Bojovnice měsíce: Duben 2009 - Černý válečník

Mimořádné bojovnice každý měsíc – Bojovnice měsíce - to nejlepší z genetického inženýrství akvaristiky.

Bojovnice měsíce: Duben 2009 - Černý válečník

Příspěvekod To-Chu » stř dub 08, 2009 6:42 pm

Bojovnice měsíce: Duben 2009

Obrázek
Černý válečník: Tradiční Plakat, Black/Irid. Marble
Chovatel: Kit Watchara aka Aquastar71
Thajsko

Po menší odmlce tu máme další „Betta of the Month“. Nechceme se ve výběru exponátů opakovat, ale myslím si, že už jen z fotografie je patrné, co nás na této rybce tak zaujalo. Přehlédneme-li pár titěrných detailů, uniformita oploutvení je docela reprezentativní pro tradiční krátkoploutvé bojovničky.

Nejvíce mě ale nadchla barevná kresba tohoto „Black Warriora“. Na první pohled jednoznačně upoutá výrazně hutná melaninová pigmentace, která je mapovaná ostře ohraničenými modrými skvrnami. Mramorování se zde promítlo evidentně jen do svrchní iridescentní vrstvy, a nejzajímavější na tom je, že i ten černý podklad si zachoval svou uniformitu. Tradiční mramor totiž vychází z černo/bezbarvého mapování, kdy i ten nejsporadičtější projev této kresby postihne alespoň oblast hlavy, která je pak bezbarvá.

On Kit vůbec dělá hodně zajímavé ryby. Na aquabidu už před časem nabízel vícero mramorovaných ryb s mimořádným mapováním. Jakoby se s těmito nabídkami snažil přijít s novým trendem, kdy samce fotil z vrchu a pohlížel na ně jak na klasické koi kapry. Ačkoliv se to nemůže ujmout, protože se na bojovničky nekouká z altánku jak na koi kapry, rozhodně šlo o zajímavou ilustraci barevného mapování na hřbetě ryb, které bylo skutečně výrazné a zajímávé jako u těch nejcennějších koi. Ti ten hřbet musí mít zabarvený a mapovaný, aby bylo na co koukat. Pokusím se fotky dohledat a otevřu pro to nové tematické vlákno.
Člen IRIS & IBC
ตัวข้ามีกำลังดังพระยา ปลาในมหาสมุทร
-= :twisted: SPLENDENSPOWER :twisted: =-
Uživatelský avatar
To-Chu
Správce fóra
 
Příspěvky: 2231
Obrázky: 88
Registrován: čtv črc 27, 2006 4:09 pm
Poslední návštěva: úte črc 24, 2018 6:11 pm
Bydliště: Olomouc
Poděkoval: 9
Získal poděkování: 31
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Muž

Zpět na Bojovnice měsíce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron