ptám na něco co už je napsané, ale to víš můj malej mozeček nerad čte něco moc dlouhého jen zkoukne pěkné obrázky a pak se ptá...takže ještě jednou promiň :wink:
Uživatelský avatar
Lena
Chovatel bojovnic junior
 
Příspěvky: 539
Registrován: stř led 31, 2007 2:35 pm
Poslední návštěva: stř led 16, 2013 6:32 pm
Bydliště: Uh.Hradiště
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0

Příspěvekod To-Chu » ned bře 23, 2008 6:27 pm

Tištěné publikace mají stále svou váhu a kouzlo. Na některé stánky hledím fakt jak do playboye... :-)

Množstevní slevu vám nejspíš nedají. Kniha má cenovku na sobě dokonce i napsanou, a ty marže na tom zase 100% nejsou, aby na nás tak zbohatli... Postupně se vyjádřete, kdo by o ni měl zájem. Se Supornem jsem začal řešit i jinačí obchodní záležitosti, takže podle zájmu bych tu slevu zkusil vyjednat.
Člen IRIS & IBC
ตัวข้ามีกำลังดังพระยา ปลาในมหาสมุทร
-= :twisted: SPLENDENSPOWER :twisted: =-
Uživatelský avatar
To-Chu
Správce fóra
 
Příspěvky: 2231
Obrázky: 88
Registrován: čtv črc 27, 2006 4:09 pm
Poslední návštěva: pon bře 12, 2018 4:06 pm
Bydliště: Olomouc
Poděkoval: 9
Získal poděkování: 31
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Muž

Příspěvekod ENZO » ned bře 23, 2008 6:49 pm

No takže já bych si ji předběžně určitě vzal. Dolar je ted nízko, takže cena je super 8) Aspon budu mít konečně pěknou novou knížku, když moje poslední tištěná publikace, kterou jsem si koupil, byl Ohníček :lol: :lol:
Zkušenosti jsou sdělitelné, ale nepřenosné!

! SPLENDENSPOWER !
Uživatelský avatar
ENZO
Správce fóra
 
Příspěvky: 1818
Obrázky: 11
Registrován: stř pro 06, 2006 9:46 pm
Poslední návštěva: pát kvě 11, 2018 8:13 pm
Bydliště: Plzeň
Poděkoval: 2
Získal poděkování: 29
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod Joe.cz » ned bře 23, 2008 6:53 pm

já bych bral spíš něco, kde jsou všechny labyrintky
Uživatelský avatar
Joe.cz
Náruživý chovatel bojovnic
 
Příspěvky: 1208
Registrován: pon lis 12, 2007 9:41 pm
Poslední návštěva: pon říj 23, 2017 9:23 pm
Bydliště: Staňkov
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 10
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod Radži » ned bře 23, 2008 6:54 pm

Pokud by to šlo , tak Já bych měl také určitě zájem.
Radži
Kolemjdoucí
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv lis 22, 2007 1:15 pm
Poslední návštěva: úte kvě 11, 2010 4:03 pm
Bydliště: Holešov
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0

Příspěvekod ENZO » ned bře 23, 2008 6:56 pm

Joe.cz píše:já bych bral spíš něco, kde jsou všechny labyrintky

Hehe, tohle je ale srdcová knížka pro správný srdcaře :)
Zkušenosti jsou sdělitelné, ale nepřenosné!

! SPLENDENSPOWER !
Uživatelský avatar
ENZO
Správce fóra
 
Příspěvky: 1818
Obrázky: 11
Registrován: stř pro 06, 2006 9:46 pm
Poslední návštěva: pát kvě 11, 2018 8:13 pm
Bydliště: Plzeň
Poděkoval: 2
Získal poděkování: 29
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod To-Chu » ned bře 23, 2008 7:00 pm

Joe.cz píše:já bych bral spíš něco, kde jsou všechny labyrintky

Provokace... :twisted:

http://www.splendenspower.cz/viewtopic.php?t=80 ;-)
Naposledy upravil To-Chu dne ned bře 23, 2008 7:03 pm, celkově upraveno 1
Člen IRIS & IBC
ตัวข้ามีกำลังดังพระยา ปลาในมหาสมุทร
-= :twisted: SPLENDENSPOWER :twisted: =-
Uživatelský avatar
To-Chu
Správce fóra
 
