Prosím o radu

Vaše bojovnice není v kondici? O nemocích, jejich léčbě a lécích.

Prosím o radu

Příspěvekod nela » stř črc 08, 2015 9:48 pm

Prosím o radu. Před týdnem jsme si domů přinesli našeho beťáka. Už před 3 dny se mu na konci zadní ploutvičky objevily černé skvrny na jejich koncích. Dnes se začaly objevovat i na horní a spodní ploutvičce a k tomu ještě se beťákovi objevila bílá kulička mezi předními ploutvemi. Poradíte co by to mohlo být a jak můžu beťákovi pomoct?
Momentálně je zatím jen v 2 litrovém akvárku. Každý den měníme cca 1/4 vody a každé 3 dny 100% vody. Vodu má na 28 stupňů a protože máme v bytě horko, tak se mu ji snažíme chladit při výměně části vody, jinak se mu teplota dostala i na 31 stupňů. Chuť k jídlu má dobrou. Živý je taky dost. A barvu nevypadá že by ztratil. Jen ty černé konce ploutviček a kulička mezi předními.
Prosím o jakoukoli radu jak mu pomoci.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
nela
Kolemjdoucí

Poslední návštěva: pon srp 03, 2015 6:23 pm
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0
Pohlaví: Žena

Příspěvekod Joe.cz » čtv črc 09, 2015 7:37 am

Bílou kuličku vůbec nevidím...
Ty ploutve vypadají, jako když mu dorůstají. Nemoc tam nevidím. Nebyl ten ocas trochu potrhaný? Někdy se u červených ryb pigment na takhle dorostlých ploutvích znovu netvoří.
Joe.cz
Náruživý chovatel bojovnic

Poslední návštěva: pon říj 23, 2017 9:23 pm
Získal poděkování: 10
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod midav » čtv črc 09, 2015 8:24 am

Tu kulicku má aj môj samec. Vieš že samicky majú bradavku a samci ju majú tiež ale veľmi malú a v určitom období sa zväčší. Znamena to že je v zlatom strednom veku.. Má veľmi peknú farbu. A o tých skvrnach tí už povedal joe.. A kúp mu nejake hrnate akvarium, v tom okrúhlom sa zblazni :wink: . A ako dlho ho máš ?
čo chováš taký si
-agresívny a krásny-
โปสเตอร์
midav
Stálý uživatel fóra

Obrázky: 7
Poslední návštěva: čtv čer 14, 2018 2:49 pm
Poděkoval: 1
Získal poděkování: 5
Národní vlajka:
Slovakia
Pohlaví: Muž

Příspěvekod nela » čtv črc 09, 2015 11:20 am

Děkuji oběma za reakci.
Mám jej doma dnes přesně týden. Kupovala jsem ho ve zverimexu. Když jsem ho pak přivezla domů, měl trochu pokroucenou jednu přední ploutvičku, ale to se mu hned spravilo. Ostatní ploutvičky vypadaly dobře. Přikládám fotku z prvního dne.
Ještě mě napadlo, jestli ta kulička mezi předními ploutvičkami nemohlo být, že zrovna kakal..? Dnes už tam nic nemá.
Už mám pro něj domluvené půjčení 16l akvária. Za 2 měsíce se stěhujeme, pak mu koupím alespoň 30l podle možností a přidám nějakou společnost.
nela
Kolemjdoucí

Příspěvekod midav » čtv črc 09, 2015 11:51 am

Pekný vt. A áno mohlo to byť preto že robí potrebu. A akú spoločnosť by si k nemu chcela? Podľa mňa by bojovničiu slečnu privítal. :wink:
čo chováš taký si
-agresívny a krásny-
โปสเตอร์
midav
Stálý uživatel fóra

Národní vlajka:
Slovakia

Příspěvekod Pavel.J » čtv črc 09, 2015 12:24 pm

Vůbec bych si s tímhle nedělal hlavu, na vše už bylo odpovězeno.
Jen jedinou poznámku si dovolím - společnost bych mu do 30l spíš nepořizoval. Mohlo by to nadělat víc škody než užitku.
Pavel.J
Chovatel bojovnic junior

Obrázky: 507
Poslední návštěva: sob čer 16, 2018 8:32 pm
Poděkoval: 6
Získal poděkování: 37
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod wikyna » čtv črc 09, 2015 1:31 pm

V žádném případě nekupovat další bojovnici, bude spokojený sám :) Možná bych tam přidala nějakého Otíka, ale to bych hoooodně popřemýšlela :)
wikyna
Moderátor fóra

Obrázky: 36
Poslední návštěva: pon dub 16, 2018 3:23 pm
Získal poděkování: 38
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod nela » čtv črc 09, 2015 7:56 pm

O tom že bych mu pořídila pár samiček potom do většího akvária jsem přemýšlela, ale na odchov malých bych si asi netroufla, tak nevím, jestli by to byla šťastná volba.
Zatím jsem předběžně pokukovala po Klínových parmičkách, Black Mollech nebo po Tetrách. A nejspíš by to potom chtělo i nějakou tu rybku do spodní části. Byl by vhodný ancitrus?
nela
Kolemjdoucí

Příspěvekod wikyna » čtv črc 09, 2015 8:36 pm

Do 30l v zadnem pripade,pokud by jsi chtela nektere z tech ryb porid alespon 50l a vice!!!! Betty maji rady cistotu a ancik je bordelar. Pri vetsim objemu nadrze bych volila nejake pancernicky.
wikyna
Moderátor fóra

Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod midav » čtv črc 09, 2015 8:40 pm

Tak to dokáže skoro každý rozmnožiť betty ale odchovat je ťažké. Ale keď to dokážu oni tak aj my. :)
A áno s tetričkami to ide aj black molly, najprv ich trošku ponahana a potom bude dobré. A ancitrus dokedy je malý ( 6-7 cm ) tak to je ok ale potom už narobí bordel. Ja odporúčam prisavku thajsku. Ona zerie riasy a na betty ani len nepozrie. Ale pozor do 30 litrového nie veľa rýb. Daj tam veľa rastlín a 8-10 tetier
A molly len 3a jednu prisavku thajsku a pre samicky by som spravil samostatne akvarium ( 20 l. 4-5 samic ) ale jednu môžeš dať aj do tej 30.
čo chováš taký si
-agresívny a krásny-
โปสเตอร์
midav
Stálý uživatel fóra

Národní vlajka:
Slovakia

Příspěvekod Peto Pagi » čtv črc 09, 2015 9:19 pm

Žasnem, čo za bludy tu človek najde.... 8)
Peto Pagi
Stálý uživatel fóra

Obrázky: 0
Poslední návštěva: stř čer 20, 2018 7:32 am
Poděkoval: 2
Získal poděkování: 12
Národní vlajka:
Slovakia

Příspěvekod Pavel.J » čtv črc 09, 2015 9:40 pm

midav píše:Tak to dokáže skoro každý rozmnožiť betty ale odchovat je ťažké. Ale keď to dokážu oni tak aj my. :)
A áno s tetričkami to ide aj black molly, najprv ich trošku ponahana a potom bude dobré. A ancitrus dokedy je malý ( 6-7 cm ) tak to je ok ale potom už narobí bordel. Ja odporúčam prisavku thajsku. Ona zerie riasy a na betty ani len nepozrie. Ale pozor do 30 litrového nie veľa rýb. Daj tam veľa rastlín a 8-10 tetier
A molly len 3a jednu prisavku thajsku a pre samicky by som spravil samostatne akvarium ( 20 l. 4-5 samic ) ale jednu môžeš dať aj do tej 30.

Jsi normální člověče? :shock:
Uvědom si, že tu radíš začátečníkovi a pokud nedej bože dá na Tvé rady, bude následovat jen a pouze zklamání..

Do 30 bych necpal žádné tetry a už vůbec ne mollyny, to jsou ryby do 100l a více. Pro ancíka by to byla noční můra stejně jako pro chovatele a o přísavce thajské ani nemluvě. Pokud chceš společenské akvárium, pořiď větší objem. Pokud chceš 30l s bojovnicí, nech tam samce a udělej mu to tam hezké (rostlinky atd.). Proti řasám max. otíky a jako společnost bych výjimečně sáhl po nějakých hoodně malinkých rybkách (rasborky). Ideální stav by pro beťáka i pro Tebe bylo akvárium pouze pro něj.
Jinak se tu stále řeší řasy..pokud bude v akváriu rovnováha, dostatek rostlin, přiměřené světlo,.. nemusí se řasy vůbec vyskytovat.
Pavel.J
Chovatel bojovnic junior

Obrázky: 507
Poslední návštěva: sob čer 16, 2018 8:32 pm
Poděkoval: 6
Získal poděkování: 37
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod wikyna » čtv črc 09, 2015 9:50 pm

midav píše:Tak to dokáže skoro každý rozmnožiť betty ale odchovat je ťažké. Ale keď to dokážu oni tak aj my. :)

NERAĎ TU PROSÍM BLUDY a něco si o těch rybách přečti :evil: ancistrus nadělá dost bordelu už jako malý, mají nedokonalé trávení. Přísavka thajská potřebuje 60l a více,uvádí se i 100l /1ks.Navíc dokáže i napadnout jiné ryby a to hlavně v malém prostoru. Parmičku klínovou neznám, Black Molly jako každé živorodky prodkují spoustu výkalů a mělo by jich být min 5ks nejlépe na 80l + Jediné s čím s tebou souhlasím je spousta živých rostlin.
Tvé nadšení je pěkné, ale než něco poradíš přečti si o dané rybě/problému/tématu co nejvíce.

nelo do 30l toho moc dát nemůžeš, čím menší AQ tím hůře se udržuje rovnováha. Beťák a max hejno nějakých malých pancéřníčků, když toužíš po jiné rybce ( ovšem je tu riziko že je bude beťák otravovat) Každotýdenní výměna části vody by byla nutností. Jak jsem už psala pořiď větší akvárium :wink:
wikyna
Moderátor fóra

Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod midav » čtv črc 09, 2015 9:53 pm

Ja som sa pred tým venoval akvaristike všeobecne a fungovalo to.
Viem že 30 litrov je malo ale ked tam dá páru neoniek a molly tiež ked je dobrý filter. Ale ked sa zamyslím tak dom to prehnal 4-5 samic do 20 litrového. Naozaj neznášam sa hádať ani nebudem. Ked to je tak dobré ako si to myslíte tak dobré
čo chováš taký si
-agresívny a krásny-
โปสเตอร์
midav
Stálý uživatel fóra

Národní vlajka:
Slovakia

Příspěvekod bidoof » čtv črc 09, 2015 10:19 pm

Boze chlapče co slovo to perla... Zda sa mi ale ty nevies vobec nic o akvaristike... Neonky su hufove ryby a molly bordelare... Nepis bludy a citaj poriadne knizky alebo na nete...
bidoof
Stálý uživatel fóra

Obrázky: 12
Poslední návštěva: úte kvě 01, 2018 5:32 pm
Národní vlajka:
Slovakia

Příspěvekod ENZO » čtv črc 09, 2015 11:30 pm

midav píše:Ja som sa pred tým venoval akvaristike všeobecne a fungovalo to.
Viem že 30 litrov je malo ale ked tam dá páru neoniek a molly tiež ked je dobrý filter. Ale ked sa zamyslím tak dom to prehnal 4-5 samic do 20 litrového. Naozaj neznášam sa hádať ani nebudem. Ked to je tak dobré ako si to myslíte tak dobré

Jo, tyhle rady jsou nejlepší a když se podíváš na začátečnická akvária třeba na rybicky.net nebo akvarko.cz, bývá to právě často podobný nesmyslný mix ryb, které se k sobě vůbec nehodí. Ancistrus, přísavka, molly, neonky, betty, tetry... chybí mi tam už jen skalára, parmička a závojnatka a je to komplet :D Co se neonek "do páru", jak píšeš, týče, tak se tím potvrzuje, jak vůbec nevíš, o čem mluvíš. A to tak, že ani v základu věci. Hejnové rybičky se nedávají do běžného akvária po párech. Kromě toho pro neonky je dle Dr. Bydžovského doporučený minimální objem 80-120 l (kniha Neonky). Fakt si raději přečti nějakou literaturu o obecný akvaristice, Frank myslím vycházel i slovensky ( Akváriové ryby)...
Zkušenosti jsou sdělitelné, ale nepřenosné!

! SPLENDENSPOWER !
ENZO
Správce fóra

Obrázky: 11
Poslední návštěva: čtv kvě 31, 2018 10:11 pm
Získal poděkování: 29
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod GabrielaH » pát črc 10, 2015 12:02 am

midav píše: Ale pozor do 30 litrového nie veľa rýb. Daj tam veľa rastlín a 8-10 tetier

On je blázen. :shock: :roll:
GabrielaH
Pravidelný návštěvník

Poslední návštěva: čtv led 12, 2017 3:19 pm
Poděkoval: 7
Získal poděkování: 4

Příspěvekod midav » pát črc 10, 2015 8:01 am

Páru som myslel tým že 8-10 a skalara tam dať nemôžeš a zavojnatkku tiež nie ( min. veľkosť akvarium je 80 l.
Ale vezmite si 30 l akvarium dajte doň ho všetko čo som napísal a bude to ok. A ja tým rybičky.jet neverím oni trochu preháňajú. Že vraj pre bettu 10 litrov veď kľudne môže byť aj menej a mňa tam tak vyzehnali že ju mám v 5 litrovom. A ináč prepáč nela nemal som ani poňatia že je to zlá kombinácia. A literatúru čítam teraz som dočítali toto
čo chováš taký si
-agresívny a krásny-
โปสเตอร์
midav
Stálý uživatel fóra

Národní vlajka:
Slovakia

Příspěvekod midav » pát črc 10, 2015 8:14 am

Toto :
čo chováš taký si
-agresívny a krásny-
โปสเตอร์
midav
Stálý uživatel fóra

Národní vlajka:
Slovakia

Příspěvekod Peto Pagi » pát črc 10, 2015 4:30 pm

Asi si vynechával riedky.... Inak betak, môže byt aj v menšom, ale keď to má skúsený chovatel, keďže vie akú ma vodu, aké pripravky použiva, aká je správna teplota a hlavne ako často čistiť. Keď zoberieš začiatočnika, ktorý dá beťaka do 1 až 5 litrovej nádrže a urobí jednu chybu, chytí chorobu. Čo nasleduje to každý vie. Začiatočnik väčšinu nestihne ani zareagovať a je po rybe.

Jednoducho radšej nech beťaka má v triciatke samého, nebude sa zbytočne akvárium špiniť, bude vyváženešie a hlavne zdravšie....
Peto Pagi
Stálý uživatel fóra

Obrázky: 0
Poslední návštěva: stř čer 20, 2018 7:32 am
Získal poděkování: 12
Národní vlajka:
Slovakia

Příspěvekod Junjun » úte srp 04, 2015 9:51 pm

Jsem naprostý začátečník a dopustila jsem se ukázkových začátečnických chyb při pořízení Betty - ale všechny je napravuji. Beťáka Eliáše mám týden. Žasnu co dokážou sdělit budoucím chovatelům v akvaristikách (stejně jako mě) - že malé bettárko s 2 litříky stačí, jednou týdně komplet vyměnit vodu, umělá kytka a tradá. Fakt je to prezentováno jako strašná pohoda. Ten týden trávím večery sháněním info na netu - Beťák už je ve větším, zasadila jsem rostlinu, mám objednané topítko a filtr. Vodu měním co dva dny vždy třetinu. Chtěla jsem mu taky pořídit nějakého parťáka, aby tam nebyl tak sám, ale vzhledem k mému i tak dost malému akvárku jsem nenašla rybu, který by to vyhovovalo anebo vyhovovala Eliášovi, nebo mu tam nedělala svinec:-)
Proč píšu sem i za ten týden samostudia shledávám, že Midavovy rady jsou vedle jak ta jedle. Jako začátečníka mě štve, že forum, které já vnímám jako odborné je zaděláváno nesmysly, který poznám už i já. A co se týče té vyobrazené literatury - to je taková rychlokvašková knížka. Mám podobnou na suchozemské želvy - tam mi tvrdili, jakej je príma nápad mazat želvě krunýř indulonou, že se jí pak leskne. To sice jo, ale to je jediný, jinak jí to dost škodí. A spoustu dalších nepřesností..
Junjun
Kolemjdoucí

Obrázky: 6
Poslední návštěva: úte dub 17, 2018 9:38 pm
Získal poděkování: 1

Zpět na Nemoci, škůdci a otravy ryb