Založení nového bettária

Vaše bojovnice není v kondici? O nemocích, jejich léčbě a lécích.

Založení nového bettária

Příspěvekod klara.kv » čtv srp 27, 2015 4:28 pm

Dobrý den, už jsem se dozvěděla, že jsem udělala v chovu Beťáků spoustu chyb a nerada bych je udělala znovu, či jiné.
Chtěla bych si založit nové akvárko, uvažuji o kompletu jako je tento: Hailea FC200-2 akvarijni komplet 4 l. Nebo jiné ale do 10 l - něco menšího do práce na stůl. Máte nějaké rady co do něj můžu dát? Živou rostlinku, beťáka - popř. beťákovi nějakou malou společnost? (šnečka, jiné malé rybky..). A vodu nijak neošetřovat, jen nechat odstát? Díky za tipy.
klara.kv
Kolemjdoucí

Poslední návštěva: stř zář 02, 2015 12:05 pm
Poděkoval: 9
Získal poděkování: 0
Pohlaví: Žena

Příspěvekod Pavel.J » čtv srp 27, 2015 4:57 pm

Určitě se to tu už někde probíralo.

Pokud se Ti vejde na stůl 10l, pořiď 10l. Osobně bych se na podobný komplet z vysoka vykašlal. Za tu cenu seženeš větší akvárium + jednotlivé komponenty a můžeš si sama vybrat jaké. Pokud tam chceš filtraci, volil bych bublifuk nebo nějaký závěsný filtr. Rostlinky živé, ideálně jemnolisté stonkovky jako je řečanka (Najas). Dno být nemusí, lépe se udržuje. Do vody nelít nic, žádnou chemii. Když už něco, tak výluh z mandlovníkových listů či něco na podobném principu. Společnost plžů mu zařídit můžeš, ale další rybky do tak malého objemu nestrkat.

Nevím, jestli jsem něco zapomněl, ale ve stručnosti by to mohlo posloužit.
Pavel.J
Chovatel bojovnic junior

Obrázky: 507
Poslední návštěva: sob čer 16, 2018 8:32 pm
Poděkoval: 6
Získal poděkování: 37
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Muž

Zpět na Nemoci, škůdci a otravy ryb