Ochorenie mojej BETTY! POMOC!!!

Vaše bojovnice není v kondici? O nemocích, jejich léčbě a lécích.

Ochorenie mojej BETTY! POMOC!!!

Příspěvekod Vodnicka » stř říj 10, 2012 7:07 pm

Ahojte!

Mám poriadnu starosť o moju bettu. Mám ju asi 3 týždne a všetko bolo v podstate v pohode až do teraz. Postupne začala strácať na aktívnosti a akosi si ľahať na dno. Potom som si všimla, že jej ako keby začalo ubúdať zo zadnej plutvy. Dosť ma vystrašilo keď som raz na hladine vody našla zvláštnu priehľadnú vrstvu, tak trochu to pripomínalo kožku na krupici a vrcholom bolo keď som spozorovala, že na brušku úplne stratila farbu a ako keby sa jej nafúklo. Taktiež dnes začala odmietať stravu.
Jej voda je úplne mútna aj keď som ju menila len pred troma - štyrmi dňami. Keď sa nakloním nad vodu, cítim zemitý zápach.
Predtým som v akváriu mala umelé rastlinky ale aj tie som dala radšej preč. Okrem toho mám na dne malé kamienky ktoré boli dodané vrámci akvária.
Kŕmim ju raz denne špeciálnou stravou pre betty, občas jej jedálniček obmieňam sušenými červíkmi, ktoré mi odporučili v obchode. Tak isto jej kvapkám vitamíny.
Pred dvoma rokmi som mala v tom istom akváriu betu, ktorá zomrela po pol roku (ani neviem na čo lebo až do konca bola v pohode) a asi v polovici leta som si tento rok kúpila ďalšiu a ani tá to neprežila, lenže neviem čo sa z ňou stalo, keď s.om ju videla na posledy vyzerala byť úplne v poriadku a zomrela keď bola v náhradnej starostlivosti jedného kamaráta. Ten tvrdil, že na nej tiež nevidel žiadne príznaky

Naozaj neviem čo jej je a čo by som mala urobiť.
PROSIM, keď vám niečo napadne tak mi napíšte!!!!!

Ďakujem!!!
Vodnicka
Kolemjdoucí

Poslední návštěva: sob říj 13, 2012 6:23 pm
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0
Pohlaví: Žena

Příspěvekod whatisis » stř říj 10, 2012 8:56 pm

ake je velke akvarium? ako casto menis a aku cast vody? su v nom rastliny? je v nom substrat, dno? pozerie vsetku potravu? ..................
ta strata plutvy je BRP (bakterialny rozpad plutiev) 99,9% sposobeny zlov starostlivostou o kvalitu vody. nafuknute brucho je zlym znamenim. moze to byt viac ochoreni. vsetky maju ale spolocneho menovatela (povod) nedodrzanie cistoty vody. ked ryba uz ma vyditelne prejavy ochorenia, vacsinou sa uz toho moc narobit neda, ale moznost rozhodne je. denna vymena casti vody v akvariu a to dlhodobo, az do uplneho pripadneho vyliecenia ryby. nedavat ziadne lieciva!!! (ak ide o vnutorne parazity, tak uz nepomoze nic) maximalne pridat trochu soli a teplotu nastavit na 28-29°C. pri vymene vody, nalievat priblizne rovnako teplu vodu.odsavat zbytky nezkonzumovanej potravy. proste robit vsetko pre to, aby ryba mohla co najskor zregenerovat imunytzny system, bez co najmensej zataze nan, aby sa mohla vysporiadat uz s danym ochorenim v co najkratsom case. cistota vody je jednym z najdolezitejsich faktorov. ak mas moznost, dat rybu do vyluhu z mandlovniku morskeho.
whatisis
Stálý uživatel fóra

Obrázky: 11
Poslední návštěva: ned lis 13, 2016 9:58 am
Poděkoval: 1
Získal poděkování: 2
Národní vlajka:
Slovakia
Pohlaví: Muž

Příspěvekod bojovnik007 » čtv říj 11, 2012 3:11 pm

mas v tom akvariu ohrev vody? ziadna betta dlho nepozije ak ma dlhodobo studenu vodu. co sa tyka tej chorej betty tak na rozpad plutiev sa mi najviac osvedcila sol - davam zarovnanu cajovu lyzicku na liter odstatej a chemicky neupravenej vody. Teplotu vody tak 28 stupnov + vzduchovanie a nekrmit. Ak uz nie je neskoro tak za 4 - 5 dni by mala byt v pohode. u mna to zabera asi tak v 80% pripadov, vsak vyskusaj.
bojovnik007
Pravidelný návštěvník

Obrázky: 15
Poslední návštěva: úte dub 22, 2014 12:09 pm
Získal poděkování: 5
Národní vlajka:
Slovakia

Příspěvekod Vodnicka » čtv říj 11, 2012 6:00 pm

Dakujem moc za rychlu odpoved ale rybka dnesne rano uz neprezila. Co sa tyka hygieny vody, ta bola v pohode az do kym sa nevyskytlo ochorenie, potom sa voda zacala kalit. Ked som sa v obchode pytala na menenie vody odporucili mi tak raz za tyzden, tak som to aj robila, aby rybka nebola vraj prilis vystresovana. Pri kupe som sa tam bola informovat aj ohladne teploty vody. Odpovedali mi, ze vraj to nie je potrebne a staci len normalna izbova teplota. Lenze ta je u mna okolo 23 stupnov.
Akvarium ma len 3 L, ohrievac vody by sa mi tam nezmestil...

