vodny kamen+ s nim spojene problemy

Vaše bojovnice není v kondici? O nemocích, jejich léčbě a lécích.

vodny kamen+ s nim spojene problemy

Příspěvekod _RA_ » pon bře 19, 2012 5:49 pm

Zdravím, beťáci sa majú fajn až na menšie problémy. V jednom už dosť dhú dobu zabehnutom akváriu sa začal vyskytovať problém s vodným kameňom kde bola hladina vody, viem je to len neestetické, ale časom som uvidel vodný kameň aj na ohrievačoch a na vrchu hrdla bublifuku. Najväčší problém je asi to, že jednému samčekovi sa začnú rozpadať plutvičky približne po 2 dňoch od kompletnej výmeny vody. Vtedy vymením 1/3 vody a pridám malé množstvo Sera Toxivec a je na 2-3 dni vystarané, ale potom sa to znova opakuje, druhé akvárium ma všetko také isté a tam s tým problém nieje. Voda nieje tvrdá, lebo keď mením vodu tak naplnim fľaše aby som mal na ďalšiu výmenu vody. Filter oplachujem len v mierne vlažnej vode už vyše 8 mesiacov a ten daný filter ma strašne mastný molitán. Maximálne čo robím pri výmene vody je Sera aquatan kúpeľ počas výmeny vody, a na opláchnuté filtre dávam 2 kvapky Sera bio nitrivec, snažím sa aby bolo použitie chémie čo najmenšie. Nedávno som sa krotil s vyhadzovaním penazí a tak vzyšlo a zakúpil som aj water testy za 25e tetra test 6v1 a všetky výsledky sú v norme a aj tak sa beťáčkovi akoby rozpadala plutva, po použití toxivca sa mu začne plutva ihneď na druhý deň regenerovať kde vidim priesvitnú plutvicku ako chytá jeho farbu a dorastá, ale po 3 dňoch sme tam kde sme boli. Týmto by som vás rád poprosil o nejakú radu ako to dostať s5 pod kontrolu, a ako na vodný kameň.

Akva 21l - filter bublifuk
- ohrievac AquaEl 50W 27stupňov konštantných
- Cladophora
- výmena vody každé 3 dni a kompletná raz za týžďen +-1 deň
_RA_
Kolemjdoucí

Poslední návštěva: ned kvě 19, 2013 12:46 pm
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 0

Příspěvekod Ivuli » pát bře 14, 2014 4:37 pm

Tak v první řadě je chyba měnit celý obsah vody v akváriu - mění se vždy jen 1/3 maximálně. V opačném případě se nemůže vytvořit optimální biotop... Molitan z filtru proplachovat pouze vodou z akvária - jinak se ničí prospěšné nitrifikační bakterie. A pokud je rybka nemocná tak jí dát ihned do karantény a léčit v ní. A co s vodním kamenem? Na to jsem si pořídila do akvária šneka.
Ivuli
Kolemjdoucí

Poslední návštěva: čtv srp 07, 2014 2:03 pm
Poděkoval: 1
Získal poděkování: 1
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Žena

Zpět na Nemoci, škůdci a otravy ryb