Příspěvky: 2231
Obrázky: 88
Registrován: čtv črc 27, 2006 4:09 pm
Poslední návštěva: pon bře 12, 2018 4:06 pm
Bydliště: Olomouc
Poděkoval: 9
Získal poděkování: 31
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Muž

Příspěvekod alena.sv » ned bře 23, 2008 7:01 pm

To-Chu píše:Tištěné publikace mají stále svou váhu a kouzlo. Na některé stánky hledím fakt jak do playboye... :-)

Množstevní slevu vám nejspíš nedají. Kniha má cenovku na sobě dokonce i napsanou, a ty marže na tom zase 100% nejsou, aby na nás tak zbohatli... Postupně se vyjádřete, kdo by o ni měl zájem. Se Supornem jsem začal řešit i jinačí obchodní záležitosti, takže podle zájmu bych tu slevu zkusil vyjednat.

Taky bych měla zájem.Díky. :D
Alena Š.
Uživatelský avatar
alena.sv
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 110
Registrován: sob říj 06, 2007 3:01 pm
Poslední návštěva: pon črc 19, 2010 10:40 pm
Bydliště: Nová Paka
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0

Příspěvekod Lena » ned bře 23, 2008 7:05 pm

Já bych se taky přidala..jen by mě nejdřív zajímalo, kdy by se asi do toho šlo...
Uživatelský avatar
Lena
Chovatel bojovnic junior
 
Příspěvky: 539
Registrován: stř led 31, 2007 2:35 pm
Poslední návštěva: stř led 16, 2013 6:32 pm
Bydliště: Uh.Hradiště
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0

Příspěvekod Joe.cz » ned bře 23, 2008 7:21 pm

To-Chu píše:
Joe.cz píše:já bych bral spíš něco, kde jsou všechny labyrintky

Provokace... :twisted:

http://www.splendenspower.cz/viewtopic.php?t=80 ;-)

tohle fórum je tak spletité, že tu prostě všechno nenajdu
Uživatelský avatar
Joe.cz
Náruživý chovatel bojovnic
 
Příspěvky: 1208
Registrován: pon lis 12, 2007 9:41 pm
Poslední návštěva: pon říj 23, 2017 9:23 pm
Bydliště: Staňkov
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 10
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod ENZO » ned bře 23, 2008 7:25 pm

Mě by zas zajímalo, kolik si musím připlatit za věnování :lol:
Zkušenosti jsou sdělitelné, ale nepřenosné!

! SPLENDENSPOWER !
Uživatelský avatar
ENZO
Správce fóra
 
Příspěvky: 1818
Obrázky: 11
Registrován: stř pro 06, 2006 9:46 pm
Poslední návštěva: pát kvě 11, 2018 8:13 pm
Bydliště: Plzeň
Poděkoval: 2
Získal poděkování: 29
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod To-Chu » ned bře 23, 2008 7:25 pm

Joe.cz píše:
To-Chu píše:
Joe.cz píše:já bych bral spíš něco, kde jsou všechny labyrintky

Provokace... :twisted:

http://www.splendenspower.cz/viewtopic.php?t=80 ;-)

tohle fórum je tak spletité, že tu prostě všechno nenajdu

Spletité není, je logicky rozčleněno do odpovídajících sekcí... Tohle je jediné místečko s literaturou a moc toho tam zatím není, abys to přehlédl ;-) Tohle je jediný labyrintkářský atlas, který vůbec existuje a dá se u nás snadno sehnat.
Člen IRIS & IBC
ตัวข้ามีกำลังดังพระยา ปลาในมหาสมุทร
-= :twisted: SPLENDENSPOWER :twisted: =-
Uživatelský avatar
To-Chu
Správce fóra
 
Příspěvky: 2231
Obrázky: 88
Registrován: čtv črc 27, 2006 4:09 pm
Poslední návštěva: pon bře 12, 2018 4:06 pm
Bydliště: Olomouc
Poděkoval: 9
Získal poděkování: 31
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Muž

