biele bodky?

Vaše bojovnice není v kondici? O nemocích, jejich léčbě a lécích.

biele bodky?

Příspěvekod Vladoch » stř led 20, 2010 6:49 pm

ahojte,dnes som si na mojich bojovniciach všimol takéto biele bodočky,majú ich hlavne na hlave a okolo nej,pošlem foto,snáď pomôže na identifikáciu,je to to čo si myslím(krupica)
Obrázek
Obrázek
Vladoch
Pravidelný návštěvník

Poslední návštěva: čtv zář 27, 2012 9:29 am
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 1

Příspěvekod Vladoch » stř led 20, 2010 7:03 pm

pozeral som ešte raz pozorne všetky ryby v akvarku a zistil som,že to majú všetky ryby,nie len bojovnice :(((
Vladoch
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod whatisis » stř led 20, 2010 7:08 pm

krupicka... v obchodoch maju bezne liecivo. mne sa osvecilo Bioicht od dajana pet.
whatisis
Stálý uživatel fóra

Obrázky: 11
Poslední návštěva: ned lis 13, 2016 9:58 am
Poděkoval: 1
Získal poděkování: 2
Národní vlajka:
Slovakia
Pohlaví: Muž

Příspěvekod Vladoch » stř led 20, 2010 7:17 pm

aj pre iné druhy rýb je vhodné?...keď sa mi to podarí vyliečiť,mám sa obávať toho,že to zasa prepukne či ak to nedonesiem inými rybami mám pokoj
Vladoch
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod whatisis » stř led 20, 2010 7:59 pm

krupicka nie je az tak hrozna choroba (samozrejme treba liecit)... vlastne sa jedna o parazita... je vela druhov lieciv a vacsinou su uspesne... krupicka sa lieci celkom jednoducho. zabrat by malo liecivo na vsetky druhy ryb... citaj navod na pouzitie (teplota vody, davkovanie)...
whatisis
Stálý uživatel fóra

Národní vlajka:
Slovakia

Příspěvekod Vladoch » stř led 20, 2010 8:07 pm

a čo malachytová zeleň,kamarát,ktorý sa venuje rybám(ale nie akvaríjným) mi napísal,že tá je na to najlepšia
Vladoch
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod aquaman » stř led 20, 2010 8:10 pm

Netreba ani liečivo, vymeň okamžite 50% vody v nádrži, zvýš teplotu v nádrži na 29°C a pridaj soľ. Zhruba polievkovú lyžičku na 40litrov. A meň takto vodu dva krát do týždňa. Mne sa po naordinovaní tejto liečby byby v krupice vždy dostali.
aquaman
Pravidelný návštěvník

Poslední návštěva: stř úno 01, 2012 5:35 pm
Získal poděkování: 0

Příspěvekod whatisis » stř led 20, 2010 8:34 pm

kludne aj malachytova zelen, aj sol.. mne po dvoch dnoch po pouziti daneho lieciva po krupicke nebolo ani stopy... dokonca aj bez zvysenia teploty (ale je vhodne zvysit)
whatisis
Stálý uživatel fóra

Národní vlajka:
Slovakia

Příspěvekod aquaman » stř led 20, 2010 8:35 pm

Ja som mal naposledy krupičku pred dvoma rokmi, ale toto čo som pýsal, je zaručený odskúšaný návod :wink:
aquaman
Pravidelný návštěvník

Poslední návštěva: stř úno 01, 2012 5:35 pm

Příspěvekod Skalpi » stř led 20, 2010 9:44 pm

Skoro všechny ryby co jsem si koupil v akvaristice mely krupičku,hned jak jsem je donesl domu...zkoušel jsem sůl a zvednout teplotu...Jsem zásadně proti chemii.Podle mojeho pozorování to chytne každá vystresovaná nebo oslabená ryba.Hned jak se hodí zase do klidu tak se ta krupice ztratí sama.A ty co jsou už oslabený moc,těm ty zásahy akorát pomůžou do hrobu...Tak-že když si kupuju rybu,koukam na to,jestli je vitální a jestli neplave ve vlastních výkalech:-D A když už ji mám doma a chytne to,dělám jako by nic a samo to zase přejde a nemučim ji ještě navíc:-D A místo vyhazování peněz za "léčiva" doporučuju čisté a "fukční" akvarium.
Skalpi
Pravidelný návštěvník

Poslední návštěva: ned lis 27, 2011 7:19 pm

Příspěvekod Vladoch » stř led 20, 2010 10:01 pm

takže mi odporúčaš len tú soľ a zvýšiť teplotu...vravíš že to ustúpi samé?To som už urobil,tak uvidíme,či bude zajtra zlepšenie
Vladoch
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod Skalpi » stř led 20, 2010 10:26 pm

Lepší je nedělat nic,a zlepšit životní podmínky.Tzn. vhodná strava,teplota,filtrace,čistota...Podle mě to akva máš moc "sterilní" neni tam biologická rovnováha....
Skalpi
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod Vladoch » pát led 22, 2010 5:34 pm

posielam ešte jednu fotku,je to síce mečúň a nie netta,ale to je snáď jedno,lebo vyzerajú tie príznaky na všetkých rovnako,ste si istý,že to je krupica?Lebo už mi vykapala polovica rýb v akva(medzi nimi aj CT samec :( ),ako liečbu som nasadil najskôr teplotu na 30 stupňov zo soľou,to nepomohlo vôbec,tak som po dni nasadil malachytovú zeleň a nezabrala ani tá,práve naopak,bolo to akoby som tie bodky na rybách pohnojil,lebo sa ich počet na rybách znásobil,už neviem čo robiť :( ...vymeniť ešte raz vodu a čo potom,čakať,čakať a čakať čo sa stane?

Obrázek
Vladoch
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod whatisis » pát led 22, 2010 5:47 pm

ak su tie biele bodky rozlicnej velkosti a vycnievaju z tela rybiek, tak je to krupicka. bodky mozu byt rozne velke. pozeram, ze to mas dost v akutnom stadiu. treba to poriadne a hlavne rychlo preliecit. takto rozsiahle to u mna nikdy nebolo. ja by som pouzil "chemiu"... uz aj tak nic stratit nemozes...
whatisis
Stálý uživatel fóra

Národní vlajka:
Slovakia

Příspěvekod Vladoch » pát led 22, 2010 5:50 pm

veď som použil tú malachytovú zeleň a je to ešte horšie :(
Vladoch
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod whatisis » pát led 22, 2010 6:05 pm

ryby mas v nadrzi s dnom? predpokladam ze ano. odlov vsetky do inej, prazdej nadrze s rovnako teplou, ale cistou vodou. potom zvys teplotu na tych 28°C... pridaj liecivo urcene na liecenie hlavne krupicky (ja som pouzival Bioicht od Dajana Pet Profesional) mas to vo velmi zlom stave! neviem ako casto a ako dokladne cistis dno a ako menis vodu. ide o to, ze pokial v akvariu vymenis vela vody pri zaderitovanom dne, narusis este viac rovnovahu....
whatisis
Stálý uživatel fóra

Národní vlajka:
Slovakia

Příspěvekod Vladoch » pát led 22, 2010 6:21 pm

dno mám a je čisté lebo akvárium je cca 2 týždne založené... vodu som nebol nútený čistiť
Vladoch
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod whatisis » pát led 22, 2010 6:30 pm

Ahoj,ja som Peťkova polovička Lenka. Chcem ti len trošku poradiť. Kedysi som chovala vo velkom gubky, mečúne, molynézie aj prísavníky a dosť často sa stalo,že chytili krupicu. Jeden chovateľ mi tiež poradil zvýšenie teploty a soľ, k tomu som ja ešte dávala multimedikal a preventin, ale môžem povedať, že úspešnosť aj s tými liečivami bola len na 50%, tie ryby, ktoré boli viac zasiahnuté to neprežili. Preto ti odporúčam, čo ti poradil Petino, myslím, to liečivo,ale nezabudni potom sťahovať predpísanú časť vody a daj si ich do nejakej karanténnej nádrže. Inak robia aj tak, že keď majú veľmi chorú rybku, tak ju namočia tak na chvíľku do silnejšieho roztoku vody s preventinom a vyberú, potom pokračujú v normálnej liečbe liečivami.
whatisis
Stálý uživatel fóra

Národní vlajka:
Slovakia

Příspěvekod Vladoch » pát led 22, 2010 6:42 pm

preventin som použil ešte pred tím ako som ryby do akvária vypustil,predtým som mal založené akvárium tiež dosť dlhú dobu a osadenstvo podobné ako píšeš tyx,ale s takouto pliagou som ešte dočinenia nemal,pred chvíľou som zasa vymenil 50% vody v akvarku,ryby čo sú zatiaľ živé sú dosť aktívne akoby im nič nebolo...v tej istej nádrži som mal aj samca bety a dve samice,ale tie už mám v zaváračkách(teda už iba samice),zatiaľ sa držia..keď som ich tam ráno dával do každého pohára som dal aj malchytovú zeleňmale vôbec to nezaberá,ryby sú stále posiate krupicou,zajtra skočím do akvaristiky a dúfam,že budú mať nejaké liečivo,o tie mečúne a ostatné ryby mi už tak veľmi ani nejde,ale bol by som veľmi rád ak by sa s toho dostali bety...akoby nestačilo tak sa mi ešte aj dnes na figu jeden pár vytrel :(
Vladoch
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod Skalpi » sob led 23, 2010 12:21 am

Znovu říkam,že problém je v tom,že nemá v akva biologickou rovnováhu,a to co mu radíte jsou JPP,nic z toho mu nepomůže,akorát pujdou ryby do kytek....OMG kup si jemnější kamení,3-4mm,zasad tam kytky,dej tam bublifuk filtr,šneky a za 3 tydny až měsíc teprve ryby...a jestli chceš mít akva jen s vodou,tak to chce trošku jinej skill.
Skalpi
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod whatisis » sob led 23, 2010 1:30 pm

to Skalpi:
s biologickou rovnovahou, ako pises ty, suhlasim. pisali sme si vcera s Vladoch o tom cez SZ. tak isto aj o zabehnuti akvaria. on ale nepotrebuje momentalne zistovat priciny, ale odstranit nasledky. hadam sa z toho poucil. je jasne ze dva tyzdne zalozene akvarium, nie je zabehnute. rad by som ale vedel co podla teba znamena JPP a v com su veci o ktorich sme pisali JPP? slanny roztok pomaha urcite, ale asi uz nie pri takomto rozsahu. a ako urcite vies, jedna choroba u ryb je sprevadzana dalsimi x chorobami. ak o rybu stojis tak urobis co sa len da aby si ju zachranil. co by si u teda poradil ty? aky by mal zvolit postup pri liecbe? nechat ich tak pri takomto stave je podla mna smrt urcita!
to All:
dnes su v ponuke lieciva na celkom slusnej urovni. nechapem preco sa im tak silou mocou branit? ved aj vy ste ockovany, ked ste chory idete k lekarovi a on vam predpise lieky. umyvate sa mydlom (aspom predpokladam)... nikto nehovori o tom davat rybu do kyseliny sirovej... vsetko treba robit samozrejme s mierou a nic neprehanat, podla potreby a dodrzat liecebny postup! takze asi tolko k tomu....
whatisis
Stálý uživatel fóra

Národní vlajka:
Slovakia

Příspěvekod durmánek » sob led 23, 2010 3:23 pm

Ty kráso tak to je hnusný. chudáči ja mam jednoho na antibiotikách říkej me tomu pokus o ještě zákeřnější vodnatelnost:-). Kdyby sme si nechali udělat GMO ryby ktery by byli tetraciklin rezistentní nebo čim se to stříkaj ty Huseníčky, pak by stačilo to při potízích přihnojit toudle dobrotou a byla by pohoda jenom se bojim že je to trochu drahý antibiotikum :lol:
durmánek
Pravidelný návštěvník

Poslední návštěva: čtv črc 08, 2010 9:43 am

Příspěvekod Skalpi » sob led 23, 2010 8:01 pm

JPP=Jedna paní povídala:-D Ta slaná voda udělá to,že se ryba víc oslizne a je tak víc odolná tý krupici....Ale když ta ryba je taková chudinka,že sotva leze a proto se na ní ta krupice chytla a namnožila se na ní,tak už ti žádná sůl nepomůže...Tim že obarvíš vodu na zeleno,na modro,nebo jí osolíš akorát zabiješ bakterie a ty ryby ještě navíc otrávíš...
Skalpi
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod Niks » čtv dub 02, 2015 10:01 pm

skús costapur, ja som si to kúpila, ked som mala krupičku a pomohlo to :)

plus tiež by som sa chcela spýtať, moje betty majú podobné bodky na hlave ale na tele pri chrbtovej plutve majú asi 2mm velké šnúročky, zrejme parazity, máte s tým niekto skúsenosť? majú to len betty.. ohladom akvária, je zabehnuté 2 roky, sú tam betty, mečúne a dva prísavníky, objem je 54l, filtrácia, ohrievač na 27°C, vegetácia je v akváriu, je pravidelne čistené, ale s týmto som sa ešte nestretla.. budem vdačná za každú radu.. už neviem čo by to mohlo byť.. :(
Niks
Kolemjdoucí

Poslední návštěva: čtv dub 02, 2015 10:27 pm
Pohlaví: Žena

Zpět na Nemoci, škůdci a otravy ryb