Napad na zjednodusene "prutokove akvarium"

Vše o zařízení nádrže, péče o ni, technice, chemismu vody, rostlinách vhodných k bojovnicím, betáriích a další podobná témata.

Napad na zjednodusene "prutokove akvarium"

Příspěvekod Nipty » úte srp 15, 2017 10:06 pm

Dobry den. Rada bych znala nazor na muj nápad, a doufam ze me nikdo nebude odsuzovat. Co se tyce lepeni a rezani skel to by mi bohuzel neslo, a tzv. flaskovi chov je na ... no proste bych se na to nemohla divat. Zjistila jsem ze spousta lidi pouziva do akvaria i perlinku. Tak jsem přemyšlela jak to nejjednoduseji vyuzit. Prvne me napadali same slozitosti, ale pak jsem si vzpomnela na f.chov a ejhle. Z perlinky udelat kuzel a dat do akvaria podle poctu samcu. A jesti nechcete kuzel tak hranol by se dal vytvorit vhodnym dratem(kterym konkretne jsem si jeste nezjistila) ktery by se poohybal do tvaru ctverce a perlinka se k nemu prisila z obou ci jedne strany jak by bylo potreba. Napadlo me ze kdyz budou samci v kuzelu samice by mohly plavat mimo kuzely. Jeste to nemam vyzkousene ale pujdu s chuti do toho. Zabivam se tim sice uz ted, ale na realizaci mam zatim cas. Dekuji za vase nazory a schovivavost.
Nipty
Kolemjdoucí

Obrázky: 34
Poslední návštěva: pon lis 20, 2017 1:53 pm
Poděkoval: 5
Získal poděkování: 0
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Žena

Příspěvekod wikyna » stř srp 16, 2017 9:25 pm

Jde to,ale perlinka časem divně zasmrádne. Také bych v tomto případě doporučila aby jednotlivé "kóje" byly kousek od sebe. Pokud by byl samec menší/hubenější budou se škubat oky perlinky. Kužel bude asi držet jen na suchu. Po nějaké době ve vodě perlinka změkne.

Další věcí je,jak velké chceš ty kužely... Stejně dobře poslouží např. ustřižená PET lahev, ať už z obou stran nebo jen z jedné. Ač se PET nezamlouvá, je to nejschudnejsi řešení. A hygyena taky není na škodu. PETky se pohodlně čistí či mění....
wikyna
Moderátor fóra

Obrázky: 36
Poslední návštěva: ned lis 19, 2017 2:59 pm
Poděkoval: 0
Získal poděkování: 34
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod Nipty » čtv srp 17, 2017 11:28 am

Děkuji za nazor. Mate pravdu s tim cistenim to me nenapadlo. No a budu muset pohnout uz mam cca 21 najemniku navic. Nevite jestli by si je treba pak vzali v akvaristice? S chovem jsem chtela zacit pozdeji az bude vse pripravene, ale asi se maj dobre mam je teprve 3 tydny.
Nipty
Kolemjdoucí

Obrázky: 34
Poslední návštěva: pon lis 20, 2017 1:53 pm
Poděkoval: 5
Získal poděkování: 0
Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod Pavel.J » čtv srp 17, 2017 4:07 pm

Osobně mi to přijde zbytečně náročné na přípravu (šití, tvarování atd.) a neumím si pořádně představit provoz. Pokud se dodržuje pravidelná údržba, "flaškový" chov nevypadá zas tak zle. Akvárium plné perlinky mi taky nepřipadá jako super pokoukání.

ALE.. z mého názoru si nic nedělej a dej se do toho. Třeba to bude vypadat i fungovat dobře a budeme rádi, když se tu s námi později podělíš o své poznatky :)
Rád čtu, že se objevují i noví začínající chovatelé.

Co se týče odběru, nejlepší je zeptat se přímo v dané prodejně. Výkup ryb je u nás jedna velká katastrofa, ale třeba jsou obchodníci ve Vašem okolí vstřícnější.
Pavel.J
Chovatel bojovnic junior

Obrázky: 507
Poslední návštěva: ned lis 19, 2017 7:57 pm
Poděkoval: 6
Získal poděkování: 30
Národní vlajka:
Czech Republic
Pohlaví: Muž

Zpět na Chovatelská technika od A do Z