Uz som presvedcena o tom ze pricinou bolo bakterialne ochorenie. Rano mala na papulke a neskor na celom tele take biele chumace.
Na nete som sa tiez dozvedela, ze plesnove ochorenia sa mozu sirit aj vzduchom... neviem si je to pravda ale davalo by to zmysel lebo byt mame dost vlhky a s plesnami mame problemy tiez...
Vodnicka
Kolemjdoucí

Poslední návštěva: sob říj 13, 2012 6:23 pm
Získal poděkování: 0

Příspěvekod bojovnik007 » čtv říj 11, 2012 6:47 pm

myslim, ze 3 litre su malo, jedno krmenie + nejaky exkrement a kvalita vody je v tahu do 24hodin, tiez som mal kedysi nejake ryby v 3l akva a nedarilo sa im dobre. vyskusane mam 6,5l akvarka s periodou vymeny vody 5dni - vtedy mam ryby zdrave. teplotu vody treba tiez urcite riesit, pri malom akvarku odporucam osvetlenie, ktore by trochu hrialo aj vodu. skus si zmerat teplotu vody, nie teplotu vzduchu v miestnosti, ak by voda mala aspon tych izbovych 23, tak to by nebola az taka tragedia. a dolezite je tiez krycie sklo, hlavne ak miestnost vetravas - nadych zo studeneho vzduchu moze sposobit prechladnutie. tiez chrani hladinu vody pred prachom a plesnou, ktora sa moze zacat tvorit na hladine. ten, kto ti odporucil to 3l akva a menit vodu 1x tyzdenne urcite bettu nikdy nemal :-D
bojovnik007
Pravidelný návštěvník

Obrázky: 15
Poslední návštěva: úte dub 22, 2014 12:09 pm
Národní vlajka:
Slovakia

Příspěvekod midav » čtv bře 12, 2015 8:34 pm

pomooooooc mam to iste ale mam 12 l akva v nom samca betta a par /2/ black molly prisavnika asi 4 cm a vodneho slimaka ma nafuknute brucho už asi 1 týžden a rybku mam 3-4 týždne všwtko bolo ok jedla bola aktivna čo mam robit pridal som sol a trochu začal jest ale len trochu použivam 2 druhy krmenia
čo chováš taký si
-agresívny a krásny-
โปสเตอร์
midav
Stálý uživatel fóra

Obrázky: 7
Poslední návštěva: čtv čer 14, 2018 2:49 pm
Národní vlajka:
Slovakia

Příspěvekod wikyna » čtv bře 12, 2015 8:53 pm

foto by bodlo ALE do 12l dát jen bojovnici.Problém beťáka bude kvalita vody, dle mé křišťálové koule :D Z toho co jsi napsal hádám, ale.... Ancistrus vyroste a nadělá spoustu bordelu, Blac Molly také :roll: O zařízení, osázení rostlinami, délce založení AQ, druhu krmiva atd nic nepíšeš.
wikyna
Moderátor fóra

Obrázky: 36
Poslední návštěva: pon dub 16, 2018 3:23 pm
Získal poděkování: 38
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod midav » čtv bře 12, 2015 9:33 pm

Mámm tam kamienky 4 marima 2 a oranzovy strk to sa nedá
čo chováš taký si
-agresívny a krásny-
โปสเตอร์
midav
Stálý uživatel fóra

Národní vlajka:
Slovakia

Příspěvekod ENZO » pát bře 13, 2015 10:19 am

Souhlas s wikynou - kupodivu řešením bude jiné akvárku a rozhodit toto velmi, VELMI nevhodné osazení. Měnit vodu a to tak, že pravidelně.
Zkušenosti jsou sdělitelné, ale nepřenosné!

! SPLENDENSPOWER !
ENZO
Správce fóra

Obrázky: 11
Poslední návštěva: čtv kvě 31, 2018 10:11 pm
Poděkoval: 2
Získal poděkování: 29
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod midav » sob bře 14, 2015 9:37 am

betta je v karantene vyzera to s nou zracha lepsie je pri radiatore tak že teplota vody je asi 26 stupnou trochu jedla vodu ma solenu ale neviem aku sol teraz ma kuchynsku ale mam aj morsku tak aku mam dat teraz v tej karantene ma 1 a pol litra stači to ta nadoba je velka ma tam jedno marimo a strk nema
čo chováš taký si
-agresívny a krásny-
โปสเตอร์
midav
Stálý uživatel fóra

Národní vlajka:
Slovakia