Vodnatelnost

Vaše bojovnice není v kondici? O nemocích, jejich léčbě a lécích.

Vodnatelnost

Příspěvekod Ceressiass » úte říj 14, 2014 9:58 pm

Ano, mám o ní načteno z jiných fór, stránek a různých míst. Můj dotaz tedy nebude na téma "co dělat s nafouklým bříškem" - nechápu jinou věc.
Mám dvě desetilitrová akvária, v každém bettu.
Obě vytápím na 27 stupňů, v každém mám filtr, který vypínám jen na chvíli, když filtr čistím.
Vodu vyměňuji pravidelně, za odstátou, ve které jsou vymáčené mandlové listy a občas preventivně přisolím.
Předchozí betty jsem měla tři roky a kromě jednoho brp se mi nevyskytl žádný větší problém. Zemřely obě pravděpodobně na stáří, prostě začaly být unavené a časem pošly. Koupila jsem si tedy nové.

Jedna je od začátku v pohodě, nevypadá, že by jí něco chybělo.
Druhá byla v pohodě první dva týdny a pak začala chořet. Prve brp, to jsem vyléčila, pak podezření na vodnatelnost. Protože to bylo "zkus a nebo zabij," zkusila jsem léčbu penicilinem. Známá mi přinesla z lékárny tabletky, strouhala jsem je do akvárka dvakrát denně a vše se zlepšilo. Břicho splasklo, ryba chytila barvu, žrala normálně - ale pořád byla apatičtější, například co se týče zrcátka.
To, že se jí po brp ploutev nikdy nedala do pořádku tak, aby vypadala vyloženě hezky, to jsem byla ochotna prominout.

Problém je, že i přes úzkostlivou hygienu v akváriu se mi po měsíci vodnatelnost vrátila. Tentokrát to šlo během dvou, tří dnů.
Ryba plavala u hladiny, jediné, na co vlastně reagovala, bylo jídlo. Dneska už má na břiše i zježené šupiny.
Chtěla bych se zeptat proč. Co zrovna s touhletou jednou konkrétní bojovnicí dělám špatně, že je pořád nemocná?
Ceressiass
Kolemjdoucí

Obrázky: 3
Poslední návštěva: čtv říj 16, 2014 8:48 pm
Poděkoval: 4
Získal poděkování: 3

Zpět na Nemoci, škůdci a otravy ryb