Rozpad tlamičky prosím o pomoc!!!!

Vaše bojovnice není v kondici? O nemocích, jejich léčbě a lécích.

Rozpad tlamičky prosím o pomoc!!!!

Příspěvekod Vanakulda » sob zář 24, 2016 12:12 am

Dobrý den, žádám o radu, moje betta bojovnice sameček má porozpadlou jako kdyby v rozkladu tlamičku, vůbec si nevím s tím rady, že začátku to vypadalo jako kdyby mu vrchní půlku tlamičky ukousla samička když na něj útočila nebo-li mu pulka vrchní tlamičky chyběla má tam jen kost, teď už to došlo do takové fáze že na vrchní straně už nic nemá jen kost a spodní tlamicka se mu rozpada, jsem z toho úplně zoufalá nevím co dělat nechci o něj přijít, je stále stejné aktivní, jen na to že už tolik neútočí na samičky a plave v pořádku a nemuze skrz to jist, mám ho z aqvazoo přes mesic, před tím bylo vše v poradku, byl aktivny, predvadel se , vše bylo v poradku. Pomozte prosím, předem děkuji za odpoved.
P.S.: Doufám že z obrazu to trochu uvidíte i když je to rozmazané trochu a ne dobře zaostřené.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Vanakulda
Kolemjdoucí

Poslední návštěva: čtv říj 20, 2016 2:20 pm
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0
Pohlaví: Žena

Příspěvekod karo2702 » ned zář 25, 2016 1:06 pm

Sama jsem dnes ráno narazila na podobný problém. Včera jsem měnila všem rybám vodu a preventivně trochu solila. Taky jsem si dovezla z burzy mražené perloočky, tak jsem to zkoušela bojovničkám dát. Dnes ráno jsem přišla a jeden z chovných samců má špičku tlamy jakoby bez šupin a mezi očima bouli a podebrané šupinky. Myslím, že je to vodnatelnost, ale je mi divné, jak se to mohlo objevit přes noc. Nebo jestli je to způsobeno třeba tím mraženým žrádlem. Kdyby měl někdo nějakou zkušenost nebo věděl, jak to vyléčit, prosím poraďte.
karo2702
Pravidelný návštěvník

Obrázky: 18
Poslední návštěva: pon čer 04, 2018 4:42 pm
Poděkoval: 3
Získal poděkování: 5
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod karo2702 » ned zář 25, 2016 1:59 pm

Tak můj samec i přes to, že byl ráno aktivní a nejevil žádnou bolest a apatii, tak jsem ho teď našla mrtvého. Byl to opravdu rychlý průběh a je mi ho velice líto, byl to můj nejstarší chovný samec (red dragon plakat od wikyny).

Nicméně vám teda radím takový ten základ. Určitě ho dejte do karantény, nejaké nádoby min 2l. Pokud máte možnost, přihřejte mu vodu na 25°C. Mohlo by to být opravdu pokousání, nebo nějaký bakteriální rozpad, takže bych doporučila trošku přisolit vodu. Akvaristické stránky píší 3% roztok, ale mě to přijde moc. Já osobně dávám na mé 4l akvária maličkou špetku soli každý den.
karo2702
Pravidelný návštěvník

Obrázky: 18
Poslední návštěva: pon čer 04, 2018 4:42 pm
Poděkoval: 3
Získal poděkování: 5
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod wikyna » čtv zář 29, 2016 7:39 pm

možná po zranění se mu do tlamky pustila bakterie či plíseň. Bohužel jak ryby přestanou žrát je zle.To že je stále se samicemi ho stresuje, o to více když je v takovém stavu. Doporučuji ho odlovit do jiné nádrže, zkusila přidat eSHu 2000 nebo jiný víceúčelový přípravek. Pokud by to zabralo přidat do vody huminy např.: Torben, mandlovníkový list. Voda v karanténě by samozřejmě měla mít vodu stabilně teplou jak v noci tak přes den (topítko)
wikyna
Moderátor fóra

Obrázky: 36
Poslední návštěva: pon dub 16, 2018 3:23 pm
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 38
Národní vlajka:
Czech Republic

Zpět na Nemoci, škůdci a otravy ryb