Příspěvekod Joe.cz » ned bře 23, 2008 7:32 pm

jo je logicky rozdělené, ale je tu hodně příspěvků :wink:
Uživatelský avatar
Joe.cz
Náruživý chovatel bojovnic
 
Příspěvky: 1208
Registrován: pon lis 12, 2007 9:41 pm
Poslední návštěva: pon říj 23, 2017 9:23 pm
Bydliště: Staňkov
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 10
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod ruzans » ned bře 23, 2008 7:57 pm

ruzans
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: ned říj 14, 2007 1:56 pm
Poslední návštěva: pát bře 12, 2010 8:41 pm
Bydliště: Martinice 28, Votice
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0

Příspěvekod espo » ned bře 23, 2008 8:03 pm

ruzans píše:Mohl bych se zeptat, z které knihy to je vyfoceno

:lol: :mrgreen: :lol: provokatére
"นะกัดตัง กะขะชนะ พุตากะเก เขี้ยวแก้วทั้ง 4 ดุจตรีเพชร หนุมาน มะอะอุปลา ใดมารอนราน วินาศสันติ"
espo
Chovatel bojovnic junior
 
Příspěvky: 641
Registrován: čtv lis 16, 2006 7:40 pm
Poslední návštěva: sob zář 22, 2012 6:46 pm
Bydliště: Trnava-SR
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0

Příspěvekod To-Chu » ned bře 23, 2008 8:10 pm

espo píše:
ruzans píše:Mohl bych se zeptat, z které knihy to je vyfoceno

:lol: :mrgreen: :lol:

No to už fakt nee, dneska budu rozdávat BANány... :evil:
Člen IRIS & IBC
ตัวข้ามีกำลังดังพระยา ปลาในมหาสมุทร
-= :twisted: SPLENDENSPOWER :twisted: =-
Uživatelský avatar
To-Chu
Správce fóra
 
Příspěvky: 2231
Obrázky: 88
Registrován: čtv črc 27, 2006 4:09 pm
Poslední návštěva: pon bře 12, 2018 4:06 pm
Bydliště: Olomouc
Poděkoval: 9
Získal poděkování: 31
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Muž

Příspěvekod Ticket » ned bře 23, 2008 8:24 pm

woooooow tak to je moc :shock: :shock: tohle sou překrásný bettky. Kolik tě ten atlas stál ? Jestli to neni tajný.
Ticket
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 230
Registrován: stř říj 31, 2007 10:06 pm
Poslední návštěva: pon lis 01, 2010 12:55 pm
Bydliště: Brno
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0

Příspěvekod ENZO » ned bře 23, 2008 9:44 pm

Tak na tohle téma kvetou opravdu inteligentní dotazy :lol: :lol: :lol:
Zkušenosti jsou sdělitelné, ale nepřenosné!

! SPLENDENSPOWER !
Uživatelský avatar
ENZO
Správce fóra
 
Příspěvky: 1818
Obrázky: 11
Registrován: stř pro 06, 2006 9:46 pm
Poslední návštěva: pát kvě 11, 2018 8:13 pm
Bydliště: Plzeň
Poděkoval: 2
Získal poděkování: 29
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod zARM » ned bře 23, 2008 9:51 pm

Ticket píše:woooooow tak to je moc :shock: :shock: tohle sou překrásný bettky. Kolik tě ten atlas stál ? Jestli to neni tajný.


:arrow: http://www.bettabook.com/enbook/home.php :)
zARM
Uživatelský avatar
zARM
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 179
Registrován: pon bře 03, 2008 6:49 pm
Poslední návštěva: pon kvě 15, 2017 2:23 pm
Bydliště: VelMez
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0

Příspěvekod Šáma » ned bře 23, 2008 10:21 pm

zARM píše:
Ticket píše:woooooow tak to je moc :shock: :shock: tohle sou překrásný bettky. Kolik tě ten atlas stál ? Jestli to neni tajný.

:arrow: http://www.bettabook.com/enbook/home.php :)

takovýhle rybky mít tak sem v ráji..!!!!!!..
Uživatelský avatar
Šáma
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 118
Registrován: ned úno 17, 2008 5:33 pm
Poslední návštěva: úte zář 16, 2008 3:22 pm
Bydliště: Most-Vtelno
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0

Příspěvekod Ticket » ned bře 23, 2008 10:43 pm

Taky se přidávám k objednání téhle knížky a pardon za debilní dotaz .. já sem přehlídl ten odkaz :oops: :oops: :lol: jinak ta cena je super
Ticket
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 230
Registrován: stř říj 31, 2007 10:06 pm
Poslední návštěva: pon lis 01, 2010 12:55 pm
Bydliště: Brno
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0

Příspěvekod To-Chu » ned bře 23, 2008 10:50 pm

Ticket píše:Taky se přidávám k objednání téhle knížky a pardon za debilní dotaz .. já sem přehlídl ten odkaz :oops: :oops: :lol: jinak ta cena je super

Ve srovnání s tím kolik stojí Aqualog nebo jiné obrazové atlasy ryb je ta cena hodně příjemná. Věřím, že vás ta publikace příjemně potěší.
Člen IRIS & IBC
ตัวข้ามีกำลังดังพระยา ปลาในมหาสมุทร
-= :twisted: SPLENDENSPOWER :twisted: =-
Uživatelský avatar
To-Chu
Správce fóra
 
Příspěvky: 2231
Obrázky: 88
Registrován: čtv črc 27, 2006 4:09 pm
Poslední návštěva: pon bře 12, 2018 4:06 pm
Bydliště: Olomouc
Poděkoval: 9
Získal poděkování: 31
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Muž

Příspěvekod Ticket » ned bře 23, 2008 10:56 pm

jo no a od koho bys to teda objednával ? Kdybys to objednával od suporna, tak bylo by možné tam někam od zásilky šoupnout ty sladkovodní artémky ?
Ticket
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 230
Registrován: stř říj 31, 2007 10:06 pm
Poslední návštěva: pon lis 01, 2010 12:55 pm
Bydliště: Brno
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0

Příspěvekod To-Chu » ned bře 23, 2008 10:59 pm

Ticket píše:jo no a od koho bys to teda objednával ? Kdybys to objednával od suporna, tak bylo by možné tam někam od zásilky šoupnout ty sladkovodní artémky ?

Teprve dneska jsem ten článek zveřejnil... Počkám až se vám to rozleží v hlavě a shlédnou jej všichni ostatní. Pak to začnu řešit.
Člen IRIS & IBC
ตัวข้ามีกำลังดังพระยา ปลาในมหาสมุทร
-= :twisted: SPLENDENSPOWER :twisted: =-
Uživatelský avatar
To-Chu
Správce fóra
 
Příspěvky: 2231
Obrázky: 88
Registrován: čtv črc 27, 2006 4:09 pm
Poslední návštěva: pon bře 12, 2018 4:06 pm
Bydliště: Olomouc
Poděkoval: 9
Získal poděkování: 31
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Muž

Příspěvekod Lintith » ned bře 23, 2008 11:45 pm

To-Chu pokud budeš objednávat tak se určitě strašně ráda přidám!
Díky ;)
Lintith
Kolemjdoucí
 
Příspěvky: 41
Registrován: sob pro 29, 2007 9:10 pm
Poslední návštěva: sob říj 11, 2008 9:37 am
Bydliště: Liberec
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0

Příspěvekod Kája F. » pon bře 24, 2008 5:58 pm

Napřed jsem si zaslintala nad rybama, pak se pobavila nad představou běsnícího To-Chu (chlape, promiň :D ) když čte některý dotazy a ve finále jsem se rozhodla taky si jednu tuhle úžasnou knížečku objednat.
Kája
Kája F.
Stálý uživatel fóra
 
Příspěvky: 353
Registrován: pon kvě 14, 2007 3:50 pm
Poslední návštěva: sob bře 26, 2016 1:24 am
Bydliště: Praha 4 - Krč
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0

Příspěvekod cmeliak » úte bře 25, 2008 10:46 am

samozrejme ratajte aj somnou :!: :wink: musim to mat :wink:
cmeliak
Chovatel bojovnic junior
 
Příspěvky: 877
Registrován: ned zář 10, 2006 10:44 am
Poslední návštěva: sob črc 30, 2016 3:16 pm
Bydliště: Slovensko-Partizánske
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 1

Příspěvekod Elzinka » úte bře 25, 2008 1:38 pm

Tak já bych taky měla zájem.
Uživatelský avatar
Elzinka
Kolemjdoucí
 
Příspěvky: 45
Registrován: sob lis 03, 2007 2:22 pm
Poslední návštěva: pon led 14, 2013 7:27 pm
Bydliště: Kralupy nad Vltavou,Zálezlice
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0

Příspěvekod Lenka* » sob bře 29, 2008 12:58 pm

Prosím, počítejte s jednou knihou i pro mě.
Díky moc, Lenka*
Lenka*
Bettman
 
Příspěvky: 1438
Registrován: úte úno 13, 2007 1:44 pm
Poslední návštěva: ned úno 03, 2013 12:21 am
Bydliště: Praha
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0

Příspěvekod lenine » pon bře 31, 2008 12:52 pm

aj ja si prosim knizku.. treba si aj vybrat ci anglicku ci thajsku verziu? ci co?
~~~~(( ))3:> potkaniarka <:3(( ))~~~~
Uživatelský avatar
lenine
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 57
Registrován: pát led 11, 2008 1:33 pm
Poslední návštěva: pon led 06, 2014 7:20 pm
Bydliště: SK - Rohožník na Záhorí (..ale pôvodom zo Žiliny:o..)
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0

Příspěvekod vena » pon bře 31, 2008 7:06 pm

na foru se zatím rozkoukávám a s bettama začínam, ale zájem o literaturu bych měl :)
vena
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon bře 10, 2008 7:08 pm
Poslední návštěva: úte zář 10, 2013 7:31 pm
Bydliště: Plzeň
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod To-Chu » úte dub 01, 2008 10:31 am

Je mi to líto vůči ostatním, že jsem vás tak nadráždil, ale rozhodl jsem se, že knihy objednám a doručení až domů zajistím jen pro členy ČLA, kteří k zásilce dostanou i listy mandlovníků, jen tak pro seznámení (množství podle množství jaké obdržím). Nečlenům bude atlas dostupný například na výstavě bojovnic v Bratislavě.

http://www.splendenspower.cz/viewtopic.php?t=995
Člen IRIS & IBC
ตัวข้ามีกำลังดังพระยา ปลาในมหาสมุทร
-= :twisted: SPLENDENSPOWER :twisted: =-
Uživatelský avatar
To-Chu
Správce fóra
 
Příspěvky: 2231
Obrázky: 88
Registrován: čtv črc 27, 2006 4:09 pm
Poslední návštěva: pon bře 12, 2018 4:06 pm
Bydliště: Olomouc
Poděkoval: 9
Získal poděkování: 31
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Muž

Příspěvekod Lena » úte dub 01, 2008 12:14 pm

Hm..škoda, ale je to boj.. :-)
Uživatelský avatar
Lena
Chovatel bojovnic junior
 
Příspěvky: 539
Registrován: stř led 31, 2007 2:35 pm
Poslední návštěva: stř led 16, 2013 6:32 pm
Bydliště: Uh.Hradiště
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0

Příspěvekod lenine » stř dub 02, 2008 8:57 am

Tak zadovazime na vystave, ziadny problem.. Dalsi dovod naviac preco tam ist.. :)
~~~~(( ))3:> potkaniarka <:3(( ))~~~~
Uživatelský avatar
lenine
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 57
Registrován: pát led 11, 2008 1:33 pm
Poslední návštěva: pon led 06, 2014 7:20 pm
Bydliště: SK - Rohožník na Záhorí (..ale pôvodom zo Žiliny:o..)
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0

Příspěvekod zARM » stř dub 02, 2008 9:13 am

lenine píše:Tak zadovazime na vystave, ziadny problem.. Dalsi dovod naviac preco tam ist.. :)

Pro mě to spíš bude další důvod proč se stát členem.. :)
zARM
Uživatelský avatar
zARM
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 179
Registrován: pon bře 03, 2008 6:49 pm
Poslední návštěva: pon kvě 15, 2017 2:23 pm
Bydliště: VelMez
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0

Další

Zpět na Bojovnice měsíce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník