Spálené ploutve?

Vaše bojovnice není v kondici? O nemocích, jejich léčbě a lécích.

Spálené ploutve?

Příspěvekod Jagman » ned led 03, 2016 1:23 pm

Dobrý den,
koupil jsem si rybičku Bettu, ale bohužel bojuji s problémem u ploutví. Nevím, zda je to nemoc, nebo něco takového. Beťák měl velké, krásné ploutve (řekl bych i barevnější) ale bohužel mu úplně mizí. Vypadají, jako kdyby byly opálené zapalovačem či něco takového. Teplota v akva kolem 23-25, dva druhy živých rostlin, nádrž 25l.

Četl jsem o nějakém bakteriálním rozpadu ploutví, ale všude jsem se dočetl, že jakmile to rybka chytí, tak do několika dnů umře když se nezačne ihned léčit. Nicméně můj Beťák má tenhle problém již cca skoro dva a už možná i tři týdny a chová se normálně (jí, plave ok, žádné trhané pohyby), tak doufám, že to není tato nemoc a nenechal jsem jí rozběhnout.

Bohužel jsem udělal začátečnickou chybu a druhý den po založení nového akvaria jsem tam rybu šoupnul. Nemůže to být nějaká otrava ? První týden jsem také přidával CO2 "Rataj CO2 Vital" jedno až půl zmáčknutí uzávěru. Ale četl jsem, že to může být velmi nebezpečné pro ryby, tak jsem toho raději nechal kvůli těm ploutvím. Jinak rybku mam už skoro dva měsíce, prvních 14 dní byla v menším akvárku 8L, ale raději jsem jí dopřál větší.

Prosím, mrkněte na fotky poraďte co by to mohlo být:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jagman
Kolemjdoucí

Poslední návštěva: sob led 09, 2016 11:40 pm
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0
Pohlaví: Muž

Příspěvekod midav » ned led 03, 2016 3:39 pm

Ak tam je sama a nikto jej plutvy neokusuje tak potom to je pravdepodobne genetikou. Inak veľmi zaujímavý štyl plutví :wink: . nejaký DTCT
čo chováš taký si
-agresívny a krásny-
โปสเตอร์
midav
Stálý uživatel fóra

Obrázky: 7
Poslední návštěva: čtv čer 14, 2018 2:49 pm
Poděkoval: 1
Získal poděkování: 5
Národní vlajka:
Slovakia

Příspěvekod Jagman » ned led 03, 2016 3:56 pm

Ano, v akváriu je sama. Ale nejde mi do hlavy, proč v Bettariu v akvaristice měla ploutve ok a teď toto.

Díky za odpověď
Jagman
Kolemjdoucí

Poslední návštěva: sob led 09, 2016 11:40 pm
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0

Příspěvekod Pavel.J » pon led 04, 2016 5:09 pm

Já bych se přikláněl ke zmíněnému bakteriálnímu rozpadu ploutví. Na vině může být velká změna parametrů vody, výrazné zakolísání teploty, velmi špatná kvalita vody aj. Hlavní příčina většiny onemocnění je stres a následné oslabení imunity, což může být zapříčiněno právě zmíněnými faktory.
Když se BRP chytne v začátku, dá se zastavit prostou vodoléčbou (častá výměna vody). V tomhle stavu už bych sáhl po nějakém léčivu (např. eSHa).

Smrtelná nemoc to není, pokud nenecháš rybce sežrat ploutve úplně. Po vyléčení začnou dorůstat :wink:
Pavel.J
Chovatel bojovnic junior

Obrázky: 507
Poslední návštěva: sob čer 16, 2018 8:32 pm
Poděkoval: 6
Získal poděkování: 37
Národní vlajka:
Czech Republic

Zpět na Nemoci, škůdci a otravy